kala-tamin روغن حیوانی دارای خاصیت سرطان‌زایی کمتری است


روغن حیوانی دارای خاصیت سرطان‌زایی کمتری استیک کارشناس تغذیه:

روغن حیوانی دارای خاصیت سرطان‌زایی کمتری است


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یک کارشناس تغذیه گفت: روغن حیوانی به دلیل این که مقدار کمتری اسید چرب ترانس دارد از خاصیت ضد سرطانی بیشتری برخوردار است.

گلزار مولایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه ایلام، اظهار کرد: روغن‌ها به دو نوع اشباع و غیراشباع تقسیم می‌شوند و بر این اساس روغن حیوانی که جزء روغن‌های غیراشباع است بدلیل دارا بودن مقدار کم اسیدهای چرب ترانس مفیدتر بوده و دارای خاصیت سرطان‌زایی کمتری است اما نباید تعادل در مصرف این ماده‌ غذایی را فراموش کرد.

این کارشناس تغذیه بیمارستان آیت اله طالقانی ایلام با بیان اینکه قبل از مصرف هر ماده‌ غذایی باید به تاریخ انقضاء و تولید، پروانه ساخت و بهره برداری آن توجه کرد، گفت: بو، رنگ و مزه غذا مولفه‌های مهمی در تشخیص سلامت یک ماده‌ غذایی است.

مولایی ادامه داد: سبزیجات در حین خرد کردن مقداری از املاح و ویتامین خود را از دست می‌دهند که با این اوصاف باید در زمان پخت و مرحله نگهداری آنها در فریزر برای جلوگیری از دست رفتن مواد غذایی به جای سرخ کردن از شیوه بخارپز استفاده کرد و نباید سبزیجات را بیشتر از 6 ماه در فریزر نگهداری کرد.

وی از سبزیجاتی که دارای آنتی آکسیدان قوی است به بادام، پسته، تخمه و به طور کل انواع سبزیجات تیره تر بخصوص اسفناج اشاره و توصیه کرد: از میوه‌ها و سبزیجات غنی حاوی ویتامین C از قبیل جعفری، لیموترش بیشتر استفاده شود.

انتهای پیاممشاجره مداوم، خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد

1:1392 افسردگی سنین بالا در بازیکنان لیگ ملی فوتبال

2:

هر نوع ترکیبات روغن(انواع کره، چربی، ...) برای امتان کم تحرک شهرنشین مثل سم مضره و مایه ی تنگی رگها و سکته ی زودرس هست حالا یک روغن اسید چرب ترانس به سیس بیشتری داره و ضررش چند برابره
من که چندین ساله با هر نوع روغن و چربی بطور کامل خداحافظی کردم و راحتم و نمیدونم این امت چرا انواع ظروف نچسب و چدنی و دستگاه بخارپز و...


بیماری آپاندیسیت، شایع ترین اورژانس جراحی کودکان
تهیه کردند ولی نمیفهمند که اینها اصلاً ساخته شده برای مصرف نکردن روغن


63 out of 100 based on 48 user ratings 773 reviews