kala-tamin آیا اسرائیل امکان حمله به ایران را دارد و آیا حمله میکند؟


آیا اسرائیل امکان حمله به ایران را دارد و آیا حمله میکند؟آیا اسرائیل امکان حمله به ایران را دارد و آیا حمله میکند؟
سوال نظر سنجی اینکه ایا اسرائیل به ایران حمله میکند ؟بعد از داعش، «دامس» را بشناسید

1:

نه!اسرائيل تو جنگ حزب الله ش مونده حالا بياد حمله به ايران كنه؟
تازه از امروز به بعد با وجود بهپاد هاي 700 كيلومتري ديگه اسرائيل فكر اين كار رو هم نمي كنه!
رايشاناي عراق تا مصر هم ماليد!الاون كلي داره جنگ افزار مي گيره تا شايد زنده بشه ولي اينا فايده نداره كسي كه ايدز مي گيره تمام خونش آلوده مي شه!
اسرائيل به شدت به آمريكا وابسته هست واسه اين و واسه اين كه امنيت بربرنامه بشه داره با گروهك حماس هم صاح مي كنه!!!
ديگه شما خودتون تا آخرش بخونين.
بنظر من در واقعيات فعلي اسرائيل خودش رو جمع و جور كنه هنر كرده!
ضمن اين كه حمله به ايران موقعيت خوبي براي اعراب هست تا حساب كهنه پاك كنند


داعش 3 زن عراقی را پس از تجاوز سر بریدند

2:

در این جستار جا دارد نظر دوست عزیز وارجمند آقای رضا گرمابدری در قالب مقاله زیر به نظر دوستان هممیهن برسانم

رضا گرمابدرى

تهديدات
«اسرائيل در ماه آوريل (فروردين) به آموزش پنج روزه دفاع غيرنظامي پرداخت.


رزم در برف
شائول موفاز معاون نخست وزير و وزير حمل و نقل اسرائيل در 6 ژوئن (17 خرداد) تهديد كرد: اگر ايران به برنامه تسليحات هسته‌اي خود ادامه دهد ما حمله خواهيم كرد.


فرماندهان ارشد ارتش ایران
در همين ماه اسرائيل 100 جنگنده اف 15 و اف 16 را به همراه تانكرهاي سوخت و بالگردها به سايشان يونان اعزام كرد تا براي نمايش جنگي به تمرين بپردازند.


پشت پرده داعش از زبان یکی از بنیانگذاران القاعده
اين هواپيماها 1400 كيلومتر پرواز كردند و اين معادل مسافت لازم براي رسيدن به تاسيسات هسته‌اي ايران در نطنز هست.

ايهود اولمرت نخست وزير اسرائيل در ماه ژوئن (خرداد) پس از بازگشت از ديدارش با بوش به هموطنانش فرمود: «ما درباره پرداختن به موضوع تهديد ايران به توافق رسيديم...


شهیدی که صدام دستور داد بدنش را دو تکه کنند
اكنون بسياري از ابهامات من در مورد ابزار، وقت و عزم آمريكا حل شده هست.


فورث‌مدیا مرکز فرماندهی داعش را فاش کرد
جورج بوش وخامت تهديدهاي ايران و لزوم دفع اون را درك مي‌كند و قصد دارد تا قبل از پايان دوره رياست جمهوريش اقدامي اجرا کند ...


داعش ۹ نفررادرسوریه‌به‌صلیب‌کش د
مشكل ايران به توجه فوري نياز دارد.

من هيچ دليلي براي تاخير نمي‌بينم، اون هم به اين بهانه كه هفت ماه ديگر رئيس جمهور جديدي در كاخ سفيد خواهد بود.»

«مانور بزرگ نيرايشان هوايي اسرائيل بر فراز آبهاي مديترانه در اواسط ماه ژوئن بار ديگر حدس و گمان در مورد احتمال حمله نظامي اين كشور به تاسيسات هسته‌اي ايران را افزايش داده هست.

هرچند ارزيابي مورد قبول اين هست كه توانايي متعارف ارتش اسرائيل محدودتر از اون هست كه به طور كلي تاسيسات هسته‌اي ايران را نابود كند ولي انجام حملات هدفمند و موثر خواهد توانست پيشرفت برنامه‌هاي هسته‌اي ايران را چندسالي به تاخير بيندازد.

اسرائيل حدود 500 جنگنده پيشرفته آماده پرواز دارد از جمله جنگنده‌هاي اف 16 و اف 15 كه در برد معمولي پرواز خود قادرند به غرب ايران برسند و در صورت لزوم مي‌توانند عمليات سوخت گيري در آسمان را اجرا کنند.

تجهيزات ضد رادار اين جنگنده‌ها اين امكان را مي‌دهد كه بدون اونكه مورد تجسس و يا مورد حمله برنامه گيرند، از آسمان كشورهاي عربي عبور كرده و وارد حريم هوايي ايران شوند.

اين جنگنده‌ها به بمب‌هاي سنگركوب مجهزند كه در صورت اصابت به هرگونه تاسيساتي از جمله مراكز هسته‌اي ايران خسارت شديدي به هدف وارد مي‌كنند.

هستفاده اين جنگنده‌ها از شليك موشك با سيستم هدايت ماهواره‌اي به اونها اين امكان را مي‌دهد كه از فاصله دور و در ارتفاع زياد عمليات خود را اجرا کنند و حتي تعدادي از اونها مي‌توانند خارج از حريم هوايي ايران بمانند.

حدس بر اين هست كه اسرائيل دهها موشك دوربرد از نوع جريكو داشته باشد كه قادر به حمل كلاهك‌هاي هسته‌اي تا فاصله‌اي نزديك به خليج فارس هستند.

موشكهاي نوع متعارف جريكو نيز به راحتي مي‌توانند به خاك ايران برسند ولي به دليل علني شدن كاربرد اين موشكها در اسرائيل هر وقتي كه مورد هستفاده برنامه گيرند شايد اون عنصر غافلگيرانه لازم براي چنين عملياتي را نداشته باشند.

اسرائيل با ايران مرز مشترك ندارد بنابراين نيروهاي زميني در چنين عملياتي كاربرد ندارند، اما در صورت حمله هوايي به ايران، اسرائيل كماندوهاي خود را براي كمك به هدايت اين عمليات و تهيه نقل از نتيجه اون، در نقاطي از خاك مستقر خواهد كرد.

اسرائيل همينطور مي‌تواند از واحدهاي ايشانژه و ضربت براي رديابي و نابود كردن سكوهاي موشك انداز ايران هستفاده كند قبل از اونكه اين كشور بخواهد دست به مقابله به مثل بزند.»
اين روزها بخش قابل توجهي از مطالب رسانه‌هاي غربي اختصاص به تهديدات رژيم صهيونيستي عليه ايران دارد.

همانگونه كه در فرازهاي آغازين بحث به دو مورد از سايشان نشريه «سانفرانسيسكو كرونيل» مورخ 12 تير 87 و پايگاه خبري «رايشانترز» مورخ 12 تير 87 اشاره شد.

فرآيند طي شده توسط رژيم صهيونيستي كه برپايه تحليلهاي متقن در جهت رسيدن به اهداف مشخص و شناخته شده هست نشان مي‌دهدكه اين رژيم براي مقابله و محروم ساختن ايران از فن آوري هسته‌اي صلح آميز طرح كلي و چندمرحله‌اي را مدون كرده هست.

اختصاص يكي از اين مراحل به برخورد نظامي با ايران ايجاب مي‌كند اين موضوع به دقت مورد بررسي برنامه گيرد.

طبق روال معمول صهيونيست‌ها اقدام خود در اين عرصه را با كار رسانه‌اي آغاز كردند.

در دو مورد پيش فرموده به نقل از نشريه «سانفرانسيسكو كرونيل» و پايگاه خبري «رايشانترز» كاملا مشخص هست كه اونها در صدد بزرگ نشان دادن توانايي خود هستند.

در نقل اول مطالب به گونه‌اي چينش شده‌اند كه گايشانا كار به شكل دقيق و گام به گام در حال اجرا هست و فرمودگايشان اولمرت با بوش به معناي توافق و رضايت كامل طرفين از چنين اقدامي هست و از اين حيث مانعي براي تهاجم نظامي به ايران وجود ندارد.

در نقل دوم نيز براي تضمين موفقيت مورد نظر صهيونيستها با ناديده گرفتن موانع اصلي كه از ناحيه توانمنديهاي ايران ايجاد مي‌شود، با بزرگ جلوه دادن توان نظامي صهيونيستها به ايشانژه در بعد هوايي همه چيز را تمام شده فرض كرده هست.

گزارشهاي ديگري نيز در اين خصوص وجود دارند كه با چنين پيش فرضهاي تمناجايشانانه‌اي تنظيم شده‌اند و به جاي ترسيم واقعيات به تصايشانر آرزوها پرداخته‌اند، اما نمي‌توان از برخي گزارشهايي كه واقعيات را بيشتر لحاظ كرده‌اند چشم پوشيد.

لكن در هر صورت تلاش صهيونيست‌ها طي چند هفته اخير تثبيت پيروزي خود در تهاجم احتمالي به ايران در عرصه رسانه‌ها هستند.

اگر بايد اعتراف كرد در جهان معاصر معمولا جنگها از طريق رسانه‌ها آغاز مي‌شود بايد به اين امر مهم نيز اعتراف كرد كه در تعيين سرنوشت جنگ شرایط ديگري هستند كه موثر مي‌باشند و مي‌توانند تا حد زيادي جاي رسانه را بگيرند.

جنگها با بهانه شروع مي‌شوند و بهانه رژيم صهيونيستي در تهاجم احتمالي به ايران فعاليتهاي هسته‌اي صلح آميز ايران هست، بايد در نظر داشت بهانه‌ها عامل پيروزي نيستند.

بهانه‌ها مي‌توانند آتش جنگ را شعله ور كنند و پيروزي از قواعد ديگري پيرايشان مي‌كند.

شرایط پيروزي
1- آگاهي عمومي: با وجود تلاشهاي گسترده آمريكايي ها، صهيونيستها و غربي‌ها در مخدوش نشان دادن فعاليتهاي هسته‌اي ايران، گزارشهاي آژانس بين المللي انرژي اتمي به ايشانژه نقل و سخنان اخير رئيس آژانس نشان داد كه ايران در فعاليتهاي هسته‌اي خود هيچ گونه انحرافي نداشته هست و اين چيزي هست كه افكار عمومي امت دنيا از جمله كساني كه در سرزمينهاي غصب شده فلسطين زندگي مي‌كنند، از اون مطلع هستند.

2- حقانيت: پايبندي ايران به قوانين آژانس بين المللي انرژي اتمي و تاييد اون از سايشان آژانس و نيز برخورداري بسياري از كشورهاي جهان از حق هستفاده از دستاوردهاي غني سازي اورانيوم و از همه مهمتر اينكه رژيم صهيونيستي ضمن فعاليت جدي هسته‌اي به دور از چشم هر ناظر بين المللي چندصد بمب اتمي در اختيار دارد، اين حق مسلم را براي ايران ايجاد مي‌كند كه مي‌بايست از هرگونه دستاورد هسته‌اي صلح آميز برخوردار باشد و هر مجموعه‌اي كه با اين اقدام حق مخالفت كند عملي ناصواب و زورگايشانانه مرتكب شده هست.

3- شكل گيري اراده جنگ: پس از پيدا شدن بهانه جنگ، اراده جنگ افروزي نيز شكل مي‌گيرد زيرا بهانه جايشانان گمان مي‌كنند با يافتن بهانه جنگ سكايشان پرتاب به ميدان جنگ را در زير پاي خود دارند.

در اين مرحله به واسطه تكايشانن يافتن اراده جنگ اقدامات مقدماتي لازم براي ورود به جنگ انجام مي‌گيرد اما سرجمع اين اقدامات براي جنگ افروزي كفايت نمي‌كند و هر اتفاق پيش بيني نشده‌اي مي‌تواند اين اراده را تضعيف كند.

4- تصميم براي آغاز جنگ: در مرحله شكل گيري اراده جنگ فاصله با متن جنگ زياد هست زيرا توجه به كليات مي‌باشد اما در مرحله تصميم براي آغاز جنگ فاصله با ميدان جنگ بسيار اندك هست چرا كه محاسبات دقيقتر مي‌شود و موضوع از عمق بيشتري برخوردار مي‌گردد.

از اونجايي كه سرنوشت بحث در اين مرحله مشخص مي‌شود عناصر موثرتر وارد حوزه بررسي مي‌شود و تا مشخص شدن وضعيت هر يك از عناصر از حوزه بحث خارج نمي‌شوند.

به عبارتي هيچ جنگي آغاز نمي‌شود مگر اينكه وضعيت برخي از عناصر موثر مشخص شود.

به عنوان مثال مي‌توان به برخي از اين عناصر اشاره كرد:

الف) اطلاع دقيق از توان خود و يقين حاصل كردن از برتري قدرت خود نسبت به دشمن
ب) شناخت دقيق از توانمنديهاي دشمن

ج) اطمينان از به پايان بردن جنگ در وقت مشخص
د) اطمينان از دسترسي به اهداف از پيش تعيين شده

هـ) تضمين درباره اينكه قادر هست تلفات خود را در سقف مشخصي حفظ كند
و) دارا بودن توان لازم براي حفظ روحيه امتي و انسجام سياسي: اجتماعي در داخل

ز) يقين داشتن نسبت به پيروزي كامل در جنگ
ح) قدرت پيش بيني و مهار حوادث غيرمترقبه در ارتباط با جنگ
ط) آشنايي و اطمينان كامل نسبت به نوع، شيوه، سطح و نحوه واكنش دشمن

چنانچه با اين شاخصها جنگهاي اخيري را كه آمريكا و رژيم صهيونيستي در منطقه به راه‌انداخته‌اند مورد مطالعه برنامه گيرد ارزش اين عناصر و نقش اونها در شكست برنامه جنگي اين دو كشور متجاوز به روشني آشكار مي‌شود.
اگر امروزه لوازم جنگ تحول بسيار يافته و فراتر از تصور انسان پيچيده و حيرت آور شده شرایط جانبي و دخيل در جنگ هم به همان ميزان و چه بسا بيشتر متحول و در سرنوشت جنگ تاثيرگذار شده اگر چه در ظاهر چندان به چشم نيايد.

افكار عمومي
در واقعيات حاضر آگاهي عمومي در داخل ايران و حتي سرزمينهاي اشغالي و نيز در سطح جهاني نسبت به فعاليتهاي هسته‌اي صلح آميز ايران به نفع رژيم صهيونيستي نمي‌باشد و دروغهاي تحقيرآميز دولتمردان آمريكا به شهروندان آمريكايي و امت جهان در بحث سلاحهاي كشتارجمعي رژيم بعثي عراق و مواردي از اين قبيل امت جهان را نسبت به اينگونه ادعاي فريبكارانه به شدت مشكوك نموده تا جايي كه براي پذيرش برخي از حقايق خود را نيازمند شنيدن اون حقايق از زبانهاي ديگر مي‌دانند.

در چنين اوضاع و احوالي نمي‌توان اميد چنداني به فعاليتهاي رسانه‌هاي رسوا شده داشت.

حقانيت ايجاد و اثبات شده براي ايران با شرحي كه گذشت توان مقابله ايران و زمينه پذيرش جهاني اون را چند برابر كرده كه تنها به مقابله ايران در جواب به يك تهاجم نظامي ختم نخواهد شد.

روزنامه «گلف نيوز» مورخ (10/4/87) با توجه به اين نكته نوشته هست: «اگر اسرائيل اونقدر احمق باشد كه پس از اين تهديدات به ايران حمله كند، اونگاه بايد به ايران حق داد تا به شيوه خودش انتقام بگيرد.» عامل «حقانيت» جمهوري اسلامي ايران اونقدر تنومند و توانمند هست كه قادر هست بارهاي سنگين جمهوري اسلامي را تا مقصد نهايي حمل كند و يقينا در يك درگيري احتمالي نظامي تنومندتر و توانمندتر خواهد شد و اين مسئله‌اي هست كه رژيم صهيونيستي و هر متجاوز احتمالي ديگري هم نمي‌تواند بدون دغدغه پايه ي از كنار اون بگذرد.

اگر چه شواهد نشان مي‌دهد رژيم صهيونيستي با جوسازي و تبليغات و تراشيدن بهانه واهي درباره فعاليت هسته‌اي صلح آميز ايران خود را در مرحله شكل گيري اراده جنگ برنامه داده اما كاملا مشخص هست گامهايش براي ورود به مرحله بعد يعني «تصميم براي آغاز جنگ» بسيار لرزان و سست هست زيرا وضعيت اين رژيم نسبت به عناصر پايه ي و موثر در جنگ كاملا آشفته و نابسامان هست.

رژيم صهيونيستي قادر نيست به نسبتي دست يابد كه در مقايسه با ايران او را برتر نشان دهد.

آمار 500 فروند جنگنده پيشرفته كه به دلايل ايشانژه نمي‌توان از بكارگيري تعداد مشخصي از اونها اطمينان حاصل كرد شاخص دقيقي براي مقايسه توانمنديها نيست زيرا جنگ دو سو دارد و بخشي از اون در هوا و هواپيما معنا پيدا مي‌كند.

اين قياس كمي مردود كه قايشان ترين بخش ارتش رژيم صهيونيستي يعني نيرايشان هوايي را با چالش جدي مواجه مي‌كند به نحايشان جدي تر ساير بخشهاي اين ارتش را به چالش مي‌كشاند.

بايد پذيرفت كشوري مانند ايران كه با توطئه هستكبار هشت سال درگير يك جنگ سنگين و تمام عيار بود و دشمنانش پس از پايان جنگ به اون همچنان چنگ و دندان نشان داده‌اند، از عهده پنهانكاري و اختفاء در حوزه مسائل نظامي خوب برآمده باشد، لذا دشمن با وجود برخورداري از فن آوريهاي نايشانن هيچگاه نمي‌تواند نسبت به شناخت توانمنديهاي ايران اطمينان حاصل كند، حاصل اونكه شناخت از توانمنديهاي دشمن يك اصل تعيين كننده در جنگ هست.

براي اثبات ناتوانيهاي بزرگ فن آوريهاي جديد، كافي هست عمليات پيروزمندانه فتح فاو و عبور حيرت آور نيروهاي ايراني از اروند در زير نگاه تيز ماهواره‌هاي هستكبار را به خاطر آورد.

چون آغازگر جنگ هميشه پايان دهنده جنگ نمي‌تواند باشد، وقتبندي جنگ در صورت بروز احتمالي اون از دست رژيم صهيونيستي خارج خواهد شد و از اونجايي كه براي رژيم صهيونيستي جنگ در خارج از جدول وقتبندي شده امكان ندارد، خسارات بسيار سنگيني متوجه اون خواهد شد.

اين مسئله در جنگ 33 روزه به بهترين نحو نمودار شد و با تحليل رفتن توان رزمي و روحي ارتش رژيم صهيونيستي بسيار زود و سراسيمه دست به دامن آتش بس شدند و حمايتهاي مادي و معنايشان آمريكا هم نتوانست بيش از چند روز بر پايداري صهيونيستها در جنگ بيفزايد.

مشكل بعدي براي رژيم صهيونيستي در جنگ احتمالي با ايران وضعيت اهداف هست.صهيونيست‌ها و ديگر دشمنان ايران در خصوص اهداف مورد نظر خود در ايران به نظر قطعي نرسيده و نخواهند رسيد.

جنگ و تهاجم براي نابودي اهداف ناشناخته و يا كم شناخته با لحاظ كردن صدمات جدي كه به مهاجم وارد خواهد شد به معناي جنگ براي هيچ هست.

در يكي از گزارشهاي اخير «مركز مطالعاتي شوراي روابط خارجي واشنگتن» در ارتباط با اين مسئله آمده هست: «ايران به اين دليل كه دائما به دليل برنامه هسته‌اي خود احساس خطر مي‌كند براي بدترين احتمالات خود را آماده كرده هست.

تاسيسات هسته‌اي خود را در مكانهاي مختلف پراكنده و كاملا محافظت شده بنا كرده هست.» در همين نقل اين پرسش پايه ي مطرح شده هست: «چگونه 200 جنگنده مي‌تواند صدها هدف پراكنده در كل مساحت جغرافيايي ايران را كه بيش از يك ميليون و 600 هزار كيلومتر مربع هست، هدف برنامه دهد؟»
يقينا كسي قادر نيست با قطعيت به اين پرسش جواب دهد.

حال اونكه جواب صحيح و قطعي به اين پرسش بخش مهمي از يك درگيري مهم به شمار مي‌آيد.

حمله هوايي و نابودي محتوم
برخي از كارشناسان نظامي غير ايراني معتقدند با توجه به توانمنديهاي آشكار ايران در بخش هوايي در صورت تهاجم احتمالي هواپيماهاي اسرائيلي به ايران حداقل 20 % اونها نابود خواهند شد.

اين كارشناسان با گذاشتن علامت سوال در برابر تلفات وارد آمده به اسرائيلي‌ها در اين مرحله از ناحيه توانمنديهاي پنهان ايران انديشناك از اون عبور مي‌كنند و اما اظهارنظر درباره تلفات ناشي از مقابله به مثل ايران به لحاظ دامنه گسترده اون چنان هول انگيز هست كه كسي جرأت ورود به اون را ندارد.

در حال حاضر سكوت در برابر اون قايشانترين مهار هست براي يك انفجار اجتماعي در سرزمينهاي اشغالي.

اين موضوعي هست كه شايد سرنوشت اصلي يك جنگ احتمالي در اون رقم بخورد.

آيا اسرائيل محاسبه كرده تحمل چه ميزان تلفات و خسارات را دارد و آيا تضميني براي حفظ تلفات در اون سقف را دارد و مهمتر اونكه اگر ميزان تلفات لحظه به لحظه بيش از اون مقداري شد كه پيش بيني كرده بود، چه خواهد شد؟ و...

صهيونيستها به خوبي مي‌دانند در يك جنگ احتمالي به غير از آغازگري كه تنها مي‌تواند از يك جهالت آميخته با حماقت برآمده باشد هيچ چيز ديگر اون در اختيار صهيونيست‌ها نيست.

معناي چنين حركت پرهزينه‌اي اين هست كه سد عظيمي را بشكني و در پايين دست اون در برابر سيل عظيم و مهار نشدني كه به راه افتاده هست به دنبال پناهگاه بگردي.

سرنوشت و فرجام چنين حركتي از پيش معلوم و مشخص هست.

تمام جامعه شناسان و جمعيت شناسان معتقدند كه كساني كه ساكن سرزمينهاي اشغالي هستند فاقد هرگونه مشخصه‌اي هستند كه مي‌تواند مفهوم ملت را ايجاد كند.

به عبارتي اونها تنها در رو و سطح با هم ارتباط دارند و در زير و ريشه هيچ در هم تنيدگي و هستحكامي كه حيات ، بقا و هستمرار يك ملت را تضمين مي‌كند، ندارند.

اين تك انسانهايي كه در ظاهر به هم نزديك و در باطن از يكديگر بسيار دور هستند براي وضعيت قرمز و خطرناك چونان بناي رايشان آب محسوب مي‌شوند.

هر نسيم پيش از توفان مي‌تواند اونها را نابود كند و با در گرفتن توفان تكليف روشن هست.

چنانچه ايران اسلامي ناچار شود بخشي از خشم انساني و اسلامي خود را در ازاي يك تهاجم نسنجيده از سايشان رژيم صهيونيستي در سرزمينهاي اشغالي تخليه كند در اندك وقتي كه خارج از تصور رهبران صهيونيسم هست جامعه سياسي اجتماعي رژيم صهيونيستي از هم فرو خواهد پاشيد.

كساني كه افكار شيطاني و مستكبرانه در سر دارند و گمان مي‌كنند پيش از هر اقدام ايران پيكره دفاعي ايران را فلج خواهند كرد و بدين ترتيب از جواب كوبنده ايران مصون خواهند بود، خوب مي‌دانند حداكثر ارزش آرامش بخش و تسكين دهنده اين ادعا تا وقتي هست كه اونها دست از پا خطا نكرده‌اند.

در غير اين صورت چنين رايشانا و آرزايشان خوشي در كمتر از يك چشم برهم زدن جاي خود را به كابوسي تمام نشدني خواهد دارد.

يقينا جواب كوبنده و ايشانرانگر ايران به يك تهاجم احتمالي از سايشان رژيم صهيونيستي در نهايت منجر به ندامت كساني خواهد شد كه ديگر نيستند.

فهم اين مسئله براي سران رژيم صهيونيستي در مقطع تصميم گيري و امت ساكن سرزمينهاي اشغالي كه همچون اسيراني براي حفظ جان صهيونيستها سپر اونها واقع شده‌اند مي‌تواند ايجاد تنبه و هوشياري كند كه تصميم ايران اسلامي بر جواب و واكنش قاطع و ايشانرانگر به هر تعدي و تجاوز بيگانه هست، واكنشي كه بي درنگ در حجمي عظيم و گسترده همچون صاعقه‌هاي مرگ بر سر دشمن فرو مي‌ريزند.

«انستيتايشان واشنگتن» به عنوان يكي از فكرانباره‌هاي آمريكا در گزارشي كه چندي پيش در رابطه با تهاجم احتمالي رژيم صهيونيستي به ايران منتشر ساخت از منظري ديگر به پيامدهاي اون پرداخت و ضمن تاييد يك تهاجم نظامي نوشت: «بحث در اين مورد كه يك تهاجم نظامي تا چه حد مي‌تواند تاسيسات هسته‌اي ايران را نابود كند بحثي گمراه كننده و اشتباه هست.

حتي اگر فرض كنيم كه تمام تاسيسات مزبور را بتوان با خاك يكسان نمود هيچ دليلي وجود ندارد كه ايران نخواهد و يا نتواند دوباره اونها را بازسازي كند.

بنابراين بايد به دنبال راه حل ديگري رفت و اون اين هست كه در كنار شكل گيري يك حمله نظامي، ايران را بايد به نحايشان متقاعد كرد كه دست از فعاليتهاي هسته‌اي خود بكشد.

دل بستن به حمله نظامي در صورتي كه حجيم و گسترده باشد محققا ضامن پيروزي قاطع نيست چرا كه جامعه بين المللي را متقاعد خواهد كرد كه تلاش ايران براي دستيابي به سلاح هسته‌اي قابل درك و توجيه كننده بوده هست.»

در ميان مسائل مرتبط با يك جنگ احتمالي ميان ايران و رژيم صهيونيستي و يا آمريكا يك موضوع از همه مهمتر و تعيين كننده تر هست.

چيزي كه ذهن تمام تحليلگران نظامي و سياسي را به خود مشغول كرده هست اينكه واكنش ايران به يك درگيري احتمالي با اين دو كشور چگونه خواهد بود.

براي موفقيت در جنگ به ايشانژه جنگ دفاعي به هر ميزان دهليزهاي تاريك و ناشناخته و دست نيافتني بيشتر باشد احتمال موفقيت، لطمه وارد ساختن و پيروزي بيشتر هست.

يعني درست وضعيتي كه در حال حاضر ايران در اون به سر مي‌برد، با افزايش گمانه‌هايي كه اين روزها متخصصين خارجي در اين باره ارائه مي‌كنند كار بر دشمنان ايران سخت تر مي‌شود و پيدا و پنهان نگه داشتن اين امور از سايشان ايران باعث ايجاد بي تصميمي و يا اتخاذ تصميمات سست در نزد دشمن شده هست.

بدون داشتن شناخت صحيح از چنين دهليزهاي تاريك و خوف انگيز نمي‌توان يك جنگ سرنوشت ساز را مديريت كرد.

سايه مرگ بر سردشمن مهاجم
آغاز كردن جنگ در چنين وضعيتي حركت در سايه مرگ و فرو رفتن در كام مرگ هست.

ايران اسلامي آماده هست تا در وقتي نامشخص با آزاد ساختن سفيران مرگ از دهليزهاي ناپيدا نابخردان مستكبر را عبرت آيندگان كند.


«مگنوس رانسترب» عضو مركز مطالعات «تهديدهاي نابرابر» دانشكده دفاع ملي هستكهلم سوئد مي‌گايشاند: «يك چيز براي دستگاه اطلاعاتي آمريكا بسيار مهم هست و اون پيش بيني واكنش ايران هست...

شديدا ترديد دارم كه اگر ما (آمريكايي ها) به ايران حمله كنيم آيا مي‌توانيم عواقب اون را تحمل كنيم يا خير؟» به نظر مي‌رسد چنين دغدغه‌اي براي اسرائيلي‌ها بيشتر باشد.

ديوانگان نمي‌توانند به بهانه ديوانگي آسيب رسان و رها باشند.

ايران آماده هست هر ديوانه رهايي را به بند بكشد اگرچه اون ديوانه رژيم صهيونيستي باشد.

ان شاءالله

3:

اسرائیل به گور پدرش میخنند که بار دیگر حتی بخواهد به لبنان حمله کند.
حمله اسرائیل به ایران غیر ممکن تر از حمله ایران به آمریکا میباشد.

به چند دلیل:

هم مرز نبود و فاصله زیاد میان دو کشور
دوست بودن کشورهای همسایه با ایران و دشمنی اونها با اسرائیل و راه عبور مرور برای نیروی انسانی ایران و عدم این امکان برای اسرائیل
پایگاههای ایران در کشورهایی نظیر لبنان و سوریه در مرز اسرائیل و مسئله نیروی انسانی
تجهیزات لازم برای دفاع و حتی حمله از سوی ایران به اسرائیل
مسائل دیپلماتیک و اهمیت ایران در منطقه و حتی جهان

به غیر از این مسائل بسیاری نکته دیگر هم باقی میماند که در حاشیه هستند:
مانند وجود کشورهای اسلامی در سر راه اسرائیل تا مرز ایران
تنفر امت خاور میانه به صورت عام و کلی از این رژیم
به رسمیت نشناختن اسرائیل توسط کشورهای هم مرز ایران (به جز ترکیه)
و ...


4:

اولا كه غلط مي كنه.

مگه شهر هرته.

بعدش هم ديروز كه اسم اين تاپيكه يك چيز ديگه بود اگه اشتباه نكنم پرسيده بودين آيا ايران به اسرائيل حمله مي كنه يا نه؟ بابا جان مادرتون اينقدر جنگ جنگ نكنيد خطرداره.


5:

اسرائیل پس از آزمایش موفقیت آمیز موشک شهاب3 رسما فراخوان نمود که دیگه به ایران کاری نداره!!!
یعنی رسما فراخوان نمود *** خوردم!!!!من خودم شنیدم که شارون داشت داد میزد غلط کردم!!!(البته از توی قبر)

6:

البته ايران كه پايگاه نظامي واسه خودش تاسيس نكرده مثل آمريكاي جهان خوار ولي خوب اون قدر خاطر خواه داره كه بريزن جيگر اسرائيل رو در بيارن!
ضمن اين كه ما به هيچ كس حتي اسرائيل وامانده حمله نمي كنيم!
تركيه هم به ريش خودش خنديده!
فكر كرده اسرائيل فقط مصر تا عراق رو مي خواد!ابته شايدم فكر كرده كبريت بي خطر هست!

7:

باز هم زحی خیال باطل.

چون همون عراق 8 سال کشته داد در برابر ایران، ولی اسرائیل یک زخم که بیافته رو پای یکی از مزدوراش از خاک اسرائیل هم عقب نشینی میکنه.

(منظورم فلسطین اشغالی هست البته)

8:

ان چیزی که می جنگد اسلحه نیست یک جامعه هست که توان جنگیدن دارد همانند امت جنوب لبنان .و...نه ایران کنونی که حتی در خود دولت هم یک دودلی بزرگ برای پذیرفتن شروط کشورهای غربی بوجود امده هست و این مسئله با مجادله احمدی نزاد و ولایتی اشکار تر شد تا جایی که حتی ما شاهد یک کشمکش در سپاه پاسداران بودیم و برنامه هست رییس سپاه جایش را به کس دیگری ببخش
به هر حال باید قبول کرد یک روز بالاخره باید ایران و اسراییل رودرو هم برنامه گیرندکه احتمال ان در سال جاری بسیار زیاد شده هست
اگر جنگ اغاز شود و به نفع اسراییل و امریکا نباشد انها خیلی راحت با واسطه کردن روسیه و چین .

سوریه و.....جنگ را دوباره پای میز دیپلماسی می برند ولی اگر پای ایران بنلگد محال هست کسی بتواند جلوی اسراییل و امریکا را بگیرد

9:

میشه فرمود دقیق ترین تفسیری بود که در این رابطه خوندم

10:

این موضوع که این روزها اسرائیل ایران تهدید به حمله می کند بیشتر جنبه ی جنگ روانی دارد.
مگر اینکه اسرائیل واقعا کله خراب باشه و حس ماجراجویی زیادی داشته باشه.

اسرائیل خودش به شدت درگیری داره.
تو جنگ با لبنان هم که همسایش بود شکست خورد دیگه چه برسه به ایران که همسایه هم نیستن

البته اگر به حمایت امریکا باشه شاید بتونه همچین کاری بکنه که اون رو هم بعید میدونم چون امریکا در حال تحولات سیاسی هست و تا چند ماه دیگه دولت جدید با ریاست جمهوری جدید روی کار می آید و در واقع همین موضوع باعث دلخوشی سران جمهوری اسلامی شده که بارک اوباما روی کار می آید دنیا به کامشان میگردد.


11:

اسراییل ششمین قدرت هستهای جهان و چهارمین ارتش قدرتمند جهان رو داراست
همکنون سیستم ارو که یک ماکت کوچولو از سیستم دفاعی امریکاست با ده هزار موشک از اسمان اسراییل حفاظت میکنه
اما اینکه اسراییل توان حمله دارد یا نه چند نکته باید فرموده شود
اگه اسراییل تنهایی بخواهد به ایران حمله کند این حماقته چون موفق نخواهد شد
اونم به خاطر اینکه هم مرز با ایران نیست و برای حمله هوایی نیاز به سوخت گیری و پروازهای متعدده که احتمال ساقط شدن هواپیماهاش توسط ایران وجود داره
اما اگه بخواهد از طریق امریکا هم حمله کنه باز نتیجه نخواهد گرفت
بنابرین اسراییل در هر صورت در حمله به ایران ناکام خواهد ماند

12:

به نظر من كاملا ميتونن
از اونجايي كه افراد نظامي ايران انسانهاي شكم گنده اي هستن كه به فكر خوش گذروني و درست كردن حرمسرا از زنهاي صيغه اي هستند
همچون نيروهاي صدام كه لاف ميزدن

در وقت جنگ هم مطمئن باشيد همه نيروهاي هم مرز با اسرائيل اگه يه روز پولشون دير برسه ايران رو ول ميكنن

ولي اينم در نظر بگيريد كه احمدي از نفرات امريكا هست
و يه سري كارها رو بايد در عرض 4سال بعدي انجام بده
پس جنگ فقط در حد حرف ميمونه

13:


فرض كنيم بخش نخست اين تحليل راجع به چنددستگي دروني ايران درست باشد (هرچند تصديق چنين گزاره اي محتاج فرمودگايشان مفصل ديگري هست).
اما دقت كنيد كه وضعيت داخلي رژيم صهيونيستي و ايالات متحده به مراتب بغرنجتر هست.

بحرانهاي جدي و خانمان برانداز اسراييل (مهاجرت معكوس، فرار از سربازي، مسايل اخلاقي و...) چيزهايي نيست كه دست كم بگيريم.
روند مدام شكستهاي اسراييل از 2000 به بعد را هم اضافه كنيد و اين كه بن گوريون اولينشكست اسراييل را نشانه ي افول اون ميداند.

همه ي اينها به كنار، نص صريح كلام الاهي هم ميگايشاند كه شما فكر ميكنيد اونها با هم متحدند در حالي كه ميان خودشان چنددستگي هست (و قلوبهم شتي).


14:

بچه ها از همتون معذرت ميخوام كه عذر ميخوام

ولي نميدونم چرا هممون ريديم به خودمون همش اين سوالها رو مدام تكرار ميكنيم آيا اسرائيل به ايران حمله ميكند؟ ، آيا آمريكا حمله ميكند؟ آيا ايران توان مقابله را دارد ؟ بابا بذار حمله كنن وضعيتمون كه ديگه از اين بدتر نميشه

15:

وضعيت عراق را ما خراب ميكنيم وگرنه عراق هم سر وسامان ميگيرد.

پس اگر از وضعيت الان راضي هستيد پس بهتر هست كه هممون لال موني بگيريم و انقد اعتراض نكنيم.

16:

از قديم فرمودن دو نفر پاچه نمي گيرن!يكي سگي كه خيلي پارس كنه يكي هم صهيونيست!
اسرائيل مطمئني 4مين ارتش دنياست؟آخه من فكر مي كردم سومي باشه...
البته شايد دهه ي 60 رو مي گي بهر حال نمي دونم!
ارو رو خود اسرائيل ساخت تازه نمونه ي دوش رو هم ساخت!
مال آمريكا پاتريوت بود كه كلا تو تمام تاريخ تمدن بشري فقط تونست يك آسيب كوچولو به يك اسكاد برسونه!
سناي آمريكا هم مي گي خبر فتح سمرقند بخارا و خوارزم و بهش داده باشن اين رو كردن تو يه بوق 18000وات!!!!!!! به دنيا غالب كردن كه اين دستاورد آمريكا تمام اسكاد ها رو زده!
البته حالا خدا مي دونه كه همون يكي هم با يك پشه بخورد كرده بوده چي شده بوده!
بهر حال پاتريوت با اون همه ادعا همون سيستمي هست كه نتونست رعد رو به موقع رهگيري كنه!البته مي رسيدن به موشك هاي رعد ها!ولي خوب يه ذره مشكل داشت چون موقعي مي رسيدن كه موشك برخورد كرده بود واسه همين اين سيستم پرقدرت رو خاموش كردن تا حروم نشه!
ارو رو هم خودشون فرمودن تو جنگ واقعي معلوم نيست كار ساز باشه!خوب وقتي اونا خودشون مي گن،ديگه ما چرا بيايم تحليل كنيم!
اسرائيل تنها كه هيچي به روسا و گاوچرانها هم حمله كند دخلش اومده!
به ترفه العيني چنان شهاب باران بنماييم تا درس عبرتي باشند براي ديگران!
نگران نباش هم مرز با ايران هست!
كايشانت خودفروخته!امارات خودفروخته و همينطور عراق!
اگر چه اين دولتمردان اين كشورها حرف مي زنن كه ما نمي ذاريم از خاك ما هستفاده بشه ولي خوب همه اش در حد همون حرف هست!
از حرف هم تا حالا چيزي بلند نشده!
ضمنا اسرائيل تو جنگ شش روزه هم به سوريه حمله كرده بود تا دمشق هم رفت دليلي نداره تا ايران نياد!ولي سرنوشت جنگ رو زمينه نه آسمون
دو سه جمله ي آخرت رو واقعا قبول دارم و به قول محمد1 506 بار دمت گرم

17:

نه عزیز خوب شما اطلاعاتون یکم کمه در حال حاظر اسراییل رتبه چهار از نظامی دارا هست سال پیش ترکیه این مقامو داشت که الان جاشو به اسراییل داده
البته مهم نیست که مثلا رتبه نظامی چی باشه در رده بندی کشورها از نظر نظامی ایران جزو بیست کشور اول نظامی جهان و در گروه سوم هست
کلا کشورها به چهار گروه تقسیم شدن گروه اول کشورهای چین و روسیه و امریکا
گروه دوم شامل هند و پاکستان و ترکیه و اسراییل و کره متحد دقت کنید کره متحد که شامل کره شمالی و جنوبی با ...
گروه سوم شامل ایران و اندونزی و غیره هست
که کلا ایران جزو بیست کشور اول قدرت نظامی جهانه
اسراییل با وجود اینکه مقام چهارم رو داره یک ضعف داره و اونم اینه که فاقد عمق هستراتژِیک هست چون کشور خیلی کوچیکی هست لذا شبیه بچه کوچیکی هست که بهش سلاح دادن
مطمعن باشید هیچ وقت بین ایران و اسراییل درگیری رخ نخواهد داد اینها فقط شاخ کشیدن به هم هست همین

18:

اینم امار کشورها از نظر رده بندی قدرت
جدول اول ده کشور اول جهان از نظر تعداد نیروهای مسلح

China
United States
India
Korea, North
Russia
Korea, South
Pakistan
Israel
Turkey
Iran
جدول دوم ده کشور اول جهان از نظر قدرت نظامی

United States
China
Israel
India
Russia
Korea, South
Korea, North
United Kingdom
Turkey
اگه نگاه کنید امروز اسراییل به رده سوم صعود کرده من این امار رو الان گرفتم

19:

طبق اين امار كشور روسيه پيش هند و ااسراييل و چين و كره نوكري مي كنه؟؟!!!!!!!!

20:

اینا همش کشکه .....
حمله اسرائیل به ایران ، شروع جنگ جهانی سوم هست .

جنگ که شروع بشه دیگه نمیشه هیچ چی رو پیش بینی کرد .


اصلا"‌مگه قدرت توان نظامیه ؟؟؟؟
کتاب موج سوم و جنگ و ضد جنگ تافلر رو بخونید حساب دستتون میآد .دیروز فیلم نبرد پرهاربر رو میدیدم که چطور امریکا در سال 1941 الکی الکی ، سپس حمله ژاپن به سواحل هاوایی، افتاد توی دامن جنگ جهانی .

اسرائیل با این کار اولین چیزی را که از دست خواهد داد ، حمایت جهانیست .


دومیش هم محو شدن خودشه .


یک اتم تو اتمی راه بیافته که سگ صاحاب خودش رو نشناسه ، اونوقت شما میگین کی میبره کی میبازه .

این جنگ هیچ برنده ای نخواهد داشت .

بازنده اصلیش هم شروع نمايندشه .


21:

امت ایران هنوز طعم جنگ زیر زبنشونه و یادشون نرفته که با چه بدبختی زندگی سپری میکردندحداقل خود من با اینکه بچه بودم اما موشک باران شهرستان تهران و خاموشی ها و اون زوزه دهشت بار آژیرهای خطر یادم نرفته .

از این رو حتی اگه دوباره جنگ بشه امت ایران براشون کابوس هولناکی نخواهد بود .
این امت اروپا و اسرائیلند که سپس گذشت 60 سال از آخرین ویرانی ،دوباره هوس جنگ به سرشون زده .

جالب اینه که تا سه نسل گذشته شون ، حتی بوی خطر رو هم حس نکردند چه برسه به جنگ.


من پیشنهاد میکنم که جریان عملیات آمریکاییها رو در سال 1991 در موگاندیشو سومالی (که فیلمش رو هم با نام سقوط باز سیاه ساختند) بررسی کنید .
خودتون حساب دستتون میآد که آمریکا با مدرنترین هلیکوپتر های بلاک هواک و برترین کاماندوهاش ، برای دستگیری عبدالله عدید به خاک سیاه نشست و تخت و پوستش رو جمع کرد و رفت دنبال کارش.

هیچ کدوم از این سلاح ها و تکنولوژی ها به کارشون نیومد چون جنگ با روش غیر متقارن ،صد در صد غیر قابلپیش بینی ست .


موقعیت جغرافیایی ایران هر حمله ای را با شکت روبرو میکنه .


یکی از نظریه پردازان امریکایی مدتی قبل در مصاحبه ای فرموده بود حمله به ایران غیر ضروری و البته آسان هست ، اما بازگشت از عملیات بسیار غیر محتمل میباشد .


22:

جنگیدن در خاک یک کشور دیگه ، صد در صد دیوانگیه اسرائیله .
اونم کشوری که قوای نظامیش، 8 سال توش جنگ کرده و وجب به وجبشو لیس زده.

با چهار تا ماهواره هوایی که نمیشه موقعیت شناسی کرد .

من توی عید رفتم نطنز رو از نزدیک دیدم .(البته تا جایی که میشد رفت) اینقدر دور و برش کوه و کمر داره که اصلا"‌هیچی معلوم نیست.

نمیدونی باید از کجا بری از کجا در بیای .فقط تا چشم کار میکنه سایت موشکی و ضد هوایی کار گذاشتن روی زمین مثل مور و ملخ لوله رو به هوا رفته .
وسط این همه بیابون و کوه ، زیر زمین ، با کلی سایت موشکی ، با این همه رادار و چشم ، به خدا اگه هواپیمایی پاش برسه به اونجا حتی اگه بتونه کاری بکنه ، آرزوی نشستن به زمین رو به گور خواهد برد .


با موشک و از دور هم که نمیتونن بزنن ، چون تأسیسات در عمق زمینه و تخریب موشک باید خیلی زیاد باشه با به نسج تأسیسات برسه .

.

مگر اینکه از توان اتمیشون هستفاده نمايند که در اون صورت زیر آب خودشون رو زدند .

اسرائیل اینقدر نفر ، براش مهمه که حاضره 100 تا صد تا جنازه و اسیر لبنانی بده ، تا تازه دو تا زندانی مرده تحویل بگیره .

اونوقت میآد بهترین خلبانها و هواپیماهاش رو بفرسته وسط یه همچین جهنمی !!!
البته اگه هیتلر بود میکرد ، ولی از اینا بخاری در نمیآد .

با این توصیف توپ توی زمین ایرانه و این قارت و قورتها هم بیخودیه .

هیچ کشوری در حال حاضر جرأت نمیکنه به ایران حمله کنه ، حتی آمریکا.


23:

من از حيث كيفي مي گم خوشگله!
من از نظر كمي!!!!!!!!
چين هم اون قدر وضعش خوب نيست اونا به سس مايونرز مهرا...م(به دليل تبليغات سانسور شد)هم رحم نكردند هواپيماهاشون كپي ناقص موارد خارجي هست!
مثل اف-7 كه كپي ميگ-21 هست!
اونا فقط تعداد دارن ولي تجهيزات اونقدرام ندارن!
البته اسرائيل با ناو ها و ناوچه ها مي تونه مشكلي رو كه فرمودين رفع كنه(مثلا ساعر) اين موارد رو آقاي عباسي(هموني كه به دليل افشاي فساد خاتمي ممنوع التصايشانر شد) بيان كرده بودند!
ولي مورد آخر رو موافقم.

24:

من فكر نمي كنم بشه به اينا اعتماد كرد!
چون هيچ كشوري پتانسيل خودش رو نشون نمي ده ضمن اين كه ايران بيشترين خفا كاري رو مي كنه!
پس اينا نمي تونن معتبر باشن!ضمنا تاكتيك ها و آموزش ها رو هم فراموش نكن!
حزب الله رو يه بنده خدا مي فرمود تو نمودارهاي جهاني ارتش منفي 30 هست!(از حيث تجهيزات)
ولي با تاكتيك بر يكي از قدرتمند ترين ارتش ها جهان پيروز شدند!

25:

اینو موافقم کلا کار تاکتیکی حزب الله خیلی خوب از کار در امد

26:

نه اسراييل نه آمريكا
هيچ كدومشون هيچ غلطي نميتونن بكنن

اينها همش شايعه هست براي تشايشانش ذهن امت

راههاي خيلي بهتري هم غير از حمله نظامي وجود داره

27:

درسته،آمريكايي ها حتي با داشتن برترين دسته از نيروهي دلتا نتونستن كاري از پيش ببرن!
يكي از دلايل شكست اونها آشنا نبودن با محيطه!

28:

تو بوشهر و نطنز هم سيستم ها رو شبكه اي كار گذاشتن
ديگه پشه هم نمي تونه پر بزنه!

29:


من حدس مي زنم شما در و ديوار اتاقتون پره از عكس جنگنده هاي رادار گريز غربيدر ضمن خيلي ممنون كه اطلاعات نظامي و سري اين رژيمو براي ما فاش كرديد

30:

به نظر من اسراییل هیچ گاه به ایران حمله نمی کند چون ان موقع ایران نیز تلاویو را مورد هدف برنامه می دهد و می دانیم اسراییلیان از نقاط مختلف دنیا به این کشور امده اند و از بزرگترین سرمایه داران جهان هستند و خوب در وقت نا امنی جان خود را برمی دارند و از کشور می گریزند و در نتیجه شیرازه اسراییل از هم می پاشد.


31:

یک دهم از ایران برای مقابله با اسراییل کافیست
یا علی

32:

داداش شما مثل اینکه حالت خوب نیست ...

اصلا" بحث بر سر این نیست که توان نظامی کی قویتره یا ضعیفتره !!!؟؟؟؟
بحث بر سر اینه که اگه آمریکا و یا اسرائیل به ایران حمله نمايند ، بعدش چه اتفاقی میافته !!!
قطعا" اعمال تلافی جویانه ایران خاورمیانه را به تلی از آتش تبدیل میکنه .این حرف من نیست حرف خیلی از نظریه پردازان آمریکایی و اروپاییست .


اونوقت شما فکر میکنید کی ضرر میکنه ..

؟!!
مشروعیت کی از بین میره ؟!؟!
سپس حمله :
نفت میشه 400 دلار
پایگاههای آمریکا توی قطر و کشورهای عربی مورد هدف برنامه میگیرن و در پی اون پای عربها هم کشیده میشه توی جنگ .
تنگه هرمز اگر نگوییم بسته میشه، نا امن میشه .
نیروهای حزب الله و حماس در لبنان و فلسطین به تحریک ایران وارد عمل میشوند و تلاویو و اون امت نازک نارنجی اسرائیل را به موشک میبندن .
پدافند هوایی اسرائیل به جای شام و ناهار هم باید موشک مهار کند .
تلفات نیروهای امریکایی و برییتانیایی توی عراق و افغانستان بالا میره چون صد در صد ایران اقداماتی برای ضربه به یگان زمینی امریکا خواهند زد .


در پی اون اعتراضات امتی در امریکا به اقدامات غیر ضروری دولت ، بالا میگیره .
و هزار مصیبت دیگه .که از دهن من و تو خارجه .
همه چی که نیروی هوایی و موشکی نیست که !!!
تو فکر میکنی برای چی البرادعی فرموده ، اگر به ایران حمله بشه من هستعفا میدم .

چون مخش کار میکنه و میدونه چه گندی بالا میاد .

ضمن اینکه هنوز که هنوزه ، نه امریکا و نه هیچ ساوقتی نتونسته ثابت کنه ایران در حال ساخت سلاح هسته ای هست .


33:

يك دهم نه
يك صدم

غير از موقعيت تسليحاتي ايران از موقعيت هستراتژيكي مناسبي هم برخورداره

34:

حالا چي كار كنيم؟اگه حمله كنن همه مون رو مي كشن!
من شنيدم آمريكا اسرائيل يه چيزايي داره هواپيما بخواد روشن بشه هم از هستارت زدنش ميفهمه هواپيما كجايه!
تازه اين كه چيزي نيست!من شنيدم يه موشك هايي داره از هم خود پنتاگون شليك مي كنن كه هر هواپيمايي كه تو آشيانه باشه از زير زمين مثل موش كور جاده مي زنه مي ره منفجرش مي كنه!
تازه يه چيز ديگه هم هست من شنيدم تفنگاشون يه تيرايي داره هر 100 ايراني رو با يه تير مي تونن بكشن!
شنيدم يك موتوسيكلت هايي دارن كه پرواز مي كنه جلوش هم دوشكا داره!!پشتش هم موشك هاي اسپارو تازه به ماهواره هم وصل هستن!
نمي دونم درسته يا نه ولي شنيدم هر كسي بخواد با آر پي جي بزنتشون به فرمان آپولو بازوكاشون با فالانكس!!!!منهدم مي شه!
مي گن پرواز هم مي كنه!
شما اطلاعاتي در اين زمينه نداريد؟
-----------
مرد حسابي چرا جك مي گي آخه؟
اف-15 هستيلثه يا فالكون يا هورنت و سوپرهورنت؟
يه جوري مي گي هستيلث انگار چي هست!
يه نصيحت اين قدر هستيلث هستيلث نكن دستت رو مي شه!
جهت اطلاع همون بي-2 اگه در ارتفاع پايين و با سرعت متوسط حمله كنه راحت شناسايي مي شه!
اف-117 هم كه قبلا برادران يوگسلاو از خجالتشون در اومدن!
بنابر اين چيزي نمي مونه جز همون طرح روميزي به نام رپتور!
البته اين طرح رو شما مي تونيد سفارش بديد تا شما هم مستفيض بشيد!
ضمنا اسرائيل تو جنگ 33 روزه عليه گروهي كه در وقت يك دولت غير امتي و با يك سي ام نيروهاشون ايستادگي كرد،چه غلطي كرد،كه حالا يانكي ها بخوان عليه ما بكنن؟
ضمنا به لطف چاقاله بادم هاي شيخ نشين بزدل كشور ما در امن و امن به سر مي بره!

35:

نمي دونم وزارت دفاع بود كي بود فراخوان كرد:"ما مثل دوچرخه شهاب مي سازيم"!!
حالا اين مال اون موقع بود تازه سالاي الاون رو كه ديگه معلوم نيست چي دارن مي سازن!

36:

البته شيعيان كشورهاي عرب زبان رو فراموش نكنيد!
اگر ايران شارتي بكند سربازان آمريكايي در افغانستان و مخصوصا عراق همگي قتل عام هستند!
ضمنا حمله ي آمريكا موقعيت خوبي خواهد بود تا چين (رفيق قديمي ايران و البته شريك تجاري)
و روسيه انتقام حق اجحاف شده ي خود را بگيرند

37:

به قول یه نفر مار ما واسه امریکایی ها سلاح کشنده س
هنوز خود اطلاعات ایران نمیدونه چقدر سلاح داره میخوای ما بدونیم؟؟؟؟

38:

پس فكر كردي اين همه پول نفت كجا ميره
نصف بيشترش تبديل به سلاح ميشه
خدا كنه فقط اسقاطي نشه

البته بد هم نيست يه جنگي شروع بشه اين همه سلاح بلا هستفاده نباشه

39:

نه!اتفاقا پولي كه ايران واسه اين موارد مي ده شايد فقط صرف هزينه هاي سربازي بشه!
واي خوب مدرك محكمي هست تا تو دهن ياوه گايشانان غربي بزنه!
ضمنا اينا امتحان خودشون رو پس دادن

40:

لطف ميفرماييد و آمار ها را با دليل محكم بيان كنيد تا باورمان شود

سپاس

41:

لطف ميفرماييد و آمار ها را با دليل محكم بيان كنيد تا باورمان شود

سپاس

42:

درود

نه حمله نمی کند


توانش را هم ندارد

43:

برادر خوبم ام.صادق

لوطيهاي اون وقت هم تا كمي پيش از شروع كارزار همين فشنهايي بودند كه ميبينيم.

كاري به خوب و بد شروع جنگ ندارم، اما صرف وجود جنگ خيليها را پاي كار خواهد آورد.

خيليها عوض ميشوند.

برنامه نيست همه از همان ابتدا آماده باشند.

راستي مگر در كل دوران هشت سال جنگ چند نفر از اون لوطيها پيدا شدند كه ميدان را نگهداشتند.

همه نيروهاي اعزام شده به جبهه ها در هشت سال، نهايتاً دو ميليون نفر هست از 36 ميليون نفر جمعيت ايران كه به همراه خانواده هايشان ميشوند حدود 10 ميليون نفر؛ يعني كمتر از يك سوم.
انصاف بدهيد كه الان بيشتر از دو ميليون نفر آدم پيدا ميشوند.


44:

به نظر من نباید اشتباه کرد!
اگر جنگی بین ایران و اسرائیل در بگیره (که امیدوارم هیچ وقت چنین روزی صورت نگیره) اصلا مساله این نیست که کی میره جنگ و کی نمیره!!!
جنگ های حالا مثل قدیم نیست که تعداد سربازها و جمعیت , پیروز رو تعیین کنه...امروز سلاحهای پیشرفته حرف اول رو میزنه و باید دید که چه کسی اصطلاحا چپش پر تر هست.
بنظر من جنگ احتمالی بین ایران و اسرائیل یک جنگ موشکی خواهد بود.(امیدوارم اتمی نباشه که دیگه وحشتناک میشه)

آخه قضیه مرام داشتن یا نداشتن نیست.
موضوع حس ناسیونالیسمی یک کشور هست که متاسفانه در ایران بخاطر سیاستهای غلط و دین مدارانه نظام بطرز وحشتناکی پایین اومده...غیر ازاین تنفر اکثریت جوانان از رژیم هم مزید بر علت خواهد بود.
نظام جمهوری اسلامی برای جوانان غیر از سرکوب , بی برنامگ و آزارهای روحی و فیزیکی چیزی به ارمغان نیاورده که کسی بخواد ازش دفاع کنه!
اکثر امت با خودشون (درست یا غلط ) این تصور رودارند که اگر اسراییل یا هر کشور دیگری به ایران حمله کنه , هدفش فقط نظامه و حتما خودتون هم دیدید و شنیدید که خیلی ها حتی از حمله نظامی یک کشور به ایران هستقبال هم میکندد!!!

45:

اینهم حرف حسابیه وقتی گشت ارشاد اینقدر بد با امت رفتار میکنه اون موقع چه انتظاری از این جوانها میره

46:

اتفاقا گشت ارشاد طرح خوبي هست اميدوارم تا آخر تاريخ در ايران باشد!

47:

اره الگوشون هم سربازهای رژیم صهیونیستیه

48:

رفتاری که اینها با امت ایران دارند گشتاپو با امت کشورهایی که اشغال کرده بود نداشت....

49:

نه بابا راه افتداي صادق خان به خداي بزرگ اسرائيل توهين مي كني؟كافر شدي به خداي يگانه ساعر 5 اسرائيل؟
خدا اون روز رو نياره اون موقع ديگه پيرمرد و كودك رو هم مي برن زندان!
بيلي شما اصلا مي دوني گشتاپو وظيفه اش چي بود؟
مثل اين كه من بگم قدرتي كه يك سنگ داره يك آهو نداره...!!!!

50:

فعلا که صهیونیست ها دارند به یه ملت دیگه ظلم میکنن ولی مسئولین ما به امت خودشون
حالا تو فکر کن کدوم ظالم ترن دزدی که از خونه امت بالا میره تا نون شب زن وبچه اش رو بیاره
و یا پدری که از نون زن وبچش میزنه خرج عیش وعشرت میکنه و به فقرا هم کمک میکنه
میخام صدسال سیاه این جمهوری اسلامی به سوریه ولبنان کمک نکنه

51:

دشمن تو فکر یک حمله جانانه هست ولی شماها هنوز تو سر و کله هم میزنید
تا کی مرده باد و زنده باد
خبر زیر را بخوانید باد قدت و حالشو ببرید بی منت
تا دیگه برای هم خط نشون نکشید

شخصي به نام «برايان هرينگ» در نوشته‌اي با عنوان «اسرائيل و حمله به تهران» مدعي شده هست بر پايه نقشه‌اي برنامه بوده هست كه رژيم صهيونيستي از خاک گرجستان به ايران حمله کند.به نقل سرايشانس بين‌الملل «تابناك»، هرينگ در مقاله خود، مطالب قابل توجهي از دستيابي روس‌ها در حمله به گرجستان به يک محموله اسناد خيلي محرمانه در مورد ماهواره‌هاي مخابراتي ناتو و دستگيري و بازجايشاني تعدادي عرب و آمريکايي در کاروان کمک‌هاي نيروهاي آمريکايي دارد.

ايشان با درج مشخصات هواپيماهاي جنگنده F-16I Sufa Storm که خود را آماده حمله به شهرستان تهران کرده بودند، يادآور شده هست که اين نوشته خشم بسياري را برانگيخته و آورده هست که رژيم صهيونيستي با همکاري گرجستان براي هستبرنامه برخي از هواپيماهاي هجومي خود در فرودگاهي در جنوب گرجستان، براي حمله به ايران، تمهيدات ايشانژه‌اي را انديشيده بود.در اين زمينه، مي‌توان به اخباري اشاره کرد که در همان روزهاي آغاز درگيري در هفتم اوت، حاکي از پروازهاي مستقيم هواپيماهاي شرکت «العال» از تفليس به تل آايشانو براي تخليه سريع نيروهاي نظامي رژيم صهيونيستي بود که به مطبوعات درز پيدا کرد.

يك كارشناس مسائل بين‌الملل در اين باره به «تابناك» فرمود: مقالات بسيار در زمينه فعاليت‌ها و روابط نظامي ـ تسليحاتي رژيم صهيونيستي که گرجستان را به ميدان مناسبي براي فعاليت نيروهاي صهيونيستي تبديل کرده بود تا در همکاري کامل با نيروهاي آمريکايي و براي تجهيز و آموزش ارتش گرجستان اهداف نظامي خود را از اين کشور دنبال نمايند، نيز مي‌تواند تأييدي بر احتمال درستي چنين اخباري باشد.

اونچه مشخص هست اين كه آمريکايي‌ها، علاوه بر تأمين تسليحات قبلي و برگزاري مانور با گرجستان در چند ماه گذشته پس از آغاز درگيري نيز فعالانه در پوشش کمک غذايي و دارايشاني، مقادير بسياري تسليحات به گرجستان تحايشانل دادند و اين امر انعکاس زيادي در رسانه‌هاي جهاني داشته هست و موجب اعتراض روس‌ها شد.روس‌ها هم که مدت‌ها منتظر چنين موقعيتي بودند تا گرجستان را به دام بيندازند، وقت را به سود خود ديده و تا 35 کيلومتري تفليس پيش رفتند و اين در حالي بود که رئيس‌جمهور گرجستان به اشتباه محاسبه خود درباره ميزان حمايت غرب و ميزان و نحوه واکنش روس‌ها اذعان کرده هست.

البته در كل مي‌توان فرمود غرب در بد مخمصه‌ايي هست و وقت به سود سياست منطقه‌اي و بين‌المللي ايران هست.

رسانه‌ها نيز مي‌توانند نقش فعالي در اين موقعيت داشته باشند.

آمريکايي‌ها که مدعي كشف مقداري سلاح مکشوفه در عراق با آرم جمهوري اسلامي ايران بوده و اون را فتح‌الفتوحي براي خود مي‌دانستند و کلي تبليغات کردند، هم‌اكنون گرفتار شده‌اند و بايد دستشان را رو کرد که چگونه گرجستان را به مذبح روس‌ها بردند.اين كارشناس فرمود: روس‌ها نيز با اشتباهي که گرجستان کرده و با طناب پوسيده دولت بوش به چاه افتاده هست، موقعيت خوبي براي خود فراهم ديده و در صدد به دست آوردن امتياز از غرب و به ايشانژه هستقلال اوستيا و آبخازيا هستند.

با توجه به مقاله پيشين درباره روابط نظامي و تسليحاتي آمريکا، فرانسه و رژيم صهيونيستي با گرجستان و از اونجا که اين تحرکات خشم روس‌ها را برانگيخته و به قول معروف، خرس خفته را بيدار کرده هست، ايران هم‌اكنون بايد با سياستي منطقي و فعال اين قضيه را دنبال کند.

نحوه تحليل و چگونگي صف‌بندي نيروها بسيار مهم هست.

ايشان تصريح كرد: سياست يکي به نعل و يکي به ميخ زدن جواب نخواهد داد.


ايشان اضافه کرد: احتمال هستفاده روس‌ها از کارت ايران براي حل اين مسأله با غرب وجود دارد و براي همين، بايد سياست شفاف و روشني در اين باره در پيش گرفت.

گرجستان برگ برنده‌اي ندارد که به ايران بدهد، ولي اگر برنامه هست از روس‌ها حمايت ضمني شود، بايد نخست مطمئن بود که اونها اين موضع را به غرب نمي‌فروشند! فرستادن سيگنال و موضعگيري‌هاي دوپهلو و به ايشانژه در سطح رئيس دولت تا وقت نبود چنين اعتمادي، ضرورتي نداشت و ندارد و به صلاح نيست.

از سايشان ديگر، درز اين‌گونه اخبار، حساسيت جمهوري اسلامي ايران به محيط پيراموني خود و اين درگيري‌ها و نقش رژيم صهيونيستي در منطقه و توجه به همه تحرکات غرب پيرامون ايران را بايد دوچندان بکند.

52:

نترس اگر رایس جمهور بعدی احمقی نژاد باشد دیگر دولتی نمی ماند که همچین طرحی بوجود بیاد

53:

با سلام.

اسرائیل کوچکتر از این حرف ها می باشد.اگر بخواهیم در عرض چن ماه اسرائیل را نابود می کنیم ...

اما بنا بر یک شرایط خاصه جهانی و حمایت های بی دریغ امریکا چنین کاری را هرگز نمی کنیم.


54:

صبحتون به خير!!!!

خودتون متنتون رو كامل خونديد؟

اينكه بيشتر نشان از ضايع شدن اسرائيل و امريكا و پشيماني گرجستان داره تا آمادگي حمله به ايران!!!

55:

آفت بادنجون بم نمي شيم از درون داره فروپاشي مي كنه!

56:

ترس من از چيز ديگري هست!ترس من از تبليغات سوئي هست كه از ايرانيان مي كنند و مي گايشانند ايرانيان بي فرهنگ هستند و فحاش!
و شايد دليل محكمشان افرادي باشد كه از اسامي پيامبر(احمد) را احمق مي خوانند!

57:

می تونه حمله کنه ولی آمریکا بهش دستور داده که نکنه

58:

آره خوب هم اسرائيل هم سومالي و هم سريلانكا تازه حتي آبخازيا كه هنوز مستقل كامل نيست مي تونه به ايران حمله كنه ولي خوب نتيجه اش چندان دلچسب نيست!

59:

آره منظورم اسرائيل بود.
آره بابا اين بنده خدا ها آه ندارن با ناله سودا كنن!
ساعر 5شون كه بخوره هيچي براشون نمي مونه!به فرض اين كه لاايشانهاشون رو هم آمريكا بده خفه خون بگيرن اما مطمئنا نتيجه ي جنگ رو در زمين مشخص مي كنن نه هوا!
به فرض كه 8 تا بمب هم برداره و ما هم همينطوري نگاش كنيم كه بره بمباران كنه ولي وقتي بخواد فرود بياد برادراي حزب الله تو پايگاه هوايي سلامش مي كنند
شهاب-3 موشكي هست كه هرگز منهدم نخواهد شد!

60:

اگر صحبتی شد با توجه به تاریخ ایران بود.خود شما هم می دانید ایرانیان همواره عاشق پرستش و خدا.وطن پرستی و ناموس خود بودن.

پس ان چیزی که ایران را قدرت اول خاورمیانه کرده مسلما نه موشک شهاب 3!!!و نه افراد خاصه ی این نظام هستن.بلکه اعتقادات خاص امت ایران باعث این سبب میشود و نه چیز دیگر

61:

حرف شما كاملا صحيح هست من هم قبول دارم


67 out of 100 based on 62 user ratings 687 reviews