kala-tamin مقايسه ي سياست خارجي دولت خاتمي با دولت احمدي نزاد


مقايسه ي سياست خارجي دولت خاتمي با دولت احمدي نزادمقايسه ي سياست خارجي دولت خاتمي با دولت احمدي نزاد
لعنت بر کسی که هم میهن را ویران کرددلیل برداشتن تحریم کامپیوتر از ایران چیست؟

1:

من 100 % با موفق بودن دولت احمدی نژاد چه در سیاست های خارجی و چه داخلی مخالفم.


نطق‌های تاریخی در سازمان ملل+تصاویر
و واقعا متاسفم که جوانهای ما به این راحتی گول حرفها رو می خورن درحالیکه در عمل جز افتزاحی نیست!!


احتمال دیدار حسن با حسین قوت گرفت.

2:

اگر چه سیاست خارجی خاتمی بهتر از احمدی نژاد بود ولی شما باید شرایط را در این وقت وان وقت نیز در نظر بگیریم.


اوباما: ایرانی‌ها حق دارند از انرژی صلح آمیز هسته‌ای برخوردار باشند
اکنون ایران با توجه به مسایل صلح امیز هسته ایش بیشتر در تنگناست و کشورهایی نظیر امریکا و انگلیس تصمیماتی را از جمله منزوی شدن ایران را در دستور کار خود دارند .


سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل
در وقت خاتمی سعی شد روابط با اروپا تقویت بشود وهمین هم شد در وقت اقای احمدی نژاد روابط با کشورهای امریکای لاتین به دلیل سیاست های ضد امریکایی و امت سالاری تقویت شد ولی در کل سیاستهای دولت خاتمی را میتوان بهتر و موثرتر دانست.


مصاحبه روحانی با سی ان ان: برای مردم امریکا صلح و دوستی آورده ام/ دانلود


تاریخچه 60 ساله روابط ایران - آمریکا

3:

من به احمدی نژاد رای دادم

مخصوصا با توجه به مسئلهء نظامیان انگلیسی


آیا اوباما درباره ایران حرف جدیدی زده است؟

4:

خواهش می کنم یه ذره واقع بین باشید بابا.
از وقتی که آقای احمدی نژآد تشریف اواردن جمیعت کارکنان عسلویه از 50000 نفر به 27000 نفر رسید کشور های خارجی دیگه به ایرانیها ویزا نمی دن.

بعضی کشور ها که خودشون برا کار از نیروی ایرانی دعوت کرده بودن عقب رفتن و 1001 دردسر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

5:

در ادامه نوشته آزاد گرامی، اون چیزی که غرور من رو جريحه دار میکنه، بعضی هم وطنان بزدل هستند، که با یک اخم بیگانه و از ترس، حاضرند غیرت و شرف و همه چیزشون را واگذار نمايند.و حتی بد تر از اونها، کسایی هستند که از بیخ عزت و بزرگی و افتخارشون رو توی میزان خشنودی کشورهایی می دونند که قرنها دمار از روزگار ما در آوردند،....


به هر حال حتی خارج از ایران، از وقتی احمدی نژاد رئیس جمهور شده، با غرور و عزت بیشتری میشه از ایران حرف زد.


6:

من هم فکر میکنم دولت احمی نژاد موفق تر بود ه

7:

به نظر من احمدي نژاد هم نيتش خوبه و هم عملكردش حالا در اين عملكرد ها چقدر موفق باشه اون ديگه بستگي به يه سري شرایط داره
اما در مورد سياستهاي خارجي ما بايد يا رومي روم باشيم يا زنگيه زنگ ! موش و گربه بازي بدرد ما نمي خوره بالاخره دنيا بايد ما رو به همين شكل و با هستقلال و قدرتمون بپذيره اگه الان با همه سختياش تحمل و ايستادگي كنيم يك عمر ميتونيم زندگي خوب رو به ايندگانمون هديه بديم در غير اينصورت ما هم بايد يك كشور وابسته بله قربان گو بشيم كه حتي در كشور خودش هم بدون اجازه هيچ كاري رو نميتونه انجام بده

8:

نه! من برعکس شما وقتی که رئیس جمهور ایران انقدر ضایع هست که هیچ جا نمی پذیرنش دوست دارم از شرش خلاص شم!!! و اما غرور.

از همون اول آمریکا توی فراخوان نمود که به هیچ عنوان به ایران حمله نمی کنه ولی روزنامه های ایران نوشتن آمریکا قصد حمله داره، هر چی آژانس با ایران جدی تر برخورد کرد اینا اظهار داشتن (به دروغ) که ما موفق تر عمل کردیم و همین الان هم که با التماس خواستند که آژانس بیاد نظارت کنه که انرژی هسته ای رو فقط برا برق و اینطور چیزا می خوایم ولی تو ایران خبرشو وارون پخش کردن!!!


و اما اون موقع که آقای خاتمی طرح فرمودگوی تمدن ها رو می دن من لذت می برم.

وقتی به احترام ایشون مشروب سرو نمی کنن من افتخار می کنم و ....

خیلی چیزای دیگه!!!!

9:


ما با این همه فقر و مشکلات دغدغه دولتمون اینه که بره بلا عوض به کشور های دیگه کمک کنه و یا یک میلیارد تومان برای حرم حضرت ابوالفضل می پردازند، در صورتیکه فقر داره تو ایران بیداد میکنه.به خدا چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام هست!!!!! این فرموده خود پیامبره!!!!!

پس ما از ریشه باید درست کنیم اول بعد ظاهر رو بچسبیم.

10:

هر دوی این عزیزان در سیاست خارجی بسیار فعال عمل کردند با این تفاوت که خاتمی وجهه ایران را درست کرد و احمدی نژاد به وجهه ایران گند زد .

البته باید فرمود احمدی نژاد هم در راستای بهتر کردن وجهه ایرانیان بد عمل نکرد ولی در برابر کسانی این کار را کرد که دوزار ارزش ندارد مثلا هفته ای یکبار به ونزوئلا رفت و یکبار پذیرای چاوز شد یا چندین بار به نیکاراگوا و بورکینافاسو و ...

رفت که همگی در راستای بهتر کردن وجهه ایرانیان بود برای کسانی که در تعاملات جهانی هیچ نقشی ندارند و حمایت یا مخالفت انان از ایران هیچ سود و زیانی برای ایران ندارد فقط در این میان پول و سرمایه ملت ایران هست که در جریان سیاستهای دامپینگ و همینطور بخشش های بدون حساب کتاب به جیب لبنانی ها و سوریه ای ها و بقیه کشورهای گدا گشنه افریقایی و غیر متعهد رفت تا مثلا بعضی وقتها سرشان را به جهت حمایت از ایران تکان دهند

11:

از قدیم فرمودند دوست تو از تو به باید ..............
خب ایشالا حرف شما درست باشه و در این رابطه (صد % یه طرفه) جز اینکه پول و سرمایه این ملت بدبخت به شکم انها برود سودی نیز برای خودمان در برداشته باشد (چیزی که امیدی به ان نیست و اگر نمونه ای دارید بفرمایید)

12:

ma tahala nadide bodim sarbazi ke be estelah be khake ye keshvar tajavoz karde ro ba vazire kharejeye on keshvar moghayse konan ke ba daavate maghamate arshade irani va zire nazare mostaghime rahbari varede iran shode
aghaye aziz shoma fekr kardi to hameye jalasehayii ke bargozar mishe melat kotoshalvar kerevat miposhan ?
aghaye aziz shoma ezate nafs nemikoni mogheii ke dolate iran nazasht mardomesh zajr bekeshan va iran tahrim nashe ?
aghaye mohtaram ezate nafs in nist ezae nafs mogheii bayad dashte bashi ke dolaty ke entekhab kardi nazare kham be abroye mardomonesh biyad kari ke bejoz mohandes mir hossein mosavi kase dige natoneste to iran anjam bede
az chizi defa dari mikoni ke har jasho rosh sarposh bezari az jaye digash bosh mizane bala
mardom ke cheshmo gosheshon baste ke nist ke ee
khejalatam khob chiziye
age ahmadi nejad biyad bege alan shabe dar ali ke rooze to mikhay begi shabe bego vali bedon Irani jamaat ingone nsitan

13:

chera badet miyad?
khob man taze omadam sohbat konim
baba byia darim harf mizanim daava ke nadarim ke
vali dostemon nokteye kheyli khobi ro behesh eshare kard
man in soalo mikham az shoam beporsam
aya france va engelestn ghodrate bishtary dar tasmimate jahani daran ya venezoela??

14:

میگم جالبه همه از احمدی نژاد دفاع مینمايند اما تو رای گیری همش 2 تا رای اورده تا حالا

15:

مشکل احمدی نژاد اینه( جیب خالی پز عالی) دارد چیزای که بهش ربط نداره دخالت میکنه مثل هولوکاست- نابودی اسرائیل ما قبلا با امریکا مشکل داشتیم اما دیگر با ژاپن و اروپا در وقت احمدی نژادتقریبا رابطه مان قطع شد

16:

سیاست خارجی ایشون رو میشه به راحتی از احترامی که کشور های دیگه به ایشون میذارن فهمید که به عبارتی نام ایرانی رو هم زیر سوال بردن!چه طور مصاحبشو با cnnیادتون رفتهبا کریستین امان پور؟با توجه به انعكاس گسترده اين مصاحبه، خودداري احمدي‌نژاد از كوچك‌ترين دفاعي نسبت به اقدام خودجوش دانشجايشانان پيرو خط امام در تسخير لانه جاسوسي (سفارت آمريكا در تهران) به شدت جاي سؤال دارد.

با توجه به اهميت اين حادثه براي امت آمريكا و توجه اونان به مصاحبه بسيار بجا بود كه احمدي‌نژاد به جاي واكنش منفعلانه و نفي هرگونه رابطه با اين اقدام، ضمن نفي نقش خود در اين حادثه، با ارائه دلايل دانشجايشانان و عملكرد دولت آمريكا از كودتاي 28 مرداد تا انقلاب اسلامي، منطق احساسات ضدآمريكايي دانشجايشانان را تشريح مي‌كرد و حتي مي‌توانست به عذرخواهي آلبرايت، وزير خارجه پيشين آمريكا از ملت ايران بابت دخالت در كشورمان هستناد كند.همينطور سكوت و عدم واكنش احمدي‌نژاد در برابر توهين واضح كريستين امانپور به ايشان كه با هستفاده از عبارت «it sounds is very aggressive»؛ لحن شما تجاوزگرانه(گستاخانه) هست، صورت گرفت،استفاده از عبارت آيا شما مي فهميد ؟ understand do you چهار بار هستفاده از واژه مشخص كنيدdeterment ظرف كمتر از يك دقيقه تنها دوباره هستفاده از كلمه رييس جمهور در پانزده سئوال وخودداري از سئوال كردن با عناايشانن محترمانه و فراخوان اينكه وقت شما تمام شده هست جاي سؤال دارد! .

، مشاهده كرديم كه مسئله حجاب اسلامي در هيچ‌يك از ديدارهاي رئيس‌جمهور حتي با كشورهاي اسلامي، رعايت نشد .در وقت خاتمی کی همچین وقایعی رخ داد؟من واقعا از اين قانون طبيعت در عجبم كه چرا در وقت رياست جمهوري آقاي خاتمي هر وقت كه اين رئيس جمهور امتي بي قدرت به سفر خارجي مي رفت و در عين بي قدرتي با اقتدار از منافع و عزت اسلام و اين مملكت دفاع مي كرد حداقل يك بحران در ايران برضد دولت ايشان ايجاد و اجرا مي شد اما رئيس جمهور احمدي نژاد چند روز به نيايشانورك مي رود و نه تنها اينكه در ايران بحراني برعليه ايشان شكل نمي گيرد و آب از آب تكان نمي خورد بلكه به خاطر تقدير از كار انجام نشده ستاد به اصطلاح امتي هستقبال براي ايشان تشكيل مي شود ( بر خلاف وعده هاي داده شده توسط ايشان مبني بر ساده زيستي و تظاهر نمايي).

اين موضوع هنوز يادمان هست كه خاتمي در بازگشت از سفرهاي خود معمولا با هستقبال ( البته نه هستقبال بلكه انتقادات شديد وبهتر بگايشانم سركوفت هاي شديد ) جناح مقابل رو به رو ميشد .


خداوند ناظر برتمام اعمال بندگانش بوده و خواهد بود .
رعايت موازين شرعي فقط و فقط براي اصلاح طلبان واجب شرعي هست .

به ياد بياوريد كه پس از سفر آقاي خاتمي به ايتاليا در مراسم ضيافت شام نخست وزير از ليوان پر از آبي كه رايشان ميز و جلايشان آقاي خاتمي قرارداشت چه جنجالي به پا نشد و عكس مزبور در نمازجمعه شهرستان تهران نيز بين نمازگذاران توزيع گرديد .


اي كاش آقاي احمدي نژاد مي دانست نماينده چه ملت و با چه عقايدي هست .اي كاش صدا و سيما و رسانه هاي باصطلاح اصولگرا چشمان خودرا به رايشان واقعيات اين سفر باز مي كردند و ملاقات ايشان را با امير قطر و ساير دولتمردان مشابه اتفاق تاريخي قلمداد نمي كردند .

از نظر اينجانب موقعيت سياسي بسياري از ملاقات شوندگان آقاي احمدي نژاد درحد هستانداران هستانهاي كوچك كشور خودمان بود .

17:

آخه من نميدونم مگر ما اطلاعات شفافي داريم كه نظر مي ديم والا من يكي كه نظر نميدم چون همه چيز را به دورغ به خورد امت ميدن !

18:

خاتمی

19:

خاتمی با چه کشورهایی رابطه داشت انگلستان فرانسه چین روسیه فنلاند ارمنستان نروژ
احمدی نژاد با چه کشور هایی زیمباوه اریتره بوجیتو افغانستان پاکستان بدبختستان و یک کشف جالب مجمع الجزایر قمر که شما عمرا بتونید رو نقشه به این راحتی ها پیداش کنید تو این سه سال هم که ماشالله این بشاراسد خوب اومده نفتها رو تیغ زده برده

20:

اول پيشنهاد مي كنم به نظرات عزيزاني كه قبلا فعال بودند و همين طور محترم در بين همه و وجهه ي روشن فكر به معناي واقعي دارند نگاهي كنيد!
ميثم بي اينم،جودي آباد و طلوع...
ايران اكنون روابطش با روسيه گسترده تر شده اما جهت اطلاع شما بايد بگم خاتمي بيشترين ركورد رو با كشورهاي ذره بيني دارد و اصلا كشورهاي ذره بيني اولين بار در باب ارتباطاط اين عالم!!! با اين كشور ها باب شد!
ضمنا اگر وقت ايشان به هر قيمتي با اون كشورها رابطه داشتيم امروز با آمريكا رابطه داريم طوري كه اونها درخواست مي كنند يك دفتر حافظ منافع داشته باشند!!!
االبته گايشانا اطلاعاتي از مراحل پيش رفت كشور هانداريد اي كاش لا اقل كمي تاريخ بلد بوديد تا ارجاعتان مي دادم به الجزاير و كشور هاي آفريقايي تا ببينيد اروپا چطور اروپا شد؟!
ضمنا بشار اسد نفت هاي ايران رو تيغ زده؟به چه دليل؟

21:

آره اصلا همشون افتادن به التماس.

واشنگتن داره الان منت میکشه تو روبخدا ای شهرستان تهران بزا یه دفتر تو ایران داشته باشیم .
فکر کردی بشار اسد و روسیه و چین عاشق چشم و ابرو ما هستند هر سری که مبینی فلان قطعنامه رو علیه ایران توسط چین و روسیه وتو میشه بدون چه پولی گرفتن نه روس از مسلمون شیعه خوشش میاد نه چینی کمونیست از ایران
اقا بشار هروقت نفتش دیر میشه فراخوان میکنه تنب کوچک وبزرگ و ابوموسی مال اماراته خلیج هم خلیج عربیه

22:

فکر میکنم با تموم شدن دوره ی احمدی نژاد و به گونه ای کنار رفتن هوچی گریها و پیروزی های زورکی و خنده های منقش شده به زور تبر...

امروز بهتر بشه موضوع این تاپیک رو بحث کرد

23:


اون قضیه داستان مسخره ای بود

به ا بهای ما تجاوز کردند با رشادت تکاوران ایرانی دستگیر شدن
دراخر هم با طنز مسخره با محمود عکس گرفتند و پارتی هم تمام شد

24:

نصف شب بي خوابي زده بوده به سرت رفتي يه پست از 7 سال پيش رو بازگايشاني كردي كه چي ؟

اون قضيه در اون موقع خيلي هم كاركرد داشت ...

هر خري از هر كشوري از راه ميرسيد ميفرمود ميخواد به ايران حمله كنه ....

شما مسائل رو در موقعيت خودش بررسي كن ...


25:

گزينه اي كه راي نياورده+گزينه اي كه يك راي آورده !

سياست خارجي با هماهنگي خارجي تنظيم و اتخاذ مي شود يعني سيستمت همونه (محدوديت مرزي ندارد!) و در سخت افزار نميتواني دخل و تصرفي داشته باشي.


26:

اصلا"این رائ گیری کی انجام شد؟ونتایجش را زود اینجا گذاشتید.

که ما از اون خبر دارنشدیم که رائ بدهیم.ما این رائ گیری را هرگزندیدیم پس برای ما هیچ ارزشی ندارد.
یاعلی


74 out of 100 based on 29 user ratings 1204 reviews