kala-tamin ضمانت اجرای عدم رعایت مصلحت در وکالت


ضمانت اجرای عدم رعایت مصلحت در وکالت
عقد وکالت از عقود معینی هست که در جامعه و روابط اشخاص نقش پايه ی دارد، زیرا از جهتی اشخاص ناچار به هستیفای حق خود به مباشرت نمی باشند و از جهت دیگر، عقد مزبور در دعاوی و احیای حق زیان دیده در محاکم دادگستری دارای اهمیت فراوانی هست.


موضع‌یابی استراتژیک نام‌های تجاری بانک‌های ایران (مطالعه موردی بانک‌های استان البرز)
با انعقاد عقد وکالت، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت های متقابلی می شوند.


بررسی رابطه بین نقدشوندگی دارایی‌ها و نقدشوندگی سهام در دوره‎های رونق و رکود اقتصادی
بدیهی هست تحدید حدود قانونی این مسئولیت ها، در پیشگیری از منازعات احتمالی طرفین عقد وکالت و در نتیجه کاهش حجم پرونده های محاکم قضایی موثر هست.


ارتباط فراشناخت با درک مطلب خواندن در دانش‌آموزان دختر و پسر پایه سوم راهنمایی شهرستان دیواندره
یکی از این تعهدات رعایت مصلحت موکل هست.


بررسی عوامل اجتماعی و اقتصادی مرتبط با اقدام به طلاق زوجین مراجعه‌کننده به دادگاه‌های خانواده (مطالعه موردی: شهرهای سنندج و پاوه)
از اون جا که این تعهد بر سایر تعهدات وکیل سایه افکنده و به نوعی شالوده و زیربنای کلیه تعهدات وی محسوب می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار هست.


بررسی ساختار سازمانی کتابخانه‌های دانشگاهی ایران براساس مدل استیفن رابینز
علی رغم تصریح به تعهد مزبور در ماده 667 قانون مدنی، ضمانت اجرای نقض اون در فروض مختلف دچار ابهام هست.


مقایسه‌ی اثربخشی ترکیب شناخت درمانی گروهی و رژیم‌درمانی با رژیم‌درمانی در افزایش خودکارامدی و کاهش وزن زنان مبتلا به چاقی
سکوت قانون، ضعف تألیفات و مبتلابه بودن قضیه ما را به جستجوی پاسخی واداشت که خلاصه اون بدین شرح هست: عدم رعایت مصلحت موکل هرچند موجب ضمانی شدن ید وکیل می گردد، اما از اون جا که تنافی میان ضمان به سبب شرعی و بقای عقد وکالت وجود ندارد، باعث انحلال عقد نمی شود.


بررسی ساختار سیاسی، اجتماعی آفریقای جنوبی پس از آپارتاید و تاثیر آن بر سیاست خارجی کشور
اعمال حقوقی هم که بدون رعایت مصلحت موکل انجام شده اند – به هستثنای فرضی که در اون با طرف معامله تبانی صورت گرفته هست - نافذ تلقی می شوند، هرچند موکل در صورت وجود خیار می تواند از خود رفع ضرر نماید.


بررسی حقوق بزه‎‌دیده در لایحه جدید آئین دادرسی کیفری
مواردی هم بحث مسئولیت وکیل و این که ممکن هست زیان دیده بتواند برای موضوعی واحد به چند علت علیه وکیل طرح دعوا کند، مطرح می شود.
91 out of 100 based on 81 user ratings 1381 reviews