kala-tamin ده اشتباه بزرگ والدين ....


ده اشتباه بزرگ والدين ....ده اشتباه بزرگ والدين ....
ده اشتباه بزرگ والدين
1-لوس كردن فرزند: همه والدين فرزندان خود را دوست دارند و تمام آنچه دارند و ندارند را براي فرزند خود طالب هستند، كه به هر حال هزينه بر است. پدر و مادر هاي زيادي هستند كه با اين محبت افراطي باعث لوس شدن فرزند شده و تازه بچه ها با داشتن اين همه چيز خوشحال به نظر نمي رسند. اين باعث مي شود كه بچه ها هرگز راضي به نظر نرسند و مرتبا تقاضاي بيشتري كنند .

2- تربيت نامناسب: زماني كه شما اينقدر تنبلي به خرج مي دهيد كه فرزندان خود را به طور صحيح تربيت كنيد ، در نتيجه اين وظيفه خطير را به عهده اطرافيان فرزندتان برنامه مي دهيد. هرگز به فرزند خود اجازه ندهيد كه در خانه طوري رفتار كند كه انگار به سياره شيطنت و بازيگوشي پا گذاشته است.زيرا همين رفتار را در خانه ديگر هم خواهد داشت و اين اصلا خوشايند نيست .در حاليكه بايد در خانه ديگران مو دب تر و بهتر از منزل باشند.اگر شما نتوانيد آنها را به طور صحيح تربيت كنيد ديگران اقدام مي كنند.

3- عدم مشاركت در مدرسه فرزندان: بعد از خانه ، مدرسه محلي است كه بچه ها در آن بيشترين ساعت را حضور دارند و بنابر اين معلمان و همسن و سالان نقش مهمي در زندگي آنها دارند. بنابراين تعجب انگيز است كه شما رغبت به اين محل نداريد و سعي مي كنيد از مدرسه فرزندتان فاصله بگيريد و خود را درگير مسائل مربوط به آنها نكنيد.مهم نيست كه كداميك از – پدر يا مادر- در مدرسه حضور داشته باشند، مهم حضور يكي از شما است. شما حتي بايد از طريق ايميل با معلم فرزندتان د رتماس باشيد. اين نشان دهنده حساسيت شما بر روي تربيت و رشد فرزندتان است و معلم را ملزم به دقت و هوشياري بيشتري نسبت به تربيت فرزندتان مي كند.

4- عدم اعتدال در تشويق فرزندان: زمانيكه فرزند خود را تشويق مي كنيم ، باعث افزايش عزت نفس آنها مي شويم ، اما بايد مراقب بود كه در اين مورد حد اعتدال را رعايت كنيم. اجازه بدهيد كه تشويق در وقت مناسب و تنها زماني كه كار فرزندتان واقعا لايق تشويق است اين كار انجام شود. اگر به طور غلوناكي آنها را به خاطر كار معمولي كه انجام داده اند تشويق و قدرداني كنيد باعث مي شود كه آنها نسبت به ارزش واقعي دست آورد خود دچار انحراف فكري شوند .

5- عدم اعطاي مسئوليت به فرزندان : فرزند شما نبايد به خاطر انجام كارهاي عادي و روتين چيزي دريافت كنند. چون آنها عضوي از خانه هستند ، نه مهمان حاضر در هتل. هركس كه در خانه زندگي مي كند موظف به انجام امور مربوط به خانه است، از شستن ظرفها گرفته تا گردگيري و ......

دادن پول اضافي روش فوق العاده اي براي تشويق است اما در عوض انجام كارهاي فوق العاده نه كارهايي كه وظيفه روتين هر عضو خانواده است.بچه بايد بخشي از مسئوليت زندگي مشترك با خانواده را به دوش بگيرند. آنها برده شما نيستند اما مطمئنا در تعطيلات و مرخصي دائم هم به سر نمي برند.

6- عدم رفتار صحيح با همسر: هر طور كه با همسر خود رفتار كنيد، به عنوان الگو براي آينده آنها خواهيد بود. يعني آنها نيز دقيقا همين طور به همسر خود رفتار خواهند كرد. اگر به صورت غير صحيح با همسر خود رفتار كنيد و مرتبا در حال مشاجره باشيد آنها نيز به همين سبك رفتار مي كنند. بچه ها بيشتر از آنچه شما به عنوان نصحيت به آنها گوشزد مي كنيد ، از رفتار شما پيروي مي كنند. اگر با همسر خود به احترام و توام با عشق رفتار كنيد، ارزش خانواده را به فرزند خود نشان ميدهيد و بعلاوه آنها از داشتن يك پناهگاه امن در اين دنياي وحشي بيشتر احساس امنيت خواهند كرد.

7- داشتن توقعات غير واقعي از فرزند: اگر با بچه ها سرو كله مي زنيد از آنهان انتظارات معقول و منطقي داشته باشيد، به خصوص بچه هاي كوچك. اگر براي شام جايي دعوت هستيد و از كودك دو ساله خود انتظار داريد كه درست مانند يك شاهزاده كوچك رفتار كند سخت در اشتباهيد. اگر در خيال و روياي خود انتظار داريد كه فرزندتان يك ستاره ورزشي و يا علمي شود ، در حاليكه او تنها مايل به نوازندگي پيانو است ، لازم است راجع به توقع خود تجديد نظر كنيد. انتظار شما از آنها بايد شادي آنها باشد.

8- عدم آموزش فرزندان براي دفاع از خود و خواسته هايشان: خيلي از والدين تمام نياز فرزندان را برآورده مي كنند و به اين ترتيب ارزش كار سخت وعدم وابستگي را در فرزند از بين مي برند. به اين ترتيب نسلي از آدم هاي بي بو و خاصيت و به اصطلاح پهلوان پنبه ظهور خواهد كرد. بچه هاي امروزه انتظار دارند كه همه كارها برايشان انجام شود. اينكه آن ها را محكم و پر طاقت تربيت كنيد و از آنها بخواهيد كه اموراتشان را خود انجام دهند دليل عدم دوست داشتن آنها نيست . بلكه نشانه عشق واقعي است.

9- تحميل كردن گرايش وتفكر خود به فرزندان: اجازه دهيد كه بچه ها بچگي كنند. والدين نبايد تمايلات و گرايش و نقطه نظر هاي خود را به فرزندشان تحميل كنند . اينكه فرزند خود را از اشتياقات خود آگاه كنيد خوب است اما آنها را تحميل نكنيد. اجازه دهيد همان طور كه هستند رشد كنند . بدون تحميل عقايد وخواسته هاي شما.

10- عدم وفاي به قول و عهد: اگر فرزندتان را به خاطر نقاشي روي ديوار تهديد به تنبيه كردن مي كنيد ، حتما اين كار را انجام دهيد. متاسفانه پيروي از قول هايي كه به فرزند تان مي دهيد زندگي را كمي سخت مي كند اما افزايش اعتماد به گفته شما چيزي مهم تر است. اگر شما به گفته هاي خود عمل نكنيد ، بچه ها به اين نتيجه مي رسند كه بين قول و عمل شما تناسبي نيست و در نتيجه به شما اعتماد نخواهند كرد.آیا بزرگترین شرکت رسانه‌ای کنترل اذهان کودکان ،به ترویج همجنس‌بازی می‌پردازد؟

1:

تایید شد


گزارشی تکان‌دهنده از بچه‌ فروشی در تهران!

2:

من با مورد 9 به شدت موافقم مشكل اينجاست فكر ميكنن هر چي اونا فكر ميكنن درسته من كه تا حالا نشده ببينم يه بار كه شده به تصميمشون شك كنن و توقع دارن سريعا نظرشون رو انجام بديم


بازی چگونه رشد کودکان شما را افزایش می‌دهد !

3:

اشتباه اول
اینکه باعث به وجود اومدنم شدن!


اسباب بازی هایی که پدر و مادرها از آنها متنفرند!

4:

در درجه اول فقط والدین باعث بوجود امدن ما نشده اند بلکه تعداد بی شمار و بسیار فراوانی از شرایط و اتفاقات مختلف دست به دست هم داده اند تا من و شما و دیگری و دیگری بوجود بیایند .


آماده باش برای تربیت جنسی!


دوم اینکه در نظام خلقت اشتباه وجود ندارد و هر چیزی سر جای خود هست و قابل کم و زیاد کردن نیست و این نوع خاص تفکر و دیدگاه ماست که خلقت خود را اشتباه می دانیم .

مسلم بدانید وجود شخصی به نام نگولی لازمه نظام این دنیا بوده و پايه ا قابل حذف و نیامدن نبوده هست و ان چیزی که نباید وجود داشته باشد پايه ا بوجود نیامده هست .

این مشکلات و گرفتاریهای زندگی در جامعه فعلی ماست که باعث ناامیدی و ناراحتی در بین عمده امت این مملکت شده بطوریکه از بدنیا امدنمان هم پشیمان شده ایم !!!!


کودکی که به دیگران وابسته است !

5:

از دوستان صمیمانه عذر میخوام پستهای دیشب رو پاک کردم اینو حواسم نبود
من دیشب حالم خوب نبود اینا رو نوشتم...
الان کمی بهترم و بازم شرمنده ی همه!


کودکان از هفت سنگ تا تبلت

6:

مهمترین اشتباه اونها تصمیم اشتباهشون در بوجود آوردن من بود!


پدران و بلوغ دختران

7:

در مورد قسمت 10 بايد بگم من به كرات دارم اينو ميبينم و هر چقدر هم كه ميگم يه بار انجام بديد كسي گوشش بدهكار نيست به عنوان مثال ميگن اگه فلان كارتو درست نكني برا تولدت هيچي نميگيرم تولدش ميشه و هيچ تغييري نميكنه و كادايشاناشم ميگيره ميگم چرا اين كارو كرديد ميگن تولدشه بچه هست ناراحت ميشه
به نظر من دقيقا همين تولد بچه بهترين موقع برا تنبيه هست چون ميفهمه كه اگه كارشو درست نكنه هديه تولد امسالشو از دست داده و تا سال بعد دوباره بايد استقامت كنه تا ايا هديه بگيره يا نه

8:

من همه ی 10 مورد را تایید می کنم.
از این 10 مورد، 8 مورد اون دچار من شده هست و هنوز برای جبران بعضی از اونها در تلاش هستم.


در مورد آخر که دوستان اشاره کردن (به وجود آوردن ما) باید بگویم که اصلا افسوس نمی خورم و خوشحال هستم که من وجود دارم.

برای پدر و مادرم چه سود داشته باشد، چه ضرر، من سربلند هستم و خوشحال هستم که دارم نتیجه ی تلاش های خود را می گیرم و از پدر و مادرم سپاسگذارم که من را به وجود آورده اند

9:

اشتباهاتی که والدین خودم به شخصه در تربیت من داشتن این بود که آرزوهای منو نادیده گرفتن و منو مجبور کردن چیزی بشم که اونا می خواهند و این که انتظار داشتن و دارن که من بی اشتباه باشم و در خانواده ما کو چکترین اشتباهی مجازات سختی مثل طرد شدن از طرف پدر رو داره
مورد دیگر این بود که همیشه منو از لحاظ مالی تامین کردن به طوری که الان هیچ ارزشی برای پول قائل نیستم و خرجم هم خیلی زیاده

10:

خشت اول را نهد معمار کج

تا ثریا میرود دیوار کج


75 out of 100 based on 20 user ratings 1145 reviews