kala-tamin امید امام به شنیدن مرگ بر امریکا ازکلیساها


امید امام به شنیدن مرگ بر امریکا ازکلیساهاامید امام به شنیدن مرگ بر امریکا ازکلیساها
بازخوانی مواضع آشکار امام خمینی درباره مخالفان شعار مرگ بر امریکا/
باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا را خلاف می‌داند گفت تاسی به رسول خدا خلاف است؟/ امید امام به شنیدن مرگ بر امریکا ازکلیساها

گروه سیاسی- رجانیوز: همزمان با مذاکره تلفنی بدون دستاورد روسای جمهور ایران و امریکا؛ خط خبری مشکوکی تلاش دارد تا با «قبح زدایی» از رابطه ایران و امریکاست و با روایتی جعلی از تاریخ انقلاب، یک نگاه کاریکاتوری از بنیانگذار انقلاب را به مخاطب جوان ارائه کند تا در پس آن، هر اشتباهی در مسیر انقلاب با توسل به خاطرات جعلی یاده شده از امام (ره) توجیه شود.
به گزارش رجانیوز، شاید در این برهه بازخوانی اهم مواضع صریح، قاطع و آشکار امام خمینی (ره) در باب امریکا به عنوان نماد امپریالسیم در جهان و مخالفان سر دادن شعار «مرگ بر امریکا» برای روش شدن حقیقت خالی از لطف نباشد:
* «فرياد برائت از مشركان در مراسم حج و اين يك فرياد سياسى- عبادى است كه رسول اللَّه، صلى اللَّه عليه و آله و سلم، به آن امر فرمود. حال بايد به آن آخوند مزدور كه فرياد مرگ بر امريكا و اسرائيل و شوروى را خلاف اسلام مى‏داند گفت تأسى به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالى خلاف مراسم حج است؟ آيا تو و امثال تو آخوند امريكايى فعل رسول اللَّه- صلى اللَّه عليه و آله و سلم- و امر خداوند را تخطئه مى‏كنيد، و تأسى به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالى را بر خلاف مى‏دانيد و مراسم حج را از برائت از كفار تنزيه مى‏كنيد، و اوامر خدا و رسول را براى منافع دنيايى خود به طاق نسيان مى‏سپاريد، و برائت و نفرين را نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمين كفر مى‏دانيد؟»
صحيفه امام ج‏18 92


* «ان‏شاءاللّه‏ ما نخواهیم گذاشت از کعبه و حج، این منبر بزرگی که بر بلندای بام انسانیت باید صدای مظلومان را به همۀ عالم منعکس سازد و آوای توحید را طنین اندازد، صدای سازش با آمریکا و شوروی و کفر و شرک نواخته شود. واز خدا می‏خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم.»

فرازی از پیام قطعنامه


* «بسيارى از سران كشورهاى اسلامى به جاى مقابله با اين اعمال وحشيانه و جلوگيرى از اين كشتار بى رحمانه، به عاملين اين جنايت يعنى اسرائيل غاصب، دستمزد داده و او را به رسميت مى‏شناسند و به جاى قطع رابطه با عامل اصلى يعنى امريكاى جهانخوار، هر روز روابط خود را با او محكمتر و گسترده‏تر مى‏كنند، و گذشته از اينكه خود در سكوت مرگبارى فرو رفته‏اند، حتى از شنيدن شعار مرگ بر اسرائيل و مرگ بر امريكا واهمه داشته و بشدت از آن جلوگيرى مى‏كنند. فانا للَّه و انا اليه راجعون. وَ سَيَعْلَمُ الَّذينَ ظَلَمُوا اىَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ.

صحيفه امام ج‏17 8


* «از نظر استكبار، مسئولين كشورهاى اسلامى بايد به فرنگ بروند، آنها را به حج چه كار! دست نشاندگان امريكا آتش زدن پرچم امريكا را به حساب آتش زدن حرم، و شعار مرگ بر شوروى و امريكا و اسرائيل را به حساب دشمنى با خدا و قرآن و پيامبر گذاشته‏اند.»

صحيفه امام ج‏21 79


* «خط اين بود كه اصلًا امريكا منسى بشود. يك دسته شوروى را طرح مى‏كردند تا امريكا منسى (فراموش) بشود، يك دسته «اللَّه اكبر» را كنار مى‏گذاشتند، سوت مى‏زدند و كف مى‏زدند آن هم روز عاشورا. خط اين بود كه اين قضيه مرگ بر امريكا منسى بشود.»

صحيفه امام ج‏15 29


* «انقلاب به هيچ گروهى بدهكارى ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهاى فراوان‏ خود را به گروهها و ليبرالها مى‏خوريم، آغوش كشور و انقلاب هميشه براى پذيرفتن همه كسانى كه قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولى نه به قيمت طلبكارى آنان از همه اصول، كه چرا مرگ بر امريكا گفتيد! چرا جنگ كرديد! چرا نسبت به منافقين و ضدانقلابيون حكم خدا را جارى مى‏كنيد؟ چرا شعار نه شرقى و نه غربى داده‏ايد؟ چرا لانه جاسوسى را اشغال كرده‏ايم و صدها چراى ديگر.»

صحيفه امام ج‏21 286

کد خبر:170014 -51 out of 100 based on 56 user ratings 881 reviews