kala-tamin آموزش اوركلاك كارتهاي گرافيك(كارت گرافيك خود را منفجر كنيد)


آموزش اوركلاك كارتهاي گرافيك(كارت گرافيك خود را منفجر كنيد)کارت‌گرافيک خود را منفجر كنيد


قسمتهايي از مقاله در ماهنامه كاربر نوشته شده و براي شما برنامه ميدم.از عملكرد كارت‌گرافيك خود در بازي‌ها و برنامه‌هاي سه‌بعدي گله داريد يا نمي‌توانيد بازي‌هاي جديد و مهيج را بر روي كامپيوتر خود به خوبي اجرا نماييد حتمي به فكر ارتقا كارت‌گرافيك خود خواهيد افتاد اما قبل از اينكه دست به جيب ببريد مطمئن شويد كه از حداكثر كارايي كارت‌گرافيك خود تا مرز «انفجار» بهره برده ايد . افزايش كارايي كارت گرافيك فراتر از عملكردي كه در حالت عادي دارد با «اُوركلاكينگ» (Overclocking) كارت حاصل مي‌شود . «اُوركلاكينگ» كارت‌گرافيك سرعت پردازنده و حافظه گرافيكي را افزايش داده در نتيجه نرخ پردازش داده هاي ويديويي ، نرخ نمايش تعداد «فريم در ثانيه» و به طور كلي كارايي كارت گرافيك بيش پيش خواهد كرد . در اين مقاله قصد داريم تا «اُوركلاكينگ» كارت گرافيك را به صورت آماتوري بررسي نماييم و شما را با خطرها ، مزيت‌ها و چگونگي آن آشنا نماييم .
در حالت كلي به اعمال تغييرات در مشخصه‌هاي يك قطعه كامپيوتر با هدف افزايش كارايي آن قطعه «اُوركلاكينگ» گفته مي‌شود . اين عمل براي تمام قطعات كامپيوتر قابل تعريف مي‌باشد اما تنها اُوركلاكينگ پردازنده ، مادربرد ، كارت‌گرافيك و حافظه ‌اصلي سيستم عموميت پيدا كرده است ، چرا كه افزايش كارايي حاصل از «اُوركلاكينگ» ساير قطعات آنچنان در عملكرد كلي كامپيوتر تاثير گذار نمي‌باشد . اعمال تغييرات در مشخصه هاي اصلي هر قطعه در درجه اول نيازمند شناخت سخت‌افزاري آن قطعه و وظيفه آن در يك سيستم كامپيوتري و در درجه دوم چگونگي ارتباط آن با ساير قطعات مي‌باشد . به همين دليل بحث «اُوركلاكينگ» همانطور كه در نگاه آماتوري ساده و مختصر به نظر مي‌رسد در ديد افراد حرفه‌اي پيچيده و بسيار گسترده مي‌باشد به طوري كه كتاب‌ها و سايت‌هاي متعددي با محوريت اين موضوع عرضه شده‌اند . جذابيت «اُوركلاكينگ» در واقع در پشت اين واقعيت پنهان شده‌است كه سرعت و مشخصه‌هاي حياطي يك قطعه توسط كاربر قابل ارتقا مي‌باشد به عنوان مثال در اُوركلاكينگ آماتوري كارت‌گرافيك Geforce 6200 سعي مي‌گردد تا سرعت و كارايي كلي كارت را تقريبا به اندازه كارت‌گرافيك رده بالاتر با هسته مشابه (هسته NV43) يعني Geforce 6600 ارتقا داده شود و در اُوركلاكينگ حرفه‌اي اين كارت گرافيك سعي مي‌شود تا كارايي كارت Geforce 6200 به حداكثر ميزان ممكن يا در مرز «انفجار» و فراتر از Geforce 6600 افزايش داده شود .برنامه‌هاي محك‌زن

پس از «اُوركلاكينگ» كارت گرافيك ، بايد از پايداري تنظيمات جديد اطمينان پيدا كرد . در اين مقاله به برنامه‌هايي استناد شده كه فشار پردازشي سنگيني بر روي كارت گرافيك اعمال مي‌كنند تا از عملكرد و پايداري آن اطمينان حاصل شود . برنامه هاي متعددي براي اين كار در دسترس برنامه دارند كه از جمله آنها 3DMark05 و 3DMark03 و AquaMark مي باشد . هنگام اجراي برنامه محك‌زن Demo هاي فوق‌العاده سنگيني راندو و به صورت همزمان نمايش داده مي شود و در پايان با توجه به نرخ «فريم در ثانيه» به كارت‌گرافيك سيستم يك امتياز تعلق مي‌گيرد كه مي‌توان از اين امتياز به عنوان ملاك مقايسه كارايي كارت‌گرافيك استفاده كرد . برنامه هاي محك‌زن مذكور به سادگي در بازار قابل تهيه مي‌باشند همچنين برنامه AquaMark در سی‌دی ماهنامه كاربر شماره ۱۱ (شهريورماه) گنجانده شده است اما در صورتي كه امكان دسترسي به هيچ يك از آنها مقدور نبود مي‌توانيد از يك بازي كامپيوتري با گرافيك سنگين كه بر روي كارت گرافيك شما بسيار كند اجرا مي شود جهت محك زدن پايداري سيستم بعد از اُوركلاكينگ استفاده كنيد .اُوركلاكينگ كارت گرافيك

كارت‌گرافيك داراي دو مشخصه اصلي مي‌باشد كه در عملكرد آن به شدت تاثير گذارند . سرعت هسته «پردازنده‌گرافيكي» (GPU Core Speed) و سرعت حافظه‌گرافيكي (Vedio Memory Speed) ، «پردازنده‌گرافيكي» وظيفه راندو كردن هر فريم سه بعدي را بر عهده دارد و اوركلاك كردن آن به معني افزايش سرعت هسته مي‌تواند نرخ «فريم در ثانيه» بيشتر و درنتيجه كارايي بالاتري را ارائه نمايد . در صورتي كه تا كنون بازي ها كُند و «فريم فريم» اجرا مي‌كرديد با اين ترفند مي‌توانيد تا حدودي اجراي بازي در حالت عادي را تجربه نماييد و يا اگر براي راندو كردن انميشين‌ها و طراحي‌هاي خود ساعت‌ها وقت صرف مي‌كنيد هم اكنون مي‌توانيد اين زمان را كاهش دهيد . اما اگر پردازنده گرافيكي شما تكنولوژي هاي به كاربرده شده در طراحي يك بازي را به همراه نداشته باشد و نتواند آن را اجرا نمايد اُوركلاكينگ پردازنده گرافيكي هيچ مزيتي براي شما در اين مورد به شمار نمي‌آيد .

داده‌هاي ويديويي كه پردازنده‌گرافيكي موظف به پردازش آنها مي‌باشد در داخل حافظه‌‌هاي گرافيكي ذخيره‌سازي مي‌شوند ، تراشه‌هاي اين حافظه بر روي كارت نصب شده‌اند و افزايش سرعت آنها موجب مي‌شود تا «پردازنده گرافيكي» را سريعتر تغذيه نمايند لذا زمان انتظار براي دسترسي به حافظه گرافيكي كمتر از پيش خواهد گشت .

در اُوركلاكينگ اصولي كارت گرافيك سرعت پردازنده گرافيكي و حافظه آن تواما افزايش داده مي‌شود اما اين افزايش سرعت چه عوارضي را به همراه دارد ؟آيا اُوركلاكينگ به كارت گرافيك صدمه مي‌زند ؟

بله ، امكان صدمه ديدن كارت‌گرافيك در اُوركلاكينگ وجود دارد اما براي افرادي كه سعي مي‌كنند كارت گرافيك خود را به شدت اوركلاك و برنامه هاي سه بعدي را بر روي آن اجرا نمايند در غير اين صورت آسيب ديدن كارت‌گرافيك به خصوص كارت‌گرافيك‌هاي مدرن بعيد به نظر مي‌رسد ، هرچند كه غير ممكن نمي‌باشد . تنها راه «منفجر كردن» كارت گرافيك‌هاي مدرن ، اُوركلاكينگ آنها بسيار فراتر از حالت استاندارد و پافشاري براي اجراي برنامه هاي سه بعدي سنگين روي آنها مي‌باشد . اين كار موجب مي‌شود تا درجه حرارت پردازنده گرافيكي و حافظه هاي آن بسيار بالاتر از محدوده مجاز رفته و تراشه‌ها را دچار آسيب نمايد . وجود يك سيستم تهويه مناسب براي ايجاد جريان هواي پيوسته بالاي خنك كننده كارت‌گرافيك در اُوركلاكينگ پيشنهاد داده مي‌شود اما الزامي به وجود همچين سيستمي نمي‌باشد و مزيت استفاده از آن اُوركلاكينگ بيشتر و افزايش ضريب اطمينان آن مي‌باشد . پردازنده‌هاي گرافيكي جديد ATI و NVIDIA به همراه يك «كنترلگر حرارتي» عرضه مي‌شوند كه در صورت بالابودن درجه حرارت سطح تراشه قبل از اينكه به آن آسيبي برسد سرعت و توان مصرفي آن را كاهش مي دهد . در صورتي كه اُوركلاكينگ كارت‌گرافيك مطابق با مراحلي كه در ادامه به آن اشاره شده صورت گيرد احتمال صدمه ديدن كارت به حداقل خواهد رسيد .

چگونه كارت گرافيك خود را اوركلاك كنيم ؟

براي اوركلاك كردن كارت گرافيك نرم‌افزارهاي متعددي وجود دارد كه ما نرم افزار RivaTuner را براي اينكار پيشنهاد مي‌دهيم . اين نرم افزار با ظاهري ساده قابليت‌هاي فوق‌العاده‌اي را ارائه ميكند و كاركردن با آن نيز آسان مي‌باشد .
كه RivaTuner حجم كمي دارد و به سادگي ميتوان آن را از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود كرد.تصوير شماره (1) : مشخصات كارت گرافيك در RivaTuner

تصوير شماره (1) : اعلان مشخصات كارت گرافيك در RivaTunerدر برگه اول برنامه مشخصات كارت‌گرافيك ، مانيتور و نسخه درايور فعلي ، نمايش داده شده است . (تصوير شماره 1) در نيمه پايين اين برگه بر روي دكمه Customize Driver Setting كليك نماييد تا ليستي از آيكون ها جهت اعمال تغييرات در درايور كارت‌گرافيك نمايش داده شود . اولين آيكون به نام System Setting مربوط به «اُوركلاكينگ» كارت‌گرافيك مي‌باشد كه پس از انتخاب آن وارد پنجره System Tweaking خواهيد شد (تصوير شماره 2) ، در اين پنجره مي توانيد فركانس پردازنده‌گرافيكي و حافظه‌هاي آن را كم و زياد كنيد . در ابتدا سرعت پردازنده‌‌گرافيكي و حافظه آن در حالت استاندارد برنامه دارند و در دو طرف آن بازه اطمينان اُوركلاكينگ با دو علامت كوچك مشخص شده است . اين بازه با توجه به تنظيمات درايور تخمين زده شده است و نمي توان اين فرض تئوري را ملاك حداكثر اُوركلاكينگ برنامه داد . براي كارت گرافيك هاي مبتني بر پردازنده گرافيكي NVIDIA در بالاي پنجره System Tweaking يك منوي كركره اي ظاهر مي شود كه توسط آن مي‌توان اوروكلاكينگ در حالت پردازش دو بعدي و در حالت پردازش سه بعدي را از يكديگر تفكيك نمود . در پردازنده هاي گرافيكي مدرن NVIDIA سرعت پردازنده گرافيكي در حالت كار با برنامه هاي دو بعدي يا برنامه هايي كه نياز به توان پردازشي زيادي ندارند به صورت خودكار كمتر از حالتي مي‌باشد كه برنامه هاي سه بعدي و بازي ها در حال اجرا مي‌باشند . به همين خاطر هنگام اُوركلاكينگ كارت گرافيك هاي مبتني بر پردازنده گرافيكي NVIDIA بايد ابتدا از منوي كركره‌اي گزينه Performance 3D انتخاب و سپس سرعت پردازنده‌گرافيكي و حافظه آن افزايش داده شود .

حال بايد مشخص كرد كه فركانس پردازنده‌گرافيكي و فركانس حافظه را حداكثر تا چه ميزان ميتوان افزايش داد .


تصوير شماره (2) : برگه اوركلاكينگ در برنامهاُوركلاكينگ تا مرز انفجار !

حداكثر فركانسي كه پردازنده‌گرافيكي و حافظه آن مي‌توانند بر روي يك كارت‌گرافيك به صورت پايدار اتخاذ كنند به كمك روش هاي علمي يا تئوري بدست نمي‌آيند ، چرا كه در هر كارت‌گرافيك با توجه به پردازنده‌گرافيكي و كيفيت طراحي كارت به حداكثر به ميزان مشخصي «اُوركلاكينگ پايدار» مي شود و اين ميزان با توجه به سيستم تهويه داخل كيس و نحوه تغذيه كارت‌گرافيك نيز وابستگي دارد ، لذا تنها راه براي بدست آوردن نرخ حداكثر فركانس‌هاي پردازنده‌گرافيكي و حافظه آن با روش تجربي مي‌باشد كه در ادامه طي پنج مرحله شرح داده شده است .

منظور از «اُوركلاكينگ پايدار» يك كارت گرافيك اين است كه افزايش فركانس از حداكثر ميزان آن فراتر نرفته و عملكرد كارت‌گرافيك تحت تاثير عوارض «اُوركلاكينگ» برنامه نگيرند . ناپايداري هاي مشاهده شده در اُوركلاكينگ «آرتيفكت» (Artifact) نام دارد . معمول ترين آرتيفكت ها عبارتند از :

دانه‌هاي برف (Snow) كه هنگام اجراي برنامه محك‌زن ديده مي‌شوند . پيكسل‌هاي سفيد‌رنگي كه به دليل زياد بودن سرعت پردازنده‌گرافيكي و عدم هماهنگي آْن با سرعت ساير منابع پردازش آن‌ها دچار اخلال شده است . نمونه‌اي از يك فريم برنامه محك زن 3Dmark 03 كه دانه‌هاي برف در آن مشاهده شده در تصوير شماره (3) نشان داده شده است .تصوير شماره ۳ : نمونه ای از آرتيفكت ((دانه برف))

متوقف شدن برنامه محك‌زن حين اجرا يا اختصاص دادن امتياز بسيار كم به كارت گرافيك در حالت اُوركلاكينگ .

خطوط نا‌هموار و پله‌پله يا خطوط سياه‌رنگ غيرمعمولي كه در تصوير مشاهده مي شوند و يا اشيائي كه در زمينه تصوير يا پس زمينه آن به صورت غيرعادي چشمك مي‌زنند .
هرگونه تغيير غيرعادي در برنامه محك‌زن نسبت به قبل از اوركلاك كارت گرافيك .

حال كه با ناپايداري‌هاي ناشي از «اُوركلاكينگ» آشنا شديد به سراغ روشي مي‌رويم كه به كمك اين ناپايداري‌ها ميتوان حداكثر نرخ سرعت براي پردازنده‌گرافيكي و حافظه‌ي آن را ، بر روي هر كارت گرافيكي را پيدا كرد و از پتانسيل هاي كارت گرافيك كاملا استفاده نمود .۱. ابتدا برنامه اُوركلاكينگ و برنامه محك‌زن را نصب نماييد و مطمئن شويد كه با نسخه درايور فعلي شما سازگاري دارند . برنامه RivaTuner با درايور Catalist 5.5 كارت گرافيك هاي ATI كمي تداخل دارد لذا ما براي تست نسخه 5.4 را نصب كرديم پيشنهاد مي‌شود كه قبل از اُوركلاكينگ درايور كارت‌گرافيك را به روز نماييد و در صورت امكان از درايورهايي بهينه‌سازي شده مانند DNA-Force ها يا Omega-ware ها استفاده نماييد . معمولا درايورهاي بهينه شده محدوديت‌هاي اوركلاكينگ درايورهاي استاندارد را ندارند ، مجموعه كاملي از اين درايورها در سايت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گردآوري شده است . سپس برنامه محك‌زن خود را اجرا نماييد و امتياز يا نرخ «فريم بر ثانيه» كارت گرافيك خود را در حالت استاندارد يادداشت نماييد تا پس از اوركلاكينگ مشخص گردد چه ميزان افزايش كارايي حاصل شده است .

۲. با ثابت نگه داشتن فركانس حافظه‌گرافيكي ، فركانس هسته پردازنده‌گرافيكي را به طور متوالي هر بار 5 الي 10 مگاهرتز افزايش دهيد و پس از هر مرحله افزايش فركانس برنامه محك‌زن خود را اجرا نماييد . در صورتي كه حين اجراي برنامه با آرتيفكت روبرو شديد تنظيمات آخرين مرحله اُوركلاكينگ پايدار ، كه بدون آرتيفكت برنامه محك‌زن با آن اجرا شده را يادداشت نماييد .

۳. كامپيوتر خود را خاموش كنيد و اجازه دهيد تا كارت‌گرافيك به خوبي خنك شود ، سپس سيستم را مجددا راه اندازي نماييد و به اندازه آخرين فركانس پايدار مرحله 2 پردازنده گرافيكي را اوركلاك نماييد ، اين بار برنامه محك‌زن خود را با تنظيمات سنگين‌تر از حالت قبل با وضوح بيشتر و اعمال ----- بر روي پيكسل ها اجرا نماييد تا حداكثر فشار ممكن بر روي پردازنده گرافيكي با فركانس جديد اعمال شود ، در صورتي كه حين اجرا برنامه با آرتيفكت روبرو شديد 3 الي 5 مگاهرتز فركانس هسته را پايين آورده و مجددا مرحله 3 را تكرار نماييد و در صورتي كه با آرتيفكت روبرو نشديد فركانس جديد هسته پردازنده گرافيكي را يادداشت نماييد .

۴. مشابه مرحله 2و3 اين بار با ثابت نگه داشتن فركانس هسته پردازنده‌گرافيكي و افزايش مرحله به مرحله فركانس حافظه گرافيكي در هر مرحله به ميزان 10 الي 15 مگاهرتز حداكثر فركانس پايدار حافظه را نيز ثبت نماييد .

۵. هم اكنون هر دو فركانس بدست آمده از مرحله 3 و 4 را به صورت توام روي كارت گرافيك خود اعمال كنيد و برنامه محك‌زن را جهت ارزيابي پايداري در حالت جديد راه اندازي نماييد در صورتي كه در اين حالت آرتيفكت مشاهده كرديد هر دو فركانس را 3 الي 5 مگاهرتز كاهش داده و مجدد پايداري سيستم را آزمايش كنيد در صورتي كه پايداري سيستم به كمك برنامه محك‌زن تاييد شد ، پس از راه اندازي مجدد كامپيوتر ، با فركانس هاي بدست آمده كارت خود را اوركلاك نماييد و يك بازي روي آن اجرا نماييد در صورتي كه بازي به خوبي اجرا شد شما موفق شديد كارت گرافيك خود را «منفجر» كنيد .توصيه هاي ايمني پس از اُوركلاكينگ

همانطور كه ملاحظه فرموديد برنامه محك‌زن در روند اُوركلاكينگ كارت گرافيك اهميت فراواني دارد ، لذا توصيه مي شود كه از برنامه‌هايي محك‌زن سه بعدي استاندارد مانند 3Dmark03 براي ايفاي اين نقش حياتي استفاده شود و براي محك زدن پايداري سيستم ، برنامه به صورت كامل اجرا شده تا به سيستم امتياز داده شود و مقايسه‌ها بر اساس امتيازها صورت بگيرد .

اُوركلاكينگ كارت گرافيك موجب افزايش درجه حرارت سطح تراشه‌هاي آن خواهد شد به همين خاطر در صورت امكان از تهويه مناسب هواي داخل كيس اطمينان حاصل نماييد . در كيس‌هاي ATX تدبير مشخصي براي تهويه كارت‌گرافيك در نظرگرفته نشده و در صورت نياز بايد به صورت دستي فن‌هاي 80 ميليمتري به جلو و عقب كيس نصب نمود تا جريان هواي مطلوب را ايجاد نمايند . در اوركلاكينگ حرفه اي كارت گرافيك سيستم تهويه كارت گرافيك به طور كلي تعويض يا يك خنك كننده اضافي به صورت مستقيم بر روي آن نصب مي شود ..

اُوركلاكينگ كارت گرافيك به صورت دائمي پيشنهاد داده نمي شود حتي در حالتي كه كارت گرافيك شما از تهويه مناسب برخوردار باشد چرا كه توان مصرفي كارت‌گرافيك در اُوركلاكينگ بالا رفته و اين افزايش توان مصرفي به صورت دائم ، مدار تغذيه كارت را تحت فشار برنامه مي‌دهد . در صورتي كه از كارت‌گرافيك‌هايي استفاده مي‌كنيد كه با كانكتور برق اضافي تغذيه مي‌شوند ، هنگام اُوركلاكينگ سعي كنيد اين كانكتور مستقيما از منبع تغذيه به كارت‌گرافيك وصل شود و در ميان مسير قطعه ديگري را تغذيه نكند ، زيرا توان الكتريكي دريافتي توسط كارت‌گرافيك در اين حالت كاهش پيدا خواهد كرد .
پتانسيل اُوركلاكينگ

هر كارت‌گرافيك با توجه به مرغوبيت برد ، نوع تراشه هاي حافظه و نوع پردازنده گرافيكي پتانسيل اُوركلاكينگ مشخصي دارد . در كارت‌گرافيك‌هايي كه طراحي برد مناسب دارند سازنده كارت‌گرافيك مدار تغذيه را به نحوي طراحي كرده كه كارت بتواند توان مصرفي بالاتر از توان مصرفي استاندارد كارت‌گرافيك را نيز در صورت نياز تامين نمايد همچنين عملكرد خنك‌كننده كارت گرافيك نيز در مرغوبيت آن تاثير گذار مي باشد . تراشه هاي حافظه اي كه بر روي كارت گرافيك نصب مي شوند ، حداكثر تا فركانس مشخصي به صورت رسمي (تاييد شده از سوي توليد كننده تراشه) كار مي كنند كه سازنده كارت گرافيك ميتواند با انتخاب تراشه‌هايي كه عملكرد آنها در فركانس هاي بالاتر از حالت استاندارد برد نيز تضمين شده باشد پتانسيل اُوركلاكينگ كارت گرافيك را بالا ببرد .


معمولا پردازنده‌هاي گرافيكي كه با كم كردن سرعت هسته و حذف برخي مشخصه هاي ديگر از بازار محصولات گران‌قيمت به بازار محصولات ميان قيمت راه يافته اند ( مانند Geforce 5900XT يا Radeon 9800SE ) و پردازنده هايي كه با اين محدوديت ها از بازار محصولات ميان قيمت براي بازار محصولات ارزان قيمت در نظر گرفته شده اند (مانند Geforce 6200 يا Radeon 9550) پتانسيل اوركلاكينگ فراواني دارند به همين خاطر ميتوان به كمك اوركلاكينگ كارايي آنها را تا هم خانواده‌هاي سريعتر خود با هسته مشابه افزايش داد . به عنوان مثال پردازنده‌گرافيكي كارت‌گرافيك‌هاي Geforce 5900XT و Geforce 5900 و Geforce 5900 Ultra همگي NV35 مي باشد لذا اوركلاكينگ پايين ترين عضو اين خانواده يعني 5900XT (با فركانس هسته 390 و حافظه 700 مگاهرتز) به اندازه سريعترين عضو يعني 5900 Ultra (با فركانس هسته 450 و حافظه850مگاهرتز ) سبب ناپايداري از ناحيه پردازنده‌گرافيكي نخواهد شد . بدون شك سيستم خنك‌كننده ، مدار تغذيه و حافظه هاي كارت 5900XT عملكرد ضعيف تري نسبت به همتاهاي خود در كارت 5900 Ultra دارد لذا در صورتي كه فركانس 5900XT دقيقا برابر فركانس هاي 5900 Ultra تنظيم شود ، بروز ناپايداري از اين ناحيه ها محتمل مي باشد . در اوركلاكينگ حرفه‌اي به دنبال اين هستيم تا عملكرد ناحيه‌هاي مسبب ناپايداري در حد 5900 Ultra ارتقا داده شود .توضيح : اين مقاله در ماهنامه کاربر شماره ۱۱ چاپ شده است لذا کليه حقوق نشر و نشر الکترونيک آن مطعلق به نشريه کاربر ميباشد. )


دوستان اميدوارم بدردتون خورده باشه .كساني كه اين كار رو انجام دادند لطف كنند نتيجه كار رو در اين تاپيك يا تاپيك گرافيك بنويسند .

راستي خيلي از دوستان در مورد 9550 عشق اوركلاك بودن خدمتتون عرض كنم كه اين درايور كه در پايين لينكش گذاشتم براي اوركلاك اين كارت مورد استفاده برنامه ميگيره در حال حاضر يه دستكاريهايي روي نسخه اورجينال اين درايور كردند تا شرايط براي اوركلاك آسون تر بشه و بايد دانلودش كنيد:

Catalyst 5.9 v6.14.10.6571

حجم :28.5 MB

براي دانلود اين درايور مخصوص به صفحه زير برويد:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لازم به ذكر است چناچه دوستان تمايل به اين كار دارند حتما لازم نيست درايور بالا رو دانلود كنند بلكه به صفحه زير برويد و درايور مورد نظر خود رو دانلود كنيد .به اين نكته توجه كنيد كه درايورهايي كه در اين صفحه گذاشته ميشه براي همه كارتهاي شركت ati ميباشد و نياز نيست كه حتما مثلا كارت مخصوصي داشته باشيد.فكر كنم در تاپيكهاي ديگه به اندازه كافي من و بقيه دوستان توضيح داديم:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي دانلود درايورهاي nvidia به اين صفحه مراجعه كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم لينك ورورد به صفحه دانلود نرم افزارهاي محك كن كه كارايي كارت رو مورد بررسي برنامه ميدند:

3DMark05 Build 1.2.0 (Full Version)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AquaMark 3

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قربان شما گيلوپا.مشکل

1:درخواست درایور کارت Capture

2:

مقالت عالي بود و چون من تقريبا اكثر اين مراحل انجام دادم اجراي اون رو به بازي خورها و 3d خورها پيشنهاد مي كنم.


درایور برای مادر برد


کمک فوری

3:

گیلوپا جون دستت درد نکنه مگه آموزش از این کامل تر هم میشد ! مرسی
ساسان.ک


درایور xp برای لب تاب هایی که درایور xp تو سایتشون ندارن

4:

مهدي جان ممنون از تذكري كه دادي لينك تصحيح شد.

كاري نكردم ساسان جان وظيفه بود.


ضروری


ویندوززززززززز 7

5:

سلام
من 9550 دارم اين كارا رو كردم ولي نشد يعني انتفاق خاصي نيوفتاد
كاتاليزه درايورم هم ورژن 4.9 هستش
قسمته دومي هم كه فلش دارو براي من باز نيست فقط فلش اولي بازه از اون هم ميشه اون كارارو انجام داد
ولي خلاصه اتفاقي نيفتاد
درايورم هم 128 بيته 256 مابايت ميمري تشخيص داد
راهنماييم كنيد


درباره اسمبل کردن

6:

عزيز من شما درايورت يكم براي اين كار قديميه حداقل درايور براي كارايي بهتر بايد 5 باشه الان 5.9 جديدترينه شما در پايين آموزش تايشان اون صفحه برو درايور بهينه شده 9550 رو دانلود كن.

شما ميشه لطف كني بگي تا چه مقدار بالا بردي فركانس هسته رو و اصلا از كجا ميدوني كه فرقي نكرده با برنامه 3dmarket تست كردي اصلا تا ببيني فرق كرده يا نه.


7:

درايورو دانلد ميكنم
وقتي كلاكو بردم بالا دقيقا تا وسط بردم
تازه شما فرمودي كه با بازيه قايشان هم ميشه اين كارو بكني ولي من هيچ تقيري نديدم
يه خواهش هم داشتم
ميشه بگيد كه واقعا درايوره جديد مثل 5.9 واسه 9550 چه فرقه خاصي رو تايشانه كيفيت با 4.9 داره؟!

8:

عزيز من مشكلاتي كه شما تو 9550 در هنگام اوركلاك ممكن داشته باشي مد نظر .سازندگان درايور نسخه اورجينال رو تغييراتي توش دادند تا واقعيات براي اوركلاك 9550 آماده بشه .يعني اسازندگان اومدند اين درايور رو براي 9550 بهينه كردند تا عمل اوركلاك آسونتر انجام بگيره.بعد شما فكر نكن كه تغيير منظور اينه كه مثلا ديگه خدا شده كارتت بلكه مثلا سرعت لود شدن بازي مثل دوم و پردازش بالاتر ميره برات.در ضمن اوركلاك هميشه موفق آميز نيست و اگر دل و جرات داري دوباره انجام بده اين كار رو.


9:

دوستان كسه ديگه اي جرات اين كار رو نداشته كه بياد بگه چكار كرده.


10:

با سلام
اینم جرات
می خواستم قدرت کارت گرافیکم رو سپس تغییراتی که در کارت گرافیک دادم ببینید
من با 3dmark 2005 امتیاز 2700 رو با radeon 9550 گرفتم که در حالت عادی این کارت نمی تونه بالای 1000 امتیاز بگیره
دو تا عکس هم گذاشتم تا خودتون ببینید[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11:

دوست عزيز ميشه بگي چطوري 2700 گرفتي .

شما از فن كوچيك رايشان سينك هم هستفاده كردي يا نه؟

12:

در کیس رو باز کنیم دیگه به فن نیاز نداره؟ میشه این نرم افزار رو هر وقت بخایم فعال یا متوقف کرد؟

13:

خوب منم هر وقت بازي جديد مي خوام بازي كنم اوركلاك مي كنم.
با easytune5 كه ساخت گيگاست كل سيستم(FSB,AGP,DDR,PCI( اور مي كنم.اما بيشتر فقط گرافيكو اور مي كنم.
قبلا با ريوا تيونر هم كار مي كردم.

اما حالا براي گرافيك با DNA_ATI اور كلاك مي كنم.اگر شما خواستيد هم امتحان كنيد كلي امكانات داره.تنظيم AA,AF ساختن پروفايل براي هر بازي و ....


14:

عزيز بستگي داره تا چه حد اور كني .شما قدرت رو تا چه حد رو كارتت بالا بردي.


15:

به زودی با این کارت به امتیاز 4000 میرسم که در اولین فرست براتون میزارم
به من میگن یه هکر بزرگ کارت گرافیک که تو دنیا لنگه ندارم
ای کاش یه 7800 داشتم قول میدم امتیازم رو به 20000 میرسوندم
منتظر باشید

16:

لطف كن يه توضيحاتي بده آقاي هكر تا ما هم متوجه شيم.در ضمن شما با 9550 چطوري 4000 ميگيري امكان نداره.يا اينكه شما داري از يه bios 9600 رو كارتت هستفاده ميكني .ميخواي ما رو اذيت كني.


17:

وقتی امتیاز رو گرفتم و چندتا هم اسکرین شات گذاشتم میبینید که
می شه گرفت

18:

با دستکاری عکس ها ویا ....

هم میشه××××××××××××××××××××× ×××××××××÷÷

19:

شايدم راست ميگي ولي مطمئنن بايوس يه كارت ديگه رو انداختي.كه البته اين كارم هنر ميخواد همچين آسونم نيست

20:

فردا صبح ساعت 10 منتظر باشید

21:

سلام
این روش فقط مال کارت گرافیک های خوب هستش؟
من که از Ati 64 هستفاده میکنم میشه؟
چون کارت گرافیک های قوی که دیگه احتیاج به این چیزها نداره که.


22:

دوست عزيز منظورت چيه .اول فرمودي كارت خوب بعد فرمودي كارتهاي قايشان احتياج نداره.

در ضمن اوركلاك براي همه كارتهاي گرافيك انجام ميشه ربطي به خوبي و بدي نداره.


23:

دوستان عزيز ورژن جديد كاتاليست در تاپيك گرافيك گذاشته شده.


24:

من ميخوام يك كارت 5200 رو اوركلاك كنم ميشه يا نه.

بهترين مدل جي فورس امتياز 5000 رو گرفتم
شوخي كردم
امكان نداره با اون كارت امتياز 4000 رو گرفته باشي چون گرافيك كه هيچي تمام دستگات ميسوزه

25:


26:

عزيز من 5200 هم اوركلاك ميشه .
دوست عزيزمون روش كار رو برنامه بود توضيح بده اومده عكس گذاشته كه كيفيتم نداره.


27:

روش کار فقط یه نرم افزار خفن ساخت چینه
اگه اطلاعات بیشتر بدم دیگه ما کاره ای نیستیم
عکسم به خاطر حجمش کیفیتشو اوردم پائین

28:

عزیز من عکسی که شما گذاشتی اصلا هیچی ازش معلوم نیست خودت ببین من راست میگم یا نه.


29:

گيلوپا جان عكس كه سالمه.
4239 3DMARKs score:
حتي اسم cpu هم معلومه.
amd semperon(tm)+2200
عكس مشكلي نداره.


30:

الان حتما عوض کرده وگرنه واسه من اصلا هیچی معلوم نیست روی تمام نقاط تار و سیاه.


31:

فهميدم.
يه اشتباه لپي پيش اومده.

گيلوپا جان سپس اينكه عكس كامل تايشانه صفحه لود ميشه اكسپلورر خودش عكس كوچيك مي كنه .

شما كافيه با نشانگر موس بري گوشه پايين سمت راست عكس و وقتي علامت بزرگ كردن اومد كليك كني.همين

32:

مهدی جان شما من خنگ فرض کردی.عزیز من اون روزی که من امتحان کردم عکس این اشکالات رو داشت در ضمن با فایرفاکس من باز گرفتم با اوپرا هم باز کردم با ie م باز کردم به والله مشکل داشت .الان دوباره امتحان میکنم.


33:

عكس مشكلي نداره

34:

[B]سلام به نویسنده این مقاله کامل[/B][I]

من یکی از تازه عضو های این سایتم و یک مشکلی برای من پیش آمده که نمی توانم کارهای فرموده شده شما را اجرا کنم
من نسخه 2 از نرم افزار Riva Tuner را دارم.

تمام قسمتهای این نرم افزار شبیه عکسی هست که در مقاله آمده هست غیر از گزینه Custome در پایین سر برگ MAin این نرم افزار و در واقع این قسمت در نرم افزار من نیست و من نتوانستم بقیه کارهای فرموده شده شما را اجرا کنم و واقعا حیفم می آید که کارهای فرموده شده این مقاله را انجام ندهم.لطفا مرا راهنمایی کنید

35:

اگر customize نداشته باشه شايد كارت گرافيكت رو پشتيباني نكنه.حالا براي اطمينان مشخصات كامل كارتت رو بنايشانس.


36:

سلام
آقايوون من هيچي از اين كارا بلد نيستم يعني انكه آقا گلوپا فرمود تا يه حدي بايد بالا ببرم منم بلد نيستم ميترسم كارتم بسوزه بدبخت شم
من تمامه مشخصاتمو مينايشانسم شما بگيد با اين ريوا تونر چي كارش كنم
ATI radeon 9550 /128bit/256mb/mad in taiwan/RAM:512ddr/CPU2800 celeron\
mikham har kari ke bayad bokonamo behem begid ta vaghean ye tafavoti bebinam to bazi ha

37:

عزیزم شما به راحتی به برنامه شرکت گیگا که در سیدی راه اندازش یا در سایتش موجود مراجعه کن اگر با این برنامه راحت نیستی.من به شخصه تا الان هیچ مشکلی ندیدم ولی شانس بهت اطمینان نمیدم که کارتت آسیب نبینه.در کل از نظر من با خیال راحت این کار رو بکن ولی یه خواهش دارم در حین اورکلاک به هیچ وجه فضای رمت رو مشغول نکن تمام برنامه ها مخصوصا اونتی ویروس رو غیر فعال کن.اگر دوست داری از ریوا تیونر با هستفاده از آموزش هستفاده کن .5 تا 5 تا ببر بالا کلاک رو بعد با 3d market تستش کن .راستی سعی کن در کیس باز باشه یا از فن هستفاده کن که اجباری نیست.


38:

من هم با نظر گيلوپا جان موافقم.با v tuner كه داخل cd كارت گرافيكت هست به راحتي و با حداقل خطر ميتوني اوركلاك كني.

در مورد تفاوت هم يه نرم افزار اندازه گيري fps نصب كن تا تفاوت قبل و سپس اوركلاك ببيني.


39:

من این اطلاعات راجع به کارت گرافیکی را از قسمت هاردور بر روی پروپرتیس مای کامپیوتر نوشته ام.

نام کارت گرافیک: RADEON 7000 RADEON VE Family (Microsoft Corporation
نام شرکت سازنده: ATI Technologies Inc

لطفا اگر با این کارت گرافیک نمی توانم از این نرم افزار هستفاده کنم مرا با نرم افزار دیگری آشنا کنید
با تشکر فراوان

ویرایش شد
لطفا از فونت بزرگ هستفاده نکنید
میثم

40:

از این که این قدر سایز را بزرگ گرفتم شرمنده ام

41:

اينها مدلهايي هستند كه ريوا تيونر پشتيباني مي كنه.
Any desktop display adapter based on NVIDIA NV4, NV5, NV10, NV11, NV15, NV17, NV18, NV20, NV25, NV28, NV30, NV31, NV34, NV35, NV36, NV38, NV40, NV41, NV44, NV47, NV48 GPU or ATI R200, RV250, RV280, R300, RV350, R350, RV360, R360, RV370, RV380, R420, RV410, R423, R430, R480 VPU based display adapter.و مدل كارت شما R70 مي باشد .پس ساپورت نميشه.

يه نرم افزار ديگه هست كه فرموده 7000 ساپورت ميكنه اما من اطمينان نميدم كه حتما كار كنه.
تصميم دانلود با خودت: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [Guru3D.com].exe
اينم هست
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

42:

ahmad_r عزيز فورا پست خودتون رو که با سايز بزرگ نوشتيد کوچيک کنيد!!
در ضمن شما درايور کارت گرافيک خودتون رو نصب نکريد و ايشانندوز خودش شناخته که اين خوب نيست و شما نميتونيد از امکانات کارت هستفاده کنيد چون درايوری که ايشانندوز داره کوچيک هست و فقط در حد تصايشانر دهی هست شما اول بايد درايور مربوط رو دانلود و نصب کنيد بعد با نرمفزاری که مهدی جان معرفی کردن OC کنی البته کارت شما با OC و بدونه OC زياد تفاوت کارايی نداره

43:

برو بچ من با 70-80 تومن چه کارت گرافیکیی بخرم؟

44:

9550 ATI RADEON /256mb/128bit/With BOURDe GIGABYTE

45:

اون كه متال گير معرفي كرد بهتره ولي اگر انايشانديا خواستي : GV-N62128DE
NVIDIA GeForce 6200/128 MB/64 bit/DDR 16Mx16 board Gigabyte price:80000

46:

mahdy2021 جان اتفاقاً 6200 بهتر هست منم با نظر شما موافقم يعنی 6200 128Mb 64Bit

47:

نميشه به طور كامل فرمود كه كدوم بهتره.شما داريد سليقه اي حساب ميكنيد.


48:

آقا من با جی فورس فور 5200
7265 گرفتم
چه جوره؟

49:

خوب ممنون از راهنماییتون اما من الان جی فورس 5200 128 مگی دارم 128 بیتی با بورد سولتک ارزش داره برم 6200 128 مگی بخرم؟
6200 ،256 چنده؟

50:

gilopa جان من میخواستم بدونم خودت برای خنک نمايندگی چه راهی رو توصیه میکنی ؟

51:

j0ck3r عزيز نميسرفه 80.000 تومان اضافی بدی اگه بتونی 6600GT بخری خوب ميسرفه!

omid_gogol عزيز به شدت از دور خارج شده

hesam.rap عزيز به جز Air pumping نميشه کاری کرد يعنی تو ايران ولی خارج cooler های کارت گرافيک موجود هست مثل Zalman and thermaltake

52:

آقا حمید این چند هستش حالا

53:

Aopen 6600GT 212.000
leadtek 6600GT 225.000

54:

منظورتو نمی فهمم

55:

دوست عزیز منظور حمید جان اینه که از دور خارج شده دیگه.یعنی قدیمی شده دیگه.

اینم تصویری از اورکلاک کارت x800xt

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

56:

gilopa جان به نظرت این عکسها یه کم غیر عادی نیست بیشتر به ایستگاه فضایی میر میخوره

57:

عجب مثالی زدیا.نه دوست من .این اورکلاکها حرفه ایند و برای رکورد گذاری در سطح جهانی هستش این دم و دستگاها هم واسه این کار.


58:

با سلام
اين نرم افزارRivaTuner كارت گرافيك من را نمي شناسد
كارت گرافيك ati 64
لطفا اگر درايو اون بايد آپديت بشود لطفا لينك اونرا بگذاريد

متشكرم
يا علي

59:

از اين برنامه هستفاده كن atuner ولي كارتت اوركلاك نميشه اگر هم بشه خيلي كم چون سريع رايشان تصايشانر نايشانز مياد

60:

amd>intel جون از اسم اكانتت خوشم اومد منم مثل شما AMD ام!
ضمنا بهترين نرم افزار براي OverClock همون RivaTuner فكر مي كنم باشه

61:

سلام دوستان
دستتون درد نكنه بزار منم امتحان كنم ببينم رايشان كرات من جواب ميده ؟؟؟
موفق باشيد
يا حق

62:

ممنون لطف داري من هم موافقم

63:

آرش جان اگه بتوني يه فن vga بخري و رايشان هيت سينك كارت گرافيكت بذاري بهتره چون شانس اوركلاك رو بالا ميبره

64:

دماي vga از چه درجه اي صدمه ميزنه؟ اگر بين 45 تا 65 سانتيگراد باشه ايرادي نداره ؟ و در چه صورتي فن احتياج داره؟ چند تا سوراخ دور gpu و زير سينك رايشان برد هست براي پايه فن vga هستفاده ميشه؟ بايد سينك رو در آورد يا رايشان سينك فن رو نصب كرد؟واگر فيش فن رايشان برد باشه بايد از اون هستفاده كرد يا از پاور؟ در قسمت درجه حرارتdisplay properties اين threshold كه زده 145 يعني چه؟

65:

با سلام

من يه سئوال داشتم : فرض ميكنيم كه يه بازي مثل Bloode Rayne 2 كارت گرافيك Nvidia Geforce Mx/400 رو Support نميكنه.در اين حالت وقتي بازي رو اجرا ميكني ميبيني كه همه جا زياد تيره و تاره و هيچ جا ديده نميشه.همه منوها درست و كاملند ولي چون برنامه اين كارت گرافيك رو پشتيباني نميكنه بازي كاملا سياه خواهد بود ...........
در قسمت Trouble Shooting هم خودش فرموده اين اجرا فقط به خاطر كارت ماست...........

ايا اور كلاكينگ مي تونيه باعث بشه تا بازي به نحو درست اجرا بشه؟ ايا بليد درايور كارت رو Update كنيم و بعد اوركلاك كنيم يا نياز نيست؟

لطفا راهنمايي بفرماييد............................متش كرم

66:

با سلام
من يك كارت گرافيك Gforce FX5200 Personal Cinema دارم كه ورودي اونتن دارد .

و قابليت دريافت تلايشانزيون اما هر چه سعي كردم نتونستم تلايشانزيون را دريافت كنم .

لطفا راهنمايي كنيد و بگايشانيد چه برنامه‌هايي براي دريافت تلايشانزيون وجود دارد
برنامه‌اي كه همراه خود كارت هست Inter video windvr مي‌باشد.با تشكر فراوان

67:

دوست عزيز والا من يادم يه بار اين بازي رو سيستمم نصب كردم داراي يه گرافيك ابتدايي و بچه گانه بود.نميدونم چرا واسه شما مشكل داره ولي يه چيز رو من بگم و اون اينه كه شما بايد ببيني كه اين بازي از چه چيزهايي پشتيباني ميكنه براي مثال اگه pixel shader پشتيباني كنه شما با اوركلاكم كاري نميتوني بكني بلكه فقط سرعت كلاك رو بالا ميبري تا نرخ داداها سريعتر انجام بشه كه البته تيرگي يكي از اين مشكلات كه شايد بتونه بر طرف كنه ولي كارت شما دوست عزيز اوركلاك خور نيست و بهتره به فكر ارتقاع كارتت باشي چون هرچقدر هم اوركلاك كني باز فايده اي نداره .


68:

والا با برنامه Ulead Video Studio 8.0 فكر كنم به راحتي امكان دريافت و ضبط وجود داره.بعد اگه برد گيگا باشه يه برنامه يه نام tv tuner داره كه البته نميدونم به درد اين كار ميخوره يا نه.

دوست عزيز در ضمن شوالت رو تو تاپيك غير مربوط پرسيدي

69:

یعنی اینکه هسته کارت گرافیک شما ( GPU Core ) حداکثر تا این دما رو تحمل میکنه یا به عبارت بهتر رسیدن دما به این محدوده یا بالاتر برای کارت گرافیک خیلی خطرناکه .
شما با زدن اون تیک قسمت پایین باعث میشین که اگه دمای کارت به این محدوده رسید کامپیوتر بوق میزنه و به شما اخطار میده .
یه چیزی تو مایه های همون تنظیمات حرارت برای سی پی یو تو بایوس .


70:

با سلام من يك مشكل دارم
قسمت Driver Setting كه ميگيد براي من كه كارتم ATI RADEON 7000 SERIES هستش گزينه Customize را ندارد چه كار كنم.


71:

v.g.a من fx_5200 geforce هستش.

امکان اورکلاک داره؟

72:

بله دوست عزيز .5200 هم اوركلاك ميشه.ئوست عزيز همه كارتها اوركلاك ميشن ولي چون كارتهاي قديمي مثل 7000 از امكانات جديد پشتيباني نميكنند به همين دليل ما نميتونيم اوركلاكش كنيم.


73:

5200 اور ميشه ولي بايد رايشان كارتت در صورت نداشتن فن يه فن نصب كني تا حرارت اضافي كه توليد ميشه رو مهار كني.

و در صورتي شانس شما تو اور بيشتر ميشه كه اينترفس حافظه كارت گرافيكت 64 بيتي نباشه

74:

آيا از اور كردن مادربرد مركوري سي پي يو اونبورد چيزي ميدونيد؟

75:

ممنون ميشم به طور كامل توضيح بدهيد

76:

سلام
دوست عزيز آوركلاك بيشتر در سيستمهايي كه قابليت هاي مناسب اينكارو دارن انجام ميشه ....
آخه اين بردي كه شما نوشتي ايشانندوز هم بد ميفهمه چه برسه به آور !

77:

اين برد خيلي ساده هست چون در واقع پردازنده اش يه چيپسته.

به قول مدير گرامي ساقي كار عاديش رو به زور انجام ميده

78:

سلام من يه كارت گرافيك x600pro دارم، توی اور کردن هم تا 500 تا رفتم مشکلی (آرتیفکت) به وجود نیومده.

ولی میترسم زیادی داغ شه به ملکوت بپیونده هیچ راهی هست واسه اینکه دمای این کارتو فهمید؟ توی v-tuner دمارو نشون نمیده.


بعد میشه بفرمایید این اورکلاک مردن عمر کارت رو پایین میاره یا نه؟؟
مرسی

79:

اين خيلي باعث تعجبه چون كارت شما از كارتهاي جديده و چون فن هم داره يه سنسور كوچيك كه جايي نميگيره
من خودم تا بحال با كارت شما كار نكردم اما فكر مي كنم احتمالش زياده كه دمارو نشون بده حالا شما يكم ديگه باهاش ور بريد
در مورد عمر حالا مثلا فرض بر اين ميزاريم كه عمر كم كنه الان قطعات كامپيوتر حداكثر 2-3 سال كارايي دارند و بعد بايد ارتقا داد ولي تا اونجايي كه من مي دونم تاثير زيادي در عمر قطعه نداره(در اوركلاك معقول)

80:

شما سپس اور بايد با برنامه 3d Mark2005 تست كني اگه تو اين برنامه آرتیفکت نداشت تازه ميشه فهميد كارتت بي مشكل اور شده.در مورد دما فكر كنم Rivatuner مشكلت رو حل كنه

81:

چه جالب .

زحمتش رو يك نفر ديگه ميكشه .

قدر داني از يك نفر ديگه ميشه !

82:اين مقاله بدون هيچ گونه هماهنگي از وبلاگ تخصصي سخت افزار كپي برداري شده و با بي حرمتي به مطالب اين وبلاگ بدون ذكر نام منبع و نام نايشانسنده از اون هستفاده شده هست.


83:

حق با Arh جان هست ايشون نايشانسنده مقاله هاي سخت افزار مجله خوب كاربر هستن و هستاد بنده .

عليرضا جان ايرانه كپي رايت رو رعايت نميكنن.

ولي خيلي خوشحال شدم عوض شدي اينجا.

خوش اومدي رفيق

84:

سلام .

بابا میشه یه نفر Fx5500Q رو اوور کلامک کنه ببینه تا چند جواب می ده من کردم Memory clock از 400 ب483 رسوندم و core clock رو از 270 به 310 .

ولی هیچی به هیچی .

در صورت عادی این فرکانسها چجوری باید عمل کنن .


85:

اگر اور كلاك اضافه عملي بود كارخونه خودش به عقلش مي رسيد واين زحمت رو به گردن ما نمي انداخت

اي بابا من كه اور كلاك كردم هيچ فرقي نكرد كه هيچ يه كم كه كار كرد داغ كرد بدتر هم شد

86:

مموری کلاک رو از 400 به 500 مگا هرتز رسوندم .

کور کلاک هم به 315 .

کارتم چقدر داغ می کنه تازه یه کمی داره خودشو نشون می ده .

من از خود انویدیا ( Utility nvidia( هستفاده کردم .


87:

آقاي عليرضا حقدوست عزيز سلام

خيلي خوشحاليم كه شما رو در جمع خودمون ميبينيم .

منبع مقاله نوشته شده :
توضيح : اين مقاله در ماهنامه کاربر شماره ۱۱ چاپ شده هست لذا کليه حقوق نشر و نشر الکترونيک اون مطعلق به نشريه کاربر ميباشد.

)
شما اگر يه مقدار بيشتر توجه ميفرموديد متوجه اين امر ميشديد .

به هر حال من هم موافقم كه ميبايست از وبلاگ شما نيز به عنوان منبع يادي بشه كه اين كوتاهي صورت گرفته .
ضمن پوزش از شما

درخواست ميكنم كه به ادامه همكاري خودتان با ما ادامه دهيد

ممنون

88:

ممنون هستفاده كرديم !

89:

كارت گرافيكمون ميتركه

90:

دوست عزیز شما یه چیز یادت رفت اونم اینه که بنده منبع رو نوشتم و دیگه اینکه وبلاگ سخت افزار که شما میگی از ماهنامه کاربر مثل من برداشته.در ضمن یه چیزایی رو خود بنده اضافه کردم .

خواهشا سعی نکنید جو تاپیک رو خراب کنید چون مطمئن باش بنده فوقالعاده بدم میاد از کپی گرفتن بدون منبع.امیدوارم با هم دوستای خوبی باشیم

باتشکر.


91:

علیرضا بی خیل بشی بیتره..حالا بیا 20 جای دیگه هم من نشونت بدم کپی کردن..


92:

گیلوپا جان قربون شکلت...علیرضا حقدوست نویسنده همون مقاله همین ARH خودمونه...مجله کاربر رو باز کنید و اسم
نویسنده رو بخونید..

چرا اینجا اینقدر زود قضاوت میشه..علیرضا هم احتمالا بخاطر اون طلبی که من یه جا نوشتم امده بود یه نیگا بندازه اینو دیده..بهر صورت اینقدرا قضیه مهم نیست ولی صداقت شما نباید تحت شعاع شک و ضن برنامه بگیره..

ممنون..


93:

راکس عزیز بنده هم قربون شکل شما که میرم هیچ.زیر پاتم میرم

به والله اگه میدونستم چنین کاری نمیکردم.ولی امیدوارم که حق بدید بنده قصدی نداشتم .من نام مجله رو نوشتم دیگه شرمنده.حالا برا اینکه این دوستمون ناراحت نشه من این تاپیک رو پاک میکنم.

باور کن من 3 تا آموزش در مورد نرم افزار نوشتم که یکیش مودم اسپای اگه بخوای برات 10 جور سایت میارم ببین چند جا کپی شده .حالا من باید برم یقه طرف رو بگیرم.فکر نمیکنم زیاد جالب باشه .تو اینجا هم اکگه پاییینش مینوشتم گیلوپا .یه چیزی ولی وقتی ننوشتم دیگه بی انصافیه.


94:

-------------------------

95:

بابا من کارتمو اوور کلا ک کردم البان به تته پته افتاده .

قاط زد رفت ...

الان چی کارش کنم بهتر شه یا اصلا بر گرده به حالت قبلش

96:

داغ کرده، من که می گم بیخیال اور کلاک شو

توی راهنمای کارت گرافیک من نوشته اگر خواستید اورکلاک کنید از خنک نماينده آبی هستفاده کنید.


97:

این حرفا چیه گیلوپا جان...اصلا مسئله مهمی نبود..در مورد مقاله های خودت هم موافقم که این اتفاق بارها افتاده...
من خودم دیگه اصلا نمینویسم مگه تو سایت بروبکس اشنا چون بد جوری اینجور چیزا ادم رو دلسرد میکنه..بازم تاکید میکنم قضیه اینقدرا هم مهم نبود..میدونم علیرضا هم مثل شما و باقی دوستان با اینچیزا دلخور نمیشه..


98:

کارت گرافیک من سرعت Gpuش 350 تا 700 جا داره، سرعت رمش هم 400 تا 1400 جا داره آیا میشه این سرعت رو روی درجه آخر گذاشت، کارت اصلا کار میکنه.


99:

من اصلا اوركلاك رو پيشنهاد نميكنم .اولا ! اين يك كار كاملا تخصصيه
دوما ! براي مدت زياد نميشه كارتي رو اوركلاك كرد.شركت هاي سازنده هم مسووليتي در قبال هر گونه تغييري نمي پذيرن .

در نتيجه ريسكش بالاست .


100:

من اهل ریسکم، Cpuم 2.6 هست اورکلاکش کردم شده 3.3 یک چند ماهی میشه.

ولی کارت گرافیکم نویه دلم نمیاد دستش کنم، بعدش هم سرعت خوبه نیازی نیست دستش کنم.


101:

زيادي اور كلاك شده .

فرموديم اوركلاك ديگه نه اينقدر !!

احتمالا رايشان كاغذ مينايشانسه برات 3.3 ولي در عملكرد مثله 2.8 برات كار ميكنه

102:

کلاکش 3.3 شده ولی سرعتش نه چون CPU 3.3 اصلا معماریش فرق می کنه، ولی فکر می کنم اندازه CPU 3.0 شده باشه

cpu های 775 قابلیت اور کلاک رو دارن، ولی 478 ندارن و اگه اورکلاکشونم بکنیم بدتر کار می کنن.

الان کارت های 5200 تا 6200 مشخصاتشون مشابه ولی توانشون فرق می کنه چون معماریشون فرق می کنه.

اگه سرعت به کلاک بستگی داشت، آدم به جای اینکه 70 80 تومن پول زیادتر بده می رفت یک فن 5 هزار تومنی می خرید!!!

103:

فهميدنش كاري نداره (البته از لحاظ افكتيو)

اگر با ساندرا تست كني به راحتي مي فهمي چقدر كارايي واقعي داره

104:

مگه اندازه گیری می کنه ، شاید هم منظورت اینه که با این چشم ها اندازه بگیرم

105:

حسن جان چيز عجيبي فرمودم؟

مگه نميگي فركانس cpu بردي بالا

براي اينكه بفهمي واقعا از لحاظ بازدهي(افكتيو) در سطح چه cpu هست با ساندرا( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) تست كن


ميتوني به راحتي نتايج با ساير cpu ها مقايسه كني تا ببيني چقدر تغيير فركانس به بالا بردن كارايي cpu كرده

106:

توضيحات جالب بود ممنون از تلاش شبانه روزي شما براي اينكه به برو بچ كمك كنيد تا حالي ببرند

يه سوال داشتم آيا به نظر شما كارت Gforce mx 4000 رو هم میشه منفجر کرد اگه میشه بگین چقدر میشه بالا برد ؟ ممنون

107:

دوست عزيز كارت شما فايدهاي براش نداره اين كار..


108:

دوست عزيز تايشانه اين كارت برنامه اوركلاك هست ومن نصب كردم فقط نمي دونم چقدر مي تونم بالا ببرم

109:

mahdy2021 ببخشید سواد که نیست، خیال کردم GTA رو میگی.


110:

سلام.اقا من 6600gt aopen دارم.می خواستم ببینم میشه اورش کرد و تا چه حدی اور میشه؟

111:

خوب اور کلاک رو تغییر بده بعد کمی با کامپیوتر کار کن، اگه مشکلی نداشت باز زیادتر کن، آخرین جایی که خوب کار کرد حدش همونجاست.

شاید هم اصلا نشه تغییرش داد و تغییر بدی کامپیوتر قفل کنه!!!

112:

اقا من كارت گرافيكمو كه geforce 5200fx با درایور خودش اور کلاک کردم از اون راهی که شما فرمودید نرفتم چون خودش
یه گزینه داشت به نام auto detect وقتی اینو زدم خودش اتومات اورکلاک کرد و تصویر فوتبال که بازی میکردم خیلی خوب شد
میخواستم ببینم اتومات اور کلاک برای کارت ضرر نداره
پیشفرضش هم اینهاست
GPU CORE=250 MEMORY=333
سپس اور کلاک
GPU CORE=270 MEMORY=420

113:

کسی میدونه که کارت های اونبرد اورکلاک میشن یا نه من که برنامه RivaTuner رو دانلود کردم ولی با کارت گرافیک اونبرد کار نمی کنه.

اگه کسی برنامه ای برای اور کلاک سراغ داره لینکش رو برام بزاره

114:

نرم افزار PowerStrip3.6 رو هم نصب کردم بازم نشد کسی می دونه این کارت گرافیک های اونبرد رو چرا نمیشه اورکلاک کرد؟؟؟


نرم افزار PowerStrip خیلی امکاناتش بیشتره، علاوه بر اورکلاک تنظیمات بیشتری میشه بکنی، خیلی بدرد کارت گرافیک های قدیمی می خوره که تصویرشون با مانیتور جور نیست، و درایورشون روی XP کار نمی کنه.
اینم آدرسش:
From: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Size: 783 KB (800,845 bytes)

115:

سلام.
گرافيك ما 660 PCI ه و فن هم نداره(فابريك).خيلي داغ ميكنه.Over clock هم نكردم.
آيا مشكلي براش پيش نمياد؟
Gigabyte NX6600 DP

116:

از کجا فهمیدی که داغه؟
دماش چنده؟

یک فن توی کیس بذار جوری که باد بزنه به کارت گرافیک، معمولا بالای هارد جای یک فن هست، یا هارد رو یک کم بیار پایینتر

117:

خود كيس يه فن داره كه پايين پاور از پشت نصب شده .

و به هارد ميزنه .

البته يه كم رايشان گرافيك هم تاثير داره ولي كارساز نيست.
راستش يه كم ضعيفه و كلا تاثير چنداني نداره.


118:

عکسا ديگه لود نمي شوند! پي دي اف اينجا پيدا ميشه؟

119:

اورکلاک همان از دست رفتن کارت من هم همان

120:

مدلش چي بود

121:

[SIZE=4]سلام .دوست عزیز میشه بفرمایید به چه صورت اینکار را کردید .ممنون

122:

من يه برنامه براي Overclocking كارتهاي گرافيك ATI پيدا كرده بودم كه تايشان قسمت معرفي نرم افزار هم گذاشته بودمش اما hasan11 فرمودند كه اينجا هم لينك بدم و من هم به فرمودشون عمل كردم:
چند تا هم توضيح:
نقل قول نوشته شده توسط zendegi
ممنون من دنبالش ميگشتم فقط در مورد نكته دما متوجه منظورتون نشدم و اينكه چطور بفهمم دما چقدره و در كل يه كم ديگه لطفا بيشتر توضيح بده ...........مرسي..........
اينم جوابش:
نقل قول نوشته شده توسط Gangster_Benington
ببين منظورم اين بود كه مثلا در كيس رو باز كنيد و با نزديك كردن دستتون به سينك GPU دماي حدوديش رو چك كنيد البته تايشان اين برنامه سپس هر بار تغيير فركانس دما رو چك مي كنه كه از يه حدي بالاتر نره خودت هم سعي كن از اون مقدار حداكثري كه پيدا مي كنه يه كم كمتر رو انتخاب كني همين تايشان اون Advanced Settings هم فرموده كه تغيير اينا ممكنه آسيب بزنه!!!! خلاصه اينكه محتاط باشين!

123:

ميو توني بگي چه طوري؟ منم از اين كارتا دارم.


124:

دوست عزيز شما بر طبق آموزش اين كار رو انجام بده .
در ضمن اگه اين كار رو اتومات هم انجام بدي فرقي نميكنه فقط سعي كنيد در كيس رو باز بذاريد....


125:

چيپستهاي اونبرد چون Hardware ندارن نميشه كاري انجام داد...از رم دستگاهت هستفاده ميكنند .....


126:

با سلام
بک سوال اونم اینکه من کارت گرافیکم NVIDIA GF7600gt هست با مادربورد DFI LAN PARTY NFORCE 4 ULTRA
می خواستم بدونم با چه برنامه ای اورکلاکش کنم.

راستی برندش MSI هست و وقتی تو قسمت ستینگ از توی دسکتاپ می رم و گزینه MSI CLOCK را انتخاب میکنم اینا رو می نویسه.
CORE CLOCK:
2D CLOCK(با یک درجه)
3D CLOCK()
MEMORY CLOCK()
D.O.T(DYNAMIC OVERCLOCKING TECHNOLOGY
زیر دات هم چند تا گزینه هست.
راستی دات چیه؟
اون گزینه ها یعنی چه؟؟؟

127:

كارت هاي اونبرد هم Hardware دارن!
بيخودي مادربورد هاي گرافيك اونبرد گرونتر نيستن كه، حتما يك چيزي بيشتر دارن.


نقل قول نوشته شده توسط sam_sami_2000
با سلام
بک سوال اونم اینکه من کارت گرافیکم NVIDIA GF7600gt هست با مادربورد DFI LAN PARTY NFORCE 4 ULTRA
می خواستم بدونم با چه برنامه ای اورکلاکش کنم.

راستی برندش MSI هست و وقتی تو قسمت ستینگ از توی دسکتاپ می رم و گزینه MSI CLOCK را انتخاب میکنم اینا رو می نویسه.
CORE CLOCK:
2D CLOCK(با یک درجه)
3D CLOCK()
MEMORY CLOCK()
D.O.T(DYNAMIC OVERCLOCKING TECHNOLOGY
زیر دات هم چند تا گزینه هست.
راستی دات چیه؟
اون گزینه ها یعنی چه؟؟؟
يك عكس از صفحه بنداز.


128:

d.O.T مخفف Dynamic OverClocking Technology هست اين تكنولوژي مخصوص msi هست و اور كلاك اتو ماتيك رو انجام مي ده به فرموده شركت ام اس اي اين روش مطمئينتر و بهتر هست

129:

ببخشيد يادم رفت بگم گزينه هاي زير D.O.

T از سرباز تا كلونر هست مثل ارتش هرچقدر درجه رو زياد كنيد اور كلاك هم زياد مي شه(0كاراي كات گرافيكي تون زياد مي شه )

من گزاشتم رو General خوب جواب مي ده

130:

آقا کسی از ATI Tool هستفاده کرد می خوام بدونم نظرتون در موردش چی بود؟؟

131:

دمت گرم كارت گرافيكم سوخت!!

132:

خوب حالا مي توني يكي بهترش رو بخري

133:

اگه كارت fx 5500 256 mg كه بردش ex-byte هست رو اور كلاك كنم نتيجه ميده؟
چقدر اور كلاك كنم كه نسوزه

134:

خب حالا ديگه مجبوري يه 7600 جيفورس بگيري اما اين ميراژ آخرشه ها....


135:

اگر كسي كارت گرافيك ساخت شركت Xfx داشته باشه داخل Cd راه انداز كارت گرافيك يه فولدر هست به نام Over Clock كه همين كار رو خيلي عالي انجام ميده به اين صورت كه يه صفحه به صفحه تنظيماتش اضافه ميشه به همين نام.


136:

درسته و تایید میشه مومنای خدا تو تنظیمات میتونید خیلی کارا بکنید...


137:

در حالت عادي core clock 250 mhz هست و memory clock 400 mhz
و بيشترين هر كدوم 375 و 600 mhz هست
به نظر شما بيشتر نميشه اور كلاك كرد طوري كه نسوزه؟

138:

چرا اخوی بیشتر هم میشه مونده به ...چی بگم حالا مثل میراژ یه چی بگم بعد بسوزه...اما میشه...


139:

حداكثر ميزان اوركلاكينگ كارتت اينقدره.

تازه رايشان حداكثر كه نميشه اوركلاك كرد.

به نظر من دستش نكني بهتره چون كارتت بدرد اوركلاكينگ نمي‌خوره!


lovergod14amorousand اين marilyn manson خالي مي‌بنده

140:

دوستان کسی هست که بهترین oveclok cpu3200 amd رو توضیح بده من قبلا به امتیاز 4900 رسیدم ولی سپس یک بار rest main از 4200 بیشتر امتیاز نمیگیرم لطفا را هنمایی کنید.


141:

چه ربطی داشت؟

142:

با سلام از Ati Tool هستفاده نكنيد نسخه آزمايشي هست

143:

اتفاقا ati tool تو 1 مجله بهترين برنامه براي آور كردن انتخاب شد خيلي هم كا ر باهاش آسونه منم اگر بخوام آور كنم حتما با همين برنامه ميكنم

144:

سلام آقايون من تازه عضوم شرمنده چند سوال داشتم من دو عدد كار 7900 جي تي شركت ليدتك اكسترم دارم
ميخاستم كاارت هام رو در حالت ولت مد اور كنم بقيه مشخصات سيستم 3800X2 و 2GB OCZ ram و پاور 780 وات اي پي اس گرين من خودم ولت مد رو بلدم و از هيچ واتر كولينگي هستفاده نميكنم يعني فن هستك
1- آيا اور در حالت ولت مد اون هم دو عدد كارت موجب آسيب ديدگي نميشه يعني پاور كم نمياره به غير از مساله حرارت كارت
2- در حالت عادي كلاك 520\1430 هست تا چه ميزان پيشنهاد ميكنيد بالا برده بشه؟
ممنون
تصايشانر


145:

اي بابا يكي نيست جواب ما رو بده

146:

به چه دلیل اصلا می خوای اور کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1- فکر نمی کنم مشکلی باشه توی دفتر راهنمای کارت گرافیک در حالت عادی رو نوشته
2- این میزان تقریبیه و با تجربه به دست میاد

147:

اور كردن من واسه پرفورمنس بالا داشتنه همين
يعني مشكل نداره با فن هستك اور كنم

148:

سیستم هایی که در قطعات جدید به کار رفته به شکلیه که مانع از صدمه دیدن قطعات می شه.

به عنوان مثال در کارت های قدیمی مثل 5500 در صورت بروز مشکل کارت موقتا فعالیت نمی کند و باید سیستم رو ریست کرد و در کارت های جدیدتر مثل 6200 در صورت بالا رفتن دما ('145>) سرعت کارت به صورت اتوماتیک کاهش می یابد تا حرارت تولیدی کمتر شود

149:

ممنون اقا دستت درد نكنه

150:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با سلام براي خريد گرافيك 4x كه بتوان بازي هي گرافيك بالا را اجرا كرد كمك كنيد بودجه من 70000

151:

ميتوني يه 6800 جي تي يا 7300 LE بخري:d

152:

Radeon 7000 اگه اين كارو انجام بدي تغييري هم ميكنه

153:

عكس هايي كه تو اين مقاله برنامه دادي رو من نميتونم ببينم آيا شما هم همينطوري هستيد و اگر ميشود عكسها را يكبار ديگر آپلود كنيد

154:

کل مقاله رو با عکس اینجا برات آپلود کردم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فرمودم شاید صفحه سنگین بشه لینکش رو گذاشتم.


155:

ممنون

156:

يك مشكل كوچكي كه داره هنگام لود شدن كامل لود ميشه ولي بعدش سريعا كوجك ميشود

157:

من وقتي كارت گرافيك Radeon 7000 رو اين كار ورش انجام ميدهم در همان اول كار كه شما فرموده بوديد : (در نيمه پايين اين برگه بر رايشان دكمه Customize Driver Setting كليك نماييد تا ليستي از آيكون ها جهت اعمال تغييرات در درايور كارت‌گرافيك نمايش داده شود ) من هرچقدر گشتم چنين دكنه اي را پيدا نكردم و اصلا نداشت فقط در نيمه بالاي برگه پايين اونجايي كه نام گرافيك رو زده گوشش يك دكمه Customize بود ولي باز هم شما فرموده بوديد :(اولين آيكون به نام System Setting مربوط به «اُوركلاكينگ» كارت‌گرافيك مي‌باشد كه پس از انتخاب اون وارد پنجره System Tweaking خواهيد شد ) اصلا آيكوني به اسم System Setting در اين برنامه براي من موجود نبود كه بتوانم وارد صفحه System Tweaking شوم.

حالا ميخواستم ببينم آيا ايراد از مدل كارت گرافيك منه يا اينكه نه ؟ در ضمن اينكه من رفتم برنامه Catalist 5.5 رو گرفتم و نصب كردم و نسخه اورجينالش براي من 3.5 بود يعني ممكنه ايراد از اين هم باشه ؟

158:

میراژ جان ممنونم هستفاده کردم...


159:

ببخشيد يكبار ديگر تكرار كردم

--------------------------------------------------------------------------------

من وقتي كارت گرافيك Radeon 7000 رو اين كار ورش انجام ميدهم در همان اول كار كه شما فرموده بوديد : (در نيمه پايين اين برگه بر رايشان دكمه Customize Driver Setting كليك نماييد تا ليستي از آيكون ها جهت اعمال تغييرات در درايور كارت‌گرافيك نمايش داده شود ) من هرچقدر گشتم چنين دكنه اي را پيدا نكردم و اصلا نداشت فقط در نيمه بالاي برگه پايين اونجايي كه نام گرافيك رو زده گوشش يك دكمه Customize بود ولي باز هم شما فرموده بوديد :(اولين آيكون به نام System Setting مربوط به «اُوركلاكينگ» كارت‌گرافيك مي‌باشد كه پس از انتخاب اون وارد پنجره System Tweaking خواهيد شد ) اصلا آيكوني به اسم System Setting در اين برنامه براي من موجود نبود كه بتوانم وارد صفحه System Tweaking شوم.

حالا ميخواستم ببينم آيا ايراد از مدل كارت گرافيك منه يا اينكه نه ؟ در ضمن اينكه من رفتم برنامه Catalist 5.5 رو گرفتم و نصب كردم و نسخه اورجينالش براي من 3.5 بود يعني ممكنه ايراد از اين هم باشه ؟

160:

از من ميشنايشان اور نكن البته مالته اختيار شو داري ببينم مگه تو بازي كم ميارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

161:

نه من فقط ميخواهم ببينم چه جوري ميشه و چه تفاوتي ميكنه

162:

سلام کارت گرافیک من Ge force mx هست آیا Ge force fx بهتر از کارت گرافیک من هست؟
سیستم من pentium 4 هست آیا Ge force fx بر روی مادر بردم نصب می شود و آیا Ge force 6800 از
Ge force fx بهتر هست یعنی از این سه کارت گرافیک یاد شده کادام یک بهتر هست؟

163:

دوست عزیز اولا اینجا جای سوال شما نبود.
دوما fx و mx نام مدلهای انویدیا هستند .کارتهای سری fx مسلما بهتر هستند.6800 از همه اینا که فرمودی بهتره.در ضمن نام کارت شما mx4000 هستش.


164:

دستت طلا
......................


165:

سلام
من كارت گرافيكم رو با اين برنامه كه بر رايشان سي دي خود كارت گرافيكم بود اور كلاك كردم

در اين برنامه متوجه اون دايره مشخص كننده ميزان خطر اور كلاك شدم مي خواستم بدونم نظر شما در مورد اون دايره چيه يعني تا جايي كه سبز هستش مي شه اور رو به راحتي انجام داد
من تا جايي كه رايشان تصايشانر مشخص هستش اور كلاك كردم و خيلي راضيم ولي همانطور كه ميبينيد تاوسط مقدار سبز هست
البته هنگامي كه فركانس memory رو بالا بردم با جمله اي به معناي امكان وجود ناپايداري مواجه شدم ولي ناپايداري نديدم
در مورد 3dmark چون گرافيكم پايين بود از همون ابتدا و بدون اور كلاكينگ آرتيفكت در تصايشانر وجود داشت ولي سپس اينكار امتيازكارت گرافيك بالاتر رفت

166:

ناپايداري منظورش اينه كه گرافيك شما شايد مدل خوبي نباشد مادربرد قايشان نداشته باشيد و در اوركردن مشكلي پيش بيايد

167:

اين برنامه آپديت نشده كارت گرافيكم هر چقدر قديمي شده باشه باز وقت اين برنامه از بهترين ها بوده و همينطور ديگر قطعات
آرتيفكت مشاهده شده در 3dmark با حذف دو گزينه
disaable DST
disable post-processing
کامل بر طرف شد و با اور کلاک تا 270 هسته و 330 حافظه امتیاز 230 گرفتم
می خوام این رو بدون که این برنامه چون توسط خود شرکت nvidia باسی دی درایور برنامه ارائه شده قسمت سبز این دایره از سوی شرکت تضمین شده و خود شرکت پیشنهاد می کنه

168:

با عرض سلام
من کارت کرافیکم را که geforce4 mx 4000 هستش را با برنامه RivaTuner v2.0 RC 16 اورکلاک کردم, وبعد سیستمم رسیت شد وقتی برنامه RivaTuner v2.0 RC 16 را اجرا کردم و رفتم در بخش اور کلاک دیدم که این برنامه یک محدودهی ابی رنگ را برای تغیر دادن مموری و کلاک مشخص کرده هست .میخواستم بگم که میزان متغییر باید بین این محدوده باشد و یا بیشتر.
و ایا این برنامه اصلا روی این کارت گرافیک تاثیر دارد.
با تشکر

169:

ببخشید یک سوال دیگه:
قیمت کارت کرافیک geforce 7800 چقدر هست ؟

170:

اوركلاك رايشان اين كارت‌ها زياد موثر نيست پيشنهاد مي‌كنم بيخيال شي

راستي اين كارت رو چند خريدي؟


ببخشید یک سوال دیگه:
قیمت کارت کرافیک geforce 7800 چقدر هست ؟
اينجا محل پرسيدن قيمت نيست.

براي ديدن قيمت‌ها مي‌توني از اين سايت ديدن كني.
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

171:

با تشكر از همه دوستان
خصوصا دوست عزيزمون كه اين مطلب رو با كلي زحمت تهيه كردند
بايد به بعضي از دوستان كه هنوز اين كار رو نكردند توضيح بدم كه قبل از اين كه
اين مطلب رو ببينم اين كار رو كردم و گرافيكم تركيد البته 128 و 4000 بود
كه الان با يه ارتقا كلي ماين و گرافيك و سي پي يو تبديل شد به 7600

اشكال نداره بزرگ ميشيم يادمون ميره

با تشكر
Alex

172:

سلام
من باباي گرافيك خودمو در آوردم محركه ست
من اور كلاك كردم البته تا 100 اونقت بازي نيد فور اسپيد (كربن) كيفيت كيفتش را كردم ماكسيم خوب جواب داد مرسي
از نرم افزارت

173:

سلام
من كارت geforce fx 5200 دارم ميتونم با اين كارت اور كنم بعدش اين برنامه 3dmark خيلي حجمش زياده برنامه كم حجم تري نبود تا كار اين نرم افزار رو انجام بده
با تشكر

174:

بهترين راهش اينه بري CD برنامه رو بخري چون برنامه كم حجم بدرد بخوري نديدم كه بشه با دايل آپ دانلود كرد.

اور كلاك رايشان سري 6000 به پاين زياد فايده نداره.


175:

سلام بروبچ بتركون كارت گرافيك
آقا من مشخصات گرافيكم اينه
1.اور مي شه يا نه؟
2.با چه نرم افزاري بهتره؟
3.لطف كنين اگه مي خواين توضيح بدين لينك درايور جديدشو هم بذارين تا اول اونو دانلود كنم


پيشاپيش تشكر مي كنم

176:

گرافیک شما خیلی ضعیف هست
درایورش را بگیری خوب هست بهتر می شود توی انجمن سرچ کنی پیدا می کنی

177:

اقا سلام
من یه readon 7000
می خواهم اورکلاک کنم ضمنا جدیدترین درایور رو هم گرفتم
حالا می خواستم اور کنم
اگه میشه توضیح مختصری بفرمایید

178:

من 3dmark2003,2005,2006 daram
tel:66430478

179:

با سلام
لطفآ یک برنامه خوب و جدید برای آورکلاک بجز RivaTuner20RC16 و ATI Tool_0.25 معرفی کنید؟
یا حق

180:

پس Gilopa جان Radeon 7000 طبق فرموده شما اورکلاک نمیشه درسه ؟

181:

سلام .
geforce6600 sparkle
350,532
with overclock
400,600
temperature 55-60
میخواستم ببینم دماش مناسبه؟
ممنون.

182:

اگر سپس 1 ساعت بازي سنگين اين نتيجه باشد خوب هست
در حالت معمولي بالا هست

183:

منم 6200 tc بدون oc بعد یک ساعت کار با ویندوز بین 60-65
راهی برای خنک کردنش سراغ ندارید

184:

يك فن روش نصب كن
دماي گرافيكت تقريبا معمولي هست

185:

من گرافیکم winfast fx 5500 256m هست
همراه cd درایور برنامه یک برنامه به نام winfox وجود داره که برای اور کردن
میخواستم ببینم که من تا چه قدر میتونم که فرکانس gpu & ram رابالا ببرم
البطه cpu 2.8amd semperon و ram 512 هست

186:

شما فرموديد که برخي از gpuهاي مدرن nvidia قابليت اينو دارن که وقتي دماي چيپ در اثر اور بالا مي ره اونو به طور اتوماتيک کم کنن و نذارن به چيپ آسيب برسه .

آيا اين کارت گرافيک اين قابليتو داره :

Sparkle gforce 6600 ultra 2 (512 mb)

اين قابليت همون clock slow-down هستش که تو sandra هست ؟

در ضمن 50 mhz زياده براي اور ( هم مموري کارت و هم GPU) ؟

187:

ها ؟ مثل اين که يه نفر دقيقا همينو نوشته !

اگر سپس 1 ساعت بازي سنگين اين نتيجه باشد خوب هست
در حالت معمولي بالا هست
جوابمو گرفتم ...


188:

اين چي .

کسي هس جواب بده ؟

189:

كارت گرافيك من قبل overclock
texture 559
texture fullscreen 89
particle 3d 15
vertex 55
billboard 188

سپس overclock
texture 703
texture fullscreen 98
particle 3d 15
vertex 55
billboard 238

به نظرتون چه طوره ؟ من كه حرفه اي نيستم و خودمو خيس كردم تا اوركلاك شد.

من با برنامه خود nvidia اور كلاكش كردم.
كارت گرافيك من ge force 6200 turbo cach256 mb
با برنامه pc wizard تستش كردم.
core clock 350 بود كردمش 399
memory clock 400 بود كردمش 491

190:

با برنامه 3DMark هم تستش كن فكر نكنم مشكلي داشته باشد فقط دماي گرافيكت بالا مي رود كه بايد سيستمت را خنك نگاه داري

191:

این pixel shader چیه و چجوری میشه فهمید pixel shader کارت گرافیکم چنده ؟(ATI X550)
(اگه در مورد pixel shader یه نفر یه توضیح کامل بده ممنون میشم)

ضمنا کسی میدونه با اواکلاک میشه pixel shader کارت گرافیک بالا برد یا نه؟
(یه بازی دارم (splinter cell double Agent) که به pixel shader گرافیکم گیر میده برای همین میخواستم ببینم راهی وجود داره که بشه pixel shader افزایش داد یانه؟)


یه نفر کارت گرافیکی که pixel shader 3 یابیشتر را ساپورت میکنه وکارایی وقیمتش هم مناسبه رونام ببره


این ATI X550 رومن دو ماهی که خریدم فروشنده خیلی تعریفش رو کرد میخواستم ببینم به درد بخور هست یا نه؟

192:

سلام.لطفا مرا راحنمایی کنید.
کارت گرافیک من با مشخصات:
gigabyte nvidia geforce 6200 256mb agp8x
memory clock 350
core clock 800
من نمیدونم چه قدر این چیزا را بالا ببرم تا کارت گرافیک صدمه نبینه.
لطفا بگین هر کدوم از این ها را چه قدر ببرم بالا
نرم افزار riva tuner هم دارم.


193:

بنده فقط جوابه 2 تا سوالاتونا میدونم:
اول اینکه pixel shader گرافیک شما 2 هست.
دوم اینکه من همین 2 روز پیش یه کارت گرافیک geforce 6200 256mb agp8x خریدم.
shader model 3 را هم ساپورت میکنه.
همین بازی splinter cell4 را هم با رم 512 اجرا میکنه.الان هم تو مرحله ی کشتیشم.
قیمتشم 65 هزار تومان.


194:

با سلام
memory clock 350
core clock 800
فكر كنم درستش اين باشه
memory clock 800
core clock 350

دوست عزيز فكر نكنم شما اصلآ نيازي به اور داشته باشيد.


اور كردن ميتونه در وقت طولاني به كارت آسيب برسونه اون هم اگر موقع انجام بازي به مدت طولاني باشد.

كارت هاي گيگابايت در اور كلاك خيلي خوب جواب ميدن ولي براي بالا بردن فركانس ها لازمه كولينگ مناسب و مداوم هست و تامين برق كافي.

اگر كارت شما داراي فن باشد كه فكر نميكنم داشته باشه كار شما راحته ولي در مورد فركانس مموري زياد نميشه ريسك كرد چون باعث گرم شدن بيش از حد ماژول ها ميشه و سوختن اونها.

كارت شما اين هست؟
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

195:

دوستان يه نظري به كارت من هم داشته باشن.core:250
memory:400
فكر كنم مموري جا داشته باشه .(اينفينئون)هست.


196:

سلام
حق با شما بود دوست عزیز.درباره ی مموری کلاک اشتباه کردم.
کارت گرافیکمم همونه اما جعبش فرق میکنه.ادرسه دقیقه شم اینه
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نظرت درباره ی گرافیکم چیه؟خوب هست؟
ساخت تایوانه.3سال هم گارانتی داره.


197:

كارت گرافيك شما خوبه و فكر كنم تا حالا بازي نبوده كه نتوني باهاش اجرا كني و ازش لذت نبري .

كار گيگا واقعآ تو طراحي برد عالي بوده و تونسته ماژول هاي رم رو هم از لحاظ خنك شوندگي و كلاك زني بالا زير هت سينك قراربده و اور كلاك رو خيلي راحت تر كرده هست .


198:

اقا واقعا کارت درسته.

199:

اقایاون همه ببخشید.

صفحات زیاده و من چیزی سر در نیاوردم.

چطوری میشه این کارت گرافیکی من که مدلش Geforce fx 5200 با رم 256 هست رو به قول خودتون منفجر کرد؟

حیلی ممنون.


200:

دوست عزیز من خودم 2 سال پیش 5200 داشتم .اورش کردم زیاد تاثیری نداشت و به ریسکشم نمیرزه.
حالا ببینیم دوستان نظرشون درباره اورکلاکه این کارت چیه.

201:

باشه.

مرسی منتظرم...


202:

در مورد اين كارت منم با نظر دوستمون موافقم كه اورش نكنيد چون ممكنه تفاوتي رو احساس نكنيد.
چون اگر كارت شما فن نداشته باشه سريع تر گرم ميشه و باعث آسيب هسته ميشه, مارك مموري هم مهم هست و اينكه چه قدر پايدار بمونه.
در ضمن هسته رو در دو مرحله از 10 و مموري رو از 20 بيشتر نكنيد , البته مسئوليت اين كار و عواقب بعدي بر عهده شما هست.


203:

salam be hame man radeon9600xt daram ba 3dmark05 emtiyaz 2044 gereftam be nazareton khobe? ya payine vase in kart?
va ye soale dige ta cheghadr mishe in kart ro overclock kard?
mamnon az hame

=============

فارسي لطفا
Gabana

204:

سلام
من radeon9600xt رو با 3dmark5 تست کردم امتیاز 2044 گرفتم به نظر شما خوبه؟
و اینکه این کارت چقدر ظرفیت overclock داره؟
ممنون میشم سوال هامو جواب بدین

205:

امتياز شما عالي هست.
برد كارت رو هم ذكر كنيد به همراه ميزان رم و بيت مموري و فركانس هسته و مموري در حالت پيش فرض و حداكثر ميزاني كه در برنامه اور مشخص شده هست.
ظرفيت اور هم بستگي به نوع رم و ميزان خنك شوندگي هسته گرافيكي با خنك كننده اي كه براي كارت در نظر گرفته شده يا هموني كه براي كارت تعبيه شده متفاوت هست و ميزان مشخصي ندارد.


206:

ATI radeon 9600 xt
با مادربردGIGA وچیپ ست اصلی SAMSUNG اینکه میگم واسه اینه که اکثر مادربردها چیپ ست HYNIX دارن که اصلا به درد نمی خوره

در حالت پیش فرض:
CORECLOCK:499.5 297 :MEMORYCLOCK
حداکثر میزان درRIVATUNER: MEMORYCLOCK:450 CORECLOCK:750 خوبه؟

207:

اگر تصايشانرش رو هم بزاري عالي ميشه به همراه خود كارت.
ولي خيلي بالا بردي اين امتياز بدون اور هست يا با اور ,با اور هم تست بگير و ازش هم عكس بزار.

در ضمن سامسونگ يكي از بهترين ماژول هاي رم هست.
هاينيكس رو نميدونم شما رو چي حسابي به درد نخور ميدونيد, ماژول هاي هاينيكس جزو حرفه اي ترين ماژولها محسوب ميشه.


208:

بدون اور این امتیاز گرفتم
اما زیاد نمیتونم با اور امتیاز بگیرم شایدحدود 2143 آخرین امتیازی بود که با اور کلاک گرفتم
من با این کارت تو هیچ بازی کم نمیارم
در مورد چیپ ست ها و برتریشون نسبت به هم باید یه بحث جداگانه راه بندازیم
انشا الله در موقعيتهای بعدی

209:

Golipa عزیز ممنون از توضیحات .
ولی میشه عکسهای آموزش صفحه ی اول رو یه بار دیگه آپلود کنی ؟
دیگه باز نمیشن .


210:

Golipa چرا عکس ها رو درست نمیکنی ؟

211:

راستی دوستان من ورژن جدید و کامل این برنامه رو پیدا کردم :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

212:

سلام.خواهشا کمک کنید.من کارت گرافیک انویدیا سری 7600 جی اس محصول شرکت ام اس ای دارم.کارت من در تنظیمات درایورش اورکلاکینگ رو داره.و قابلیت برگرداندن به حالت اولیه رو داره ولی من نمیدونم درجاتی رو که برای اورکلاک برنامه داده تا چقدر بالا ببرم.در ضمن مطمون باشم که با زدن کلمه ی حالت اولیه کارت گرافیکم به حالت اولیه برگرده ؟؟

213:

سلام دوستان
من كارت گرافيكم 9250 128mb DDR ) ATI Radeon ) هست آيا امكانش هست تا اوركلاك كنم؟

214:

گرافیک من 6600 هست با Core Clock 300 و Memory Clock 500
اینو تا چه حد میتونم اور کنم؟

215:

سلام کارت من 6800 xt 512 ddr3 هست و xfx هست ایا کارت خوبی؟
در ضمن میشه اور کلاک کرد و چه قدر تاثیر داره؟

216:

ايا با اوركلاك كارت گرافيك geforce 8800 GTS اين كارت به geforce 8800 GTX تبديل ميشود؟

217:


كسي جواب نميدهد

218:

در صورتي كه شما يك اوركلاكر حرفهاي باشيد و تمام جزئيات رو رعايت كنيد و از لحاظ تغذيه و كولينگ مشكلي نباشد ميتونيد تا حد زيادي به 8800GTX نزديك شايشاند, و تمام مسئوليت اين كار و عواقب بعدي به عهده ي خود شما هست.


219:

amir1373 اگر بخواهياسم را عوض كني 8800GTS‌را به GTX تبديل كني اونو بهش مي گن تغيير باياس اموزش را گذاشتم تايشان امضا هم لينكش هست ولي پيشنهاد نمي كنم

220:

سلام کارت من 6800 xt 512 ddr3 هست و xfx هست ایا کارت خوبی؟
در ضمن میشه اور کلاک کرد و چه قدر تاثیر داره؟

221:توضیحات بیشتر

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

222:

سلام کارت من 6800 xt 512 ddr3 هست و xfx هست ایا کارت خوبی؟
در ضمن میشه اور کلاک کرد و چه قدر تاثیر داره؟
من چند بار این سوال را تکرار کردم لطف نمايند اساتید جواب دهند
متشکرم

223:

گرافيك خوبي هست
فكر نكنم مشكلي داشته باشي در بازيها چرا مي خواهي اوركلاك كني
اگر هم دربازي مشكل داري و تيك مي زند اوركلاك كني حل مي شود
بستگي به گرافيك دارد كه چقدر اوركلاك بشود

224:

سلام
مدل کارت گرافیک من 9600PRo ULTRA GIGABYTE هست و درایورش جوری طراحی شده که همیشه در حال Overclock شدن هست اما به کسایی که سیستم شون رو دوست دارن سپس 2 سال تجربه می گم هر قطعه ای رو overclockکنن جزء کارت گرافیک چون عملا عمر کارت گرافیک ها رو شدیدا میاره پایین یا حداقل کارت گرافیک هایی رو اورکلاک کنن که در اون ها از خازن های جامد هستفاده شده باشه خلاصه برادر و خواهر گرامی اگه سیستم خودت رو دوست داری اورکلاک ممنوع اورکلاک کردن کارت گرافیک شجاعت نیست بلکه فقط حماقته و از مسئول این سایت می خوام این بحث همین جا ببنده چون ضرر مالی بدی ممکنه به کاربر های گرامی بزنه

225:

اگه اگه اینطوره چرا کمپانی هایی مثل XFX ، eVGA ، BGF و ...

محصولاتشون رو توی کارخونه اورکلاک مینمايند و به بازار میفرستند؟
اورکلاک تا یه اندازه هیچ مشکلی بوجود نمیاره‌ !

226:

این حد حدی نیستش که بچه های فروم توی صفحه های قبلی ذکر کردن و این اندازه اونا رو ارضا نمی کنه دوست عزیز

227:

اینجا کسی مجبور به اور کردن گرافیک نیست

228:

درسته ولی وسه وسه انگیزه

229:


230:

دوست عزیز کاش بنچ مارک X2900 رو هم می گرفتی خیلی ها تو بازار می فرمودن که X2900 ضعیف تر از 8800 هست اما آمار جالب اینکه یکی از اشنا ها ما می فرمود که SLI 8800 GTS ضعیف تر از X2900 هست نظرت چیه؟
اون هم 8800 داره و هم 2900 و می گه نوع پاور هم توی امتیاز 3Dmark تاثیر داره!!!!!!

231:

HD 2900XT ها با درایور 8.383 بهتر از 8800GTS هستند.

همون طور که میدونید چند روز پیش رکورد 3DMark05 دنیا توسط دو کارت گرافیکی HD 2900XT 512MB شکسته شد !

232:

salamrwe ewrrgr

233:

elmor و hipro 5 یکی از یکی بدتر هستند ولی فراموش نکنیم که اون کارتهایی که اونها دارند با اینهایی که در بازار پخش میشه فرق داره
اینجا elmor
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم hipro 5

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینم بگم که hipro5 و shamino خیلی از elmor سر تر هستند جواب hipro5 رو خواهیم دید

234:

با سلام
دوستان من یه کارت گرفیک رادیون 9550 دارم 256 من یه کارت تی وی هم دارم وقتی برنامه رو بازمیکنم تا فیلم نمایش بده هاله هاله ای روی صفحه نشون میده
البطه تصویر نشون میده و مشکلی نداره فقط کیفیتش یه کم پائینه و روی صفحه همون خط ها ی به صورت هاله هاله میاد اگه میشه بفرمیاد میشه کاری کرد تا درست بشه
مرسی

235:

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این مشخصات کامپیوتر منه که خود سایت اسکن کرده میشه بگین چه کار کنم
حیف که درایورهاش پولیه ما هم که نمی تونیم بگیریم دوستان اهل فن راهی چاهی داره ؟
کسی از دوستان اون ایدی و پسورد روکه برای دانلود میخاد داره به ما هم بده؟
حدود 30 هزار تومان حالا پولش هیچ کردیت کارت از کجا گیر بیارم

236:

درايور كارت گرافيك مي خواهي؟
اولا كه جايش اينجا نيست مطرح كني
حالا يك كاري برات مي كنم ولي هر وقت خواستي پست بزني دقت كن كجا مي زني
ببين اول برو تايشان اين سايت
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعدش سيستم عاملي كه داري تايشان اون كارد كليك كن مثلا XP
بعد گزينه readeon را بزن بعدشم مدل مورد نظر 9550 بعدش گزينه Go را بزن صفحه جديد لينك براي دانلود

237:

اقا دستت درد نکنه
من نرم افزار RivaTuner202-[Guru3D.com] رو دانلود کردم خاستم قدرت گرافیک رو بالا ببرم ولی این برنامه سپس نصب گزینهاش غیر فعاله ایا احتیاج هست اون درایو 28 مگا بایتی که در صفحه اوله دانلود کنم ؟
اگه امکان داره لینک مادر برد هم بزار گیگابایت قل می دم دفعه دیگه سر جاش پست بزنم می خام درایو جدیدش رو بگیرم مال گرافیک گرفتم

مرسی

238:

مشخصات را بده تا لينك بگذارم

239:

باز هم دستت درد نکنه


ببین این مشخصات سیستم من هست که خود اون سایت اسکن کرده و فرموده اگه امکان داره یه نگاه بنداز فرمودم
ممکنه اشتباه بهت بگم مدل این جوری فکر کنم بهتر باشه لینک برات میزارم[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


فکر کنم این باشه

Intel(R) 82801EB Ultra ATA Storage Controllers

Intel(R) 82801EB Ultra ATA Storage Controllers


اگه لینک مستقیم باشه بهتره ممنون

240:

Albatron Geforce 8600GT چقدر اور كلاك ميشه ؟؟؟؟؟

241:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بدرد من نمي خورد مشخصات اينجوري
بايد مدل را بدهي
با برنامه PC Wizard بهم بگو

242:

سلام
من کارت 6200 256 مگابایت رو اینقدر اور کردم به نظرتون چه طوره؟

core clock 350 =====410
memory clock 532=====600
به نظرتون چه طوره
دماش هم اصلا بالا نرفت شاید خیلی کم مثلا 1-2 درجه

243:


244:

بردش اصلا معروف نیست Ex Byte

245:

با سلام
برای over کردن کارت های سری 8 از چه برنامه ای باید هستفاده کرد؟

246:

با سلام
برای over کردن کارت های سری 8 از چه برنامه ای باید هستفاده کرد؟

247:

از این برنامه NVIDIA nTune


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

248:

leadtek 8600GT
الان :
602mhz هسته
847*2 هم مموری
چقدر دیگه جا داره !

249:

فرق کارتهای gts extrim با gts xxxیا با gts normal از xfx چیه؟
بایوس این کارتها باهم فرق داره؟

250:

الان رفتم رايشان :
670 core
870 mem

فكر كنم ديگه جا نداره .
تا 700 core «فتم ولي سپس يكم كار كردن قاط زد
مموري هم بيشتر از اين قاط مي زنه

251:

سلام کارت من xfx 6800 xt 512 mb ddr3 هست و من
core clock را از 350 کردم 451
memory clock را از 1000 کردم 1110
ایا خوب اورکلاک شده یا بازم جا داره؟!!!
در ضمن دمای کارت را از کجا بفهمم؟
لطفا سریع جواب دهید من میترسم مشکلی پیش بیاید
متشکرم

252:

سلام
من 6200 256 ddr2 albatron دارم
اینقدر اور کردم خوبه یا جا داره ؟
core 350 >394
memory 800 > 889

253:

با سلام
ایا میشه 8600 gt fatality رو هم اور کرد اخه من شنیدم که این سری از کارخانه در حالت اور ساخته میشن ؟

254:

بله مي شود در كارخانه زياد اور كلاك نمي كنند

255:

سلام وخسته نباشید به همه
دوستان من از دریا کامپیوتر قیمت Cooler Master Aquagate Duo Viva رو گرفتم میداد 115 هزار تومن میخاستم بگم قیمتو خوب فرموده و ارزشش رو داره همچنین اگه میشه بگید واسه اور کردن گرفیک تا خرخره بدرد میخوره کارتم دوتا 7900جیتی هست
با تشکر

256:

سلام به همگی

من 5500 دارم xfx و اور کلاک کردم از 270 به 317 و از 400 به 411 البته نمیدونم چرا بالای 411 رو قبول نمیکنه.

نمیدونم بیشتر از این .

جا داره یا نه یا اینکه اشکالی در درایورم هست .

البته جدیدترین درایور را از سایت nvidia دریافت کردم و نصب کردم .لطفا راهنمایی کنید.


257:

با سلام
کارت من این هستnvidia geforce 6200 turbo cache(tm
با چه نرم افزاری اون رو اور کلارک کنم
کارت من pciاکسپرس

258:

این کارتها از قبل اور شدن

259:

ببخشید میشه بگید که چه کارت های گرافیکی قابلیت اورکلاک دارند ؟

260:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همه گرافيكها اوركلاك مي شوند يكي كم يكي زياد
بعضيهاشونم جديدا شركتهاي معتبر با اوركلاك مي دهند بيرون

261:

دوست من گرافیک من 7300gs هست .
بوردش هم مال یه شرکت جدید هست :
A&g .

خودمم تاحالا ندیده بودم !
راستی میشه لینک یه برنامه اورکلاک واسم بزاری ؟ لینک های صفحه ی اول خرابه .


262:

A&G يك برد مزخرف هست
برنامه اوركلاك Riva Tune

263:

نه بابا A&G اونقدرها هم بد نيست.


264:

يك گرافيكشو تست كردم واقعا آشغال بود
6200 بود اندازه 5200 كه داشته بودم قبلا تقريبا بود

265:

سلام
1.کارت من 6600 هست دمای اون در حالت هستاندارد 54 درجه هست وقتی هم oc میکنم بازم 54 درجه هست
از حالت هستانداردم سرعتشو کمتر می کنم بازم 54 درجه هست
مشکل چی
بعد ام بیشترین دماش ام به 92 درجه رسید ولی چیزی نشد
کولینگ هم خوبه

درحالت هستاندارد
ASUS EN6600 VGA BIOS Version 5.43.02.61.AS11
Core clock : 300MHz
Memory clock : 500MHz

oc
Core clock : 434MHz
Memory clock : 558MHz

266:

آیا سرعتMemory clock من بیشتر میشه مثلا 600
اگه می شه بگید چه طوری چون من بیشتر از 558 نتونستم
یعنی تونستم تا 570 برسونم ولی پایداری نداشت
خواهش می کنم راهنمایی ام کنید

267:

اگر دماي گرافيكت برود بالا در حالت اوركلاك بازدهي مي آيد پايين انگار كه اوركلاك نكردي
بهتر يك فن كيس بگذاري روش

268:

خیلی خوبه
mer30

269:

سلام
من يك هفته پيش يك گرافيك با مشخصات زير گرفتم
ATIRADEON x1050
mem 1GB
اما احساس ميكنم خيلي مشكل داره
با 3dsmaxنميتونه سنگين كار كنه
ميشه راه نماييم كنيد
متشكرم

270:

گرافيك خوبي هست اما Pixel Shader3 را ساپورت نمي كند شما درايور جديدش را گرفتيد؟

271:

سلام دوستان من کارت گرافیگLeadtek 8500 GT 512MB دارم تورو خدا نگید کارت آشغالیه چون خودم میدونم اینم به خاطر اون فروشنده گیج بود که به جای 8600 اینو نصب کرده...
خوب بریم سر اصل مطلب..
من با ین برنامه Riva Tune کارتم رو آور میکنم ولی هم موقع تست با pc wizard 2007 دستگاه هنگ میکنه و بعد رسیت میشه موقع بازی هم که کلا معاف میشه...
باید چی کار کنم؟!!
اینم مشخصات سیستم منه..
p35-dq6
intel 6750
twinmos 2gig 800
مادر برد و سی پی یو رو آور کردم مشکلی نیست ظاهرا ولی..
ممنون

272:

Core Clock
Memory Clock
Shader Ratio

اینا رو روی چند میگذاری؟

273:

Core Clock حداکثر 735 هست
Memory Clock حداکثر 600 هست
من هر دوی اینا رو 50 تا کمتر تنظیم میکنم..
اون آخری هم نمیدونم چیه!

274:

هنوز هم بالاست.

به خصوص Core Clock .


275:

پیشنهادتون چقدره؟!
در مورد اون آخری یه توضیحی میدید؟
ممنون

276:

برای 8500GT بیشتر از 500 نیار Core Clock رو.
Shader Ratio یک ضریب هست که در Core Clock ضرب میشه تا Shader Clock بدست بیاد.

بیشتر به درد کارتهای High-End میخوره نه 8500/8600 ها.


277:

Core Clock به صورت پیشفرض روی 490 هست یعنی 10 تا اضافه کنم!؟اصلا تاثیری داره..
Memory Clock هم به صورت پیشفرض روی 400 هست!!
اینجوری اگه دست نزنم سنگینترم که..!!

278:

Core Clock کارت 8500GT بصورت Default روی 450 هست.

8500 برای اورکلاک خفن جالب نیست.

تا 550 برو ببین مشکلی پیش میاد یا نه.


279:

از راهنماییتون ممنون ولی در سیستم من Core Clock کارت 8500GT بصورت Default روی 490 است..


280:

احتمالا این مدل رو داری :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
Core Clock : 520
Memory Clock : 500

اینطوری تنظیم کن.


281:

کمی دیر سلام
فروشنده میگه جدیده تو ایران هم تک اما خیلی دروغ میگه

282:

بله دقیقا همینه...
Core Clock : 550 و Memory Clock : 500 رو تنظیم کردم فعلا مشکلی نیست ...
ممنون
راستی به نظرتون این چجور کارتیه ؟ خوبه یا نه؟!
اگه وضعش خیلی خرابه عوضش کنم..


283:

در مقایسه با بقیه سیستمت ضعیف هست.

برای سیستمت حداقل 8800GTS 320MB مناسبه.


284:

سلام دوستان.

گرافیک من GA-7300 gs هست.میخواستم ببینم که این گرافیک تا چه قدر قابلیت اورکلاک داره؟

پیشنهاد شما چیه؟

285:

گرافیک من GE-600 یاGV بعد 256up to 512 هستش تا چقدر میکشه؟

286:

سلام مدل کارت گرافیک من اینه از حف هایشما هم اصلا سر در نمیاورم

فقط بگید چه کار کنم تا از تمام قدرت کارت گرافیکم به تونم هستفاده کنم ممنون

Ggraphic=pci Express 512 /7300/gs/16x

ممنون ومتشکر

287:

آيا از طريق مادر بورد هم ميشه كارت گرافيك رو اور كرد؟
mainboard : GA p35-s3l
graphic card : club 3D 8500 gt geforce

288:

کارت گرافیک من 6200 le هست و256

AquaMark3 این رو دانلود کردم در قسمت :

frame :5000
fps:26.9

حالا باید چیکار کنم
یکم ابتدایی توضیح بدین

289:

کارت گرافیک من 6200 le هست و256

AquaMark3 این رو دانلود کردم در قسمت :

frame :5000
fps:26.9

حالا باید چیکار کنم
یکم ابتدایی توضیح بدین

290:

برای اور کلاک در ویستا چکار میشه کرد؟
برنامه های زیر هیچ کدوم جواب نمیده:
Riva tuner

power streep

nTuner

در ضمن کارتم 8600 جی تی هست.


291:

اقا این گرافیک8800چنده؟

292:

دوست عزیز میتونید از همون RivaTuner هستفاده کنید.
اقا این گرافیک8800چنده؟
قیمت رو در این تاپیک بپرسید : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

293:

نرم افزارهای جی فورس رو لینکشو بزاری ممنون میشم.


294:

نسخه 2.06 از برنامه RivaTuner :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نسخه 0.0.1.0 برنامه GPU-Z :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نسخه 0.26 از برنامه ATITool :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

295:


296:

حتی آخرین نسخه riva tuner هم برای اورکلاک

با ویندوز 64 بیتی من سازگار نیست.برای 64 بیتی ها متاسفم.


297:

من برای اولین بار میخوام این کار رو انجام بدم اگه میشه برنامه های مورد نظر رو بگید چیه دانلود کنم ویکم راهنمایی بفرمایید چه جوری هست(کارتممati X550 هست)

298:

اگه بردش asus هست تو cd هاش برنامه smart doctor رو نصب کن برا همین کاره
تا 500 و 550 بیشتر نمیره

299:

یه سوال
چطوری بفهمم برد کارت گرافیکم چیه؟جعبش رو ندارم واون وقت که خریدم زیاد از این چیزا سر در نمی اوردم برا همین نمیدونم بردش چیه هر چند حالا هم چیزی سرم نمیشه!)
فکر کنم از روی خود کارت گرلافیک بشه فهمید راهنمایی بفرمایید چطوری وچیش رو ببینم واینکه غیر از خود کارت(مثلا از روcd) میشه فهمید بردش چیه؟اخه حال ندارم در کیس رو باز کنم
Actros جان فکر نکنم ASUS باشه چون اون برنامه توش نبود
اگه برنامه ی دیگری هم برای اورکلاک هست بگید یکمم توضیح بدید راجع به خود برنامه کار باهاش چه جوریه؟

300:

جواب ما چي شد؟

301:

خب رو cd هاش احتمالا برند سازنده باید باشه
یا برنامه pc wizard رو نصب کن

302:

با سلام و عرض خسته نباشید به همه عزیزان
من یه کارت گرافیک gefor 6100 onbord دارم
اور که نمیشه؟
یه چیز دیگه
دستگاه من تقریبا همه بازی ها رو تند نشون میده
اگه ممکنه منو راهنمایی کنید که چطور درستش کنم

303:

روی سی دیش فقط نوشته ATI هیچ چیز دیگه ای هم نیست اون برنامه pc wizard چی هست اگه میتونی لینک هم بده

304:

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

305:

Actros جان فکر کنم لینک خراب باشه برا من Not Found میزنه

306:


307:

کارت من Geforce 5200 این مقاله برای منم صدق میکنه ؟؟؟؟؟؟؟

308:

افزایش performance نداری
نکن

309:

حالا برنامه رو نصب کردم چطوری میشه کارت باهاش اور کرد یکم دربارش توضیح بدید (یکم درباره اصلاحاتی که بعد بنچ مارک میاد توضیح بدید واینکه چه ارقامی باشه نسبتا خوبه)

310:

آگه منظورت pc wizard هست که باید بگم این بانامه برا اور نیست
مشخصات سیستمتو نمشون میده
برد گرافیکت مشخص شد؟؟

311:

سلام دوستان .

یه چند تا سوال داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم :

1-با چه برنامه ای overclock کنم؟ riva tuner یا برنامه ی خود شرکت انویدیا؟

2-کارت گرافیک من Gigabyte-8500 GT-256 Mb GDDR2 میباشد.فرکانس هسته مموری و ...

روی چی برنامه

بدم؟

3-اصلا Overclock بر روی این کارت گرافیک تاثیر داره یا نه؟

4- همون طور که میدونید این گرافیک فن .

جای فن نداره(فقط hedsik) داره.اگه بخوام فن ببندم باید چیکار کنم؟

cpu من هم 3.2 intel و motherboard من هم gigabyte 945pl-s3 میباشد

با تشکر از شما دوستان فیلسوف مخصوصا ACTros جان!!!(چاپلوسی نبودا !!)

312:


چرا کسی جواب نمیده؟

313:

در نبود دوستمون با اجازه من جاشون جواب میدم
با هر دو نرم افزار میتونی اور کنی..الان شرکتهای سازنده نرم افزاراشون رو بهینه کردند
همیشه سعی کن از پاییین رو به بالا بری ..من به شخصه قبلنا اور میکردم تا 6 تا یهو میرفتم بالا کم کم میدیدی زیادم میکردم(باور کن جدی میگم)..ترسم بذار کنار ..شکسپیر نیست که اورکلاکه
در مورد فن هم بیخیال شو به نظرم ..به ذهن من راه حلی نمیرسه اگر دوستان بدونند کمک مینمايند(الان مغزم به کل کار نمیکنه اطلاعاتمم در این زمینه پایینه چون یه مدتیه از همه چی دورم)
در آخر به نظرم باید 8600 رو میگرفتی که اورکلاک خوریش حرف نداره.


314:

سلام GOLOPA عزیز
کجایی
یادته این تایپیکو زده بودی ؟
خیلی به من کمک کردی
بیشتر سر بزن

315:

سلام
ميخواستم بدونم دليل اجرا نشدن GTA5 در كامپيوتر من چيه ؟كارت گرافيك من GeForce FX 5500 هست با رم 256 رم خود كامپيترمم همين قدره و CPU=2.00 هست
كارتم خوبه؟
ايا ممكنه مادربردم (قديميه) درست نشناخته باشه؟

316:

سلام
لطف داری..


من وظیفم رو انجام میدادم اون وقت ساقی و حمید و ..

بودند که الان دیگه نمیبینمشون تاپیک بررسی کارتها هم میبینم هنوز قفله انگار دیگه کسی توش فعالیت نداره.فکر کنم شما الان تو این تاپیک بهترین راهنما و هستاد برای دوستانی که یه دست مریزاد داری..خسته نباشی

317:

سلام دوستان سوال من اینکه کارت من که gforce 7300 le هستش ایا اور کردن اثری داره یا نه من الن اورش کردم ولی چندان به چشمم نمیاد در ضمن میخوام عوضش کنم اگه اور برا من اثر داره میخوام تا اخرش اور کنم

318:

من این کاره نیستم.

اما به طور حتم میتونم بهت بگم که تاثیر زیادی نداره.


319:

سلام عزیز بله اثر داره مثلآ توی برنامه 3d mark 05 اگه گرافیکت 2000تا بگیره با اور خوب حدودآ 2700تا میگیره من 1رو اور کردم اینجوری گرفت ..اگه عوضش هم بکنی چه بهتر..در ضمن کلاک های گرافیکت رو من یادمه حدود...
700@450 در حالت دیفالت و با اور هم 930@635 که خوب اور می شه..البته با rtuner اور کردم..در مورد cpu هم که ویرژیل کمکت کرد اشکال کار نسخه cpu-z بود.......موفق باشی..

320:

دوستان از همه شما ها سپاسگذارم ممنون که منو راهنمایی کردین
در ضمن ایمان جان 532@450 دیفالت کارت منه و اصلا در دریوا تونر 930 رو ساپورت نمیکنه یه عکس میزارم تا متوجه بشین


321:

برنامه V renger برای اورکلاک اینجا کسی می تونه لینک دانلودش را بذاره>؟

322:

از اینجا میشه دانلود کرد.
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی من توصیه نمیکنم...


323:

عزيز خواهش مي كنم مارك كرافيك شما جه ماركي هسته .......شرمنده موبايل عربي مي نوسيه

324:

خیلی ممنون دارم دانلود می کنم امید وارم تو ویستا 64 بیتی کار کنه.
عزيز خواهش مي كنم مارك كرافيك شما جه ماركي هسته .......شرمنده موبايل عربي مي نوسيه
ای ول پس مشتری این فروم تو گوشی موبایل هم به دنبال مباحث هست ای ول...


325:

عزیز ما نوکرتیم عزیز این از صدقه سر ایرانسل با طرح طلایش هسته که من این کارو می کنم..
راستی عزیز می گم از v-ranger هستفاده نکن گرافیکتو داغون می کنه و مثل همون rtuner نمی شه......

326:

ممنون از لطفت.
راستش من برنامه ای می خوام که بشه توی ویستا هم ازش هستفاده کرد به همین دلیل برنامه های اور کلاک را تست می کنم ببینم کدوم با ویستا کار میکنه .Riva tuner که قسمت کلاکش در 64 بیتی محوه,این برنامه بایو هستار هم با شکست مواجه شد.به فکر برنامه Power streep هستم.
تشکر

327:

اصلا سایت بایوستار برای من نمیاد.برین توش ببینین برای ویستا داره یا نه.

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

328:

برنامه باید دستکاری بشه تا برای بقیه برندها هم کار کنه.

نسخه کرک شده رو بالا گذاشتم...

روی ویستا 32 بیت مشکلی نداره ولی 64 بیت کار نمی کنه.


329:

دوستان سلام من امروز و میشه فرمود یه نیم ساعتیه که کارتم رو عوض کردم و xfx 8600 gt fatalıty گرفتم نظرتون دربارش چیه اورش خوبه یا نه؟


Dual Link DVI - Supporting digital output up to 2560x1600
Dual
Clock rate
620 MHz
Shader Clock
1355 MHz
Memory Clock
1.7 GHz
Chipset
GeForce 8600 GT
Memory
256 MB
Bus Type
PCI-E
Memory Type
DDR3
Highlighted Features
Vista , SLI ready , Dual DVI Out , HDTV ready , TV OutMemory Interface
128 bit
Memory Bandwidth
22.4 GB/Sec
Fill Rate
8.6 billion/sec
Chipset
GeForce™ 8600 GT
Stream Processors
32
Shader Clock
540 MHz
RAMDACs
400 MHz

330:

moby جان این کارت تا خر خره اور شده تاز بازم نشده 8600gts
باید 8600gts میگرفتی

331:

بهترین برنامه برای اور کلاک گرافیک چیه.
میخواستم ببینم گرافیکم چطور اخه هرچی بازی که با 7950 gt اجرا میشه با گرافیکه منم با همون کیفیت اجرا میشه چشمش نزنم تا حالا که خوب کار کرده مدلشم 6600 gt gdd3
مشخصات کامل:
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

332:

بهترین برنامه رو نمیشه فرمود.

تجربه شخصه که بهترین برنامه برای خودش مشخص می کنه.

میتونید از nTune یا RivaTuner هستفاده کنید.
در کل افزایش Performance به خصوص در بازیها نخواهید داشت...


333:

چرا نمیشه داشت؟

334:

چون کارت ایشون 6600 هست! افزایش روی بازیهای جدید اصلا به چشم نمیاد.

( پنج فریم با شش فریم فرقی نمی کنه! )

335:

عجیبه .نمیدونستم.حتی اگه سخت اور کنیم بازم همینطوره؟ چرا؟ چون تکنولوزیش عقب تره؟

336:

فرض کنید بخواهیم CRYSIS یا Lost Planet رو اجرا کنیم، اگه همینطوری اجرا کنیم حدود 4-5 فریم می گیریم.

حالا اگه 20 % اورکلاک کنیم به فرض اینکه 20 % هم افزایش Performance داشته باشیم ( که نداریم ) بازی میشه 6-7 فریم.

اورکلاک توی بازیها وقتی مفیده که ما بتونیم مثلا از 20 فریم به 25 فریم برسیم.


337:

Overclock بد نیست ببین :


حدود 7% بیشتر از 8600GTS شده بارسوندن Clock Rate به 770MHz و Memory Clock به 1820MHz.

338:

خوب عزیز دماش چجوری هاست مشکلی ندراه ...کولینگ خوب به نظرت نمی خواهد......


339:

دوستان داخل کلیک این هفته مطلبی در باره بالا بردن کلاک کردن با برنامه ای به اسم smartDoctor نوشته مطلب جالبی هست نوشته با این برنامه میشه به طور دستی shader clock و engine clock برای اولین بار زیاد و کم مکرد بدون اینکه ضرری به گرافیک وارد بشه این برنامه توسط شرکت Asus طراحی شده و فقط روی سری 8 به بالا جواب میده در ضمن کار کردن با این نرم افزار خیلی راحت.
سعی میکنم تا امروز کل مطلب رو وارد تاپیک کنم

340:

Virgilعزيز تايشان يكي از فرمها ديدم كه گرافيك را خيلي از حد معمول اور كردن لطفا يه نگاهي بنداز من كه متوجه تغيرات نشدم 8600gt

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

341:

سلام دوستان اولا ممنون از نظراتتون
در مورد دما هم در مواقعی که بازی نمیکنم معمولا بین 60 و 55 هستش


ولی در مواقعی که بازی میکنم دما میره بالا ولی دقیقا یادم نیست از اون هم عکس میگیرم میزارم تا ببینین

342:

درسته که اولین برنامه ای که اجازه اورکلاک دستی Shader Clock رو داد، ASUS Smart Doctor بود ولی الان نسخه 2.06 از RivaTuner خیلی بهتر و Stable تر از Smart Doctor این کار را انجام می دهد.


343:

اینجا کارت گرافیک رو voltmod کردند.

با اتصال مقاومت های هستفاده شده در PCB ، ولتاژ دو سر هسته رو بالا می برند.

اینطوری میشه ولتاژ بالاتری نسبت به وقتی که از بایوس تنظیم می کنیم داشته باشیم.


344:

زياد جالب نيست .

باباي GPU در مياد البته كولينگش حرف نداره .نميرزه چون CORE تا 730 يا740 بدون ولت مد ميره حالا واسه 150 تا بيشتر بياي 5/0 ولت بيشتر بدي تو پاچش!

اونم زياد تاثير زيادي نداره .البته SHADER رو جداگانه بالا نبرده .

ولي قول ميدم اين كارت 3 ماهه مرخصه حتي با اون كولينگ

345:

البته اينجا ديگه بدبخت رو به فنا دادن :
منبع :
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

346:

یه لحظه فکر کردم این کارت خودته که اینطوریش کردی

347:

من سیستمم اینه
cpu:intel 3.06
ram:2*512
main:p5p800s ایسوز
واما گرافیک
gforce fx5500 msi
256 هست
کور روی 270 هست
مموری 390
تا چند بالا ببرم
البته من با خوده msi clock اینکارو میکنم؟

348:

من برنامه RivaTuner v2.06 گرفتمش اگر میشه یکی از دوستان لطف کنن و طرز هستفاده با این برنامه رو بم بگه

349:

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

350:

به نظر من این کاملتر هست

Guide: How to overclock with Rivatuner

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

351:

سلام.
من كارت x1950 gt گرفتم.
من تو هر برنامه اي كه نگاه كردم دما رو نشون نمي ده!!؟
يعني سنسور نداره!!؟
مگه مي شه؟
يكي كمكم كنه...


352:

سلام وخسته نباشید من عضوء جدید هستم

من دارای کارت گرافیک leadtek geforce 7600gs میباشم و میخواستم اورکلاک کنم در ضمن در روی سیدی خودش برنامه winfox2 داره که یکی از قسمتهاش برای اورکلاک هست برنامه اورکلاکش به صورت 2 قسمت هست یکی 2D که زیرش 2 تاخط هست برای زیاد یا کم کردن ودیگری 3D که باز هم 2 تاخط برای زیاد یا کم کردن میباشد من کدام از اینها را تقییر بدم وبه اندازه ایی

LEADTEK GEFORCE 7600GS TDH CLASIC EDITION 256MB 128BIT

353:

به 2D دست نزن .تو قسمت 3D :

CORE رو بزار رو 500MHZ ،

MOMORY رو هم تا 475 ببر .ببینم کارتت فن داره یا نه ؟ اگه فن نداره CORE رو بیشتر از این نبر .


354:

من تو هر برنامه اي كه نگاه كردم دما رو نشون نمي ده!!؟(x1950 Gt(
يعني سنسور نداره!!؟
مگه مي شه؟
يكي كمكم كنه...

لطفا جوابمو بدين...

355:

از طريق خود Catalyst Control Center با مراجعه به قسمت Ati Overdrive در كادر سمت چپ برنامه ميتونيد در صورت پشتيباني كارت گرافيكتون دما و فركانس هاي هسته و مموري رو ببينيد .


356:

اينم اور 2600XT 256 DDR3 با برد گيگا .اين حداكثر فركانس هايي هست كه كارت قبول ميكنه به نظر خودم خيلي كمه !

357:

به چه دردی میخوره این کار؟

358:

اين كار وقتي مفيد هست كه تو يه بازي بخواهيد جزئيات و رزوليشن رو بالا ببريد ولي كارت در حالت عادي نتونه اين موارد رو جواب گو باشه .
اوركلاك رو در موارد ديگه هم داريم .


359:

musa عزیز این مسئله جدیدی نیست ! GPU های RADEON مخصوصآ سری LOW END , MID RANGE هیچ وقت تو

اورکلاکینگ حرفی واسه فرمودن نداشتن .


360:

در مورد امتيازش بدون اور نسبت به XFX 8600 GT (خداي اور) در چه وضعي هست ؟

با تشكر

361:

شما بهتره با 3D MARK 06 تست بگیری چون تو 05 امتیاز CPU و کلآ توانایی CPU تو امتیاز دهی تاثیر میزاره .


362:

یعنی آیا امکان دادر که من با 5500 Geforce بازی Prostreet رو در حد گرافیک Mostwanted یا بهتر از اون بازی کنم؟


5500 Geforce رو چطوری اورکلاک کنم؟

363:

نه دیگه تا اون حد !!

در بهترین حالت شما میتونی بین 10 تا 15 % افزایش performace داشته باشی .شما این کارت رو اور هم بکنی زیاد توفیقی نداره .


364:

سلام.

اخرش یکی به ما نفرمود Gigabyte-8500-GT -256mb GDDR2 رو روی چه فرکانسی از هسته و مموری

اورکلاک کنم؟(این گرافیک فن نداره بجاش هدسیک بزرگ داره)

میخوام کاری کنم که CRYSIS رو به راحتی بیاره.


365:

ممکنه شما یاد بدی چطوری اورکلاک کنم؟

366:


تا اون جايي كا من مي دونم GDDR2 تا 800 MHz كار ميكنه.
GPU هم 15 تا 15 تا برو بالا تا جايي كه هنگ كنه يا تو بازي براش مشكلي پيش بياد.

اگه مشكلي بود بگو...

367:

سلام.
براي بنچ مارك از كارتتون تايشان بازي خاص به اين تايپيك بيايين.
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

368:

این دیگه از اون حرفا بود !!

این 8600gt بدبخت خودم رو در حد انفجار اورکلاک اورکلاک کردم رو این بازی فقط تونستم 3 تا آبشن رو high کنم !!

شما چون کارتت silent هست core رو بیشتر از 100mhz اور نکن .

چون دما خیلی میره بالا .یعنی core رو از 450 تنظیم کن رو 550 و memory رو هم بزار رو 500 .

در این حالت خودم تست کردم 100% stable

میمونه .


369:

این دیگه از اون حرفا بود !!

این 8600gt بدبخت خودم رو در حد انفجار اورکلاک اورکلاک کردم رو این بازی فقط تونستم 3 تا آبشن رو high کنم !!

شما چون کارتت silent هست core رو بیشتر از 100mhz اور نکن .

چون دما خیلی میره بالا .یعنی core رو از 450 تنظیم کن رو 550 و memory رو هم بزار رو 500 .

در این حالت خودم تست کردم 100% stable

میمونه .


370:

سلام.
براي بنچ مارك از كارتتون تايشان بازي خاص به اين تايپيك بيايين.
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

371:

5500 Geforce رو چطوری اورکلاک کنم؟

372:

با برنامه RivaTuner 206 ميتونيد اور كنيد با مراجعه به لينك زير اون رو دانلود كنيد ,براي آموزش هم ميتونيد به صفحه هاي اوليه اين تاپيك مراجعه كنيد.
کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برد كارت شما و درايور خيلي ميتونه تو نتايج موثر باشه ,آخرين درايور رو ميتونيد از تاپيكي با همين مضمون دانلود كنيد.

موفق باشيد.


373:

اينم يه اور ديگه بيشتر از اين پايداري نداره .


374:

[QUOTE=musa;1879579]اينم يه اور ديگه بيشتر از اين پايداري نداره .

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

musa جان اگه میشه با 06 تست بگیر .

تو 05 توانایی CPU خیلی خودش رو دخالت میده .


375:

[QUOTE=mahdi_moosavi;1879772]
بايد برم بازار بگيرم تو محله خودمون پيدا نكردم .

06 گرفتم حتمآ بنچ ميزارم .


376:

سلام دوستان
باgeforce 7600gt gv-nx76g512prh چقدر جواب ميده.


377:

روی کارت گرافیکم نوشته winfast px6200 tc چه طوری اورکلاکش کنم
ضمنا 64 واقعی و 256 از حافظه sheare می کنه

378:

من دارای کارت گرافیک WINFAST PX6200 TC میباشم و میخواستم اورکلاک کنم در ضمن در روی سیدی خودش برنامه winfox2 داره که یکی از قسمتهاش برای اورکلاک هست برنامه اورکلاکش به صورت 2 قسمت هست یکی 2D که زیرش 2 تاخط هست برای زیاد یا کم کردن ودیگری 3D که باز هم 2 تاخط برای زیاد یا کم کردن میباشد من کدام از اینها را تقییر بدم وبه چه اندازه ایی؟؟؟

64 واقعی 256 از حافظه

379:

راستی fps توی بازی های اکشن چقدر باید باشه تا بشه بازی رو رون اجرا کرد؟

380:

25 كافيه...................................


381:

من از کجا میتونم بفهمم که کارت گرافیکم حد اکثر چقدر اورکلاک میشه و مشکلی براش پیش نمیاد؟؟
اینم یه عکس :

382:

شما اين قدر زحمت كشيدي عكس گذاشتي ، اسم كارتت رو ننوشتي !!


معمولآ اوركلاك هايه زير 10 % هيچ مشكلي واسه كارت ايجاد نميكنه .

اگه مدلش رو بگي بهتر ميتونم كمكت

كنم .


383:

خب دوست عزيز شما rivatuner رو دانلود كنيد و 3dmark5 رو هم دانلود كنين بعد ببريد بالا كلاك هارو با 3dmark5 تست بگيريد يا تايشان بازي نتيجش هم خودتون متوجه مي شايشاند...

384:

خب عزيز تايشان همين برنامه اي كه فرمودين به 2d كاري نداشته باشيد بعد تايشان 3d مقدار memory clock رو ببريد بالا بعد save كنيد بعد core clock رو ببريد بالا به نظر من از rivatuner هستفاده كني بهتره ....براي اوور گرافيك....

385:

سلام
میخواستم اگه میشه بهترین کارت گرافیکی که هم از لحاظ سرعتو هم از لحاظ قدرت وکیفیت بالا باشه و بازی های نسل جدید هم بهش بخوره و تا مدت ها تو بازار فروش داشته باشه را به من معرفی کنید لطفا قیمتش دوروبر 130 هزار تومان باشه.


386:

8400m gt کارت گرافیک نوت بوک هستش

387:

به نظر من 7600GT يا X1650 PRO اگه پيدا نكردي 8600GT,

388:

فقط تايشان اين رنج 8600gt xfx

به نظر من 7600GT يا X1650 PRO اگه پيدا نكردي 8600GT,
اصلا توصيه نمي شه اين دو كارت

389:

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/pegman/Desktop/rtrt.bmp[/IMG]كارت گرافيكي من leadtek 7600 gs 256mb 128bit هست حالا ميخواستم ان را اوركلاك كنم
در ضمن من ميخواستم با برنامه winfast اوركلاك كنم

اين عكس حالت دفالت هست لطف كنيد به من بگيد كه چقدر اين را تقيير بدم براي بهترين اوركلاك

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/pegman/Desktop/rtrt.bmp[/IMG]

390:

[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/pegman/Desktop/rtrt.bmp[/IMG]


65 out of 100 based on 30 user ratings 1105 reviews