kala-tamin کشف قدیمی‌ترین فسیل جهان با تصویری رنگارنگ از اجداد میکروب‌ها


کشف قدیمی‌ترین فسیل جهان با تصویری رنگارنگ از اجداد میکروب‌هاکشف قدیمی‌ترین فسیل جهان با تصویری رنگارنگ از اجداد میکروب‌ها
قدیمی‌ترین فسیل جهان، تصویری رنگارنگ از اجداد میکروبی را نشان می دهد که در یک جامعه میکروسکوپی در حدود 3.5 میلیارد سال قبل می زیسته‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «نورا نوفک» از متخصصان دانشگاه اولد دومینیون (ODU)‌ در ویرجینیا این فسیل باستانی با قدمت حدود 3.5 میلیارد ساله را در غرب استرالیا کشف کرد.

این فسیل با ضخامت 0.84 سانتی متر متعلق به میکروب‌های تک سلولی سبز- بنفش و لزج مانند است.

این نمونه حدود 300 میلیون سال قدیمی تر از فسیل های باستانی کامل قبلی و تقریبا همسن فسیل‌های نیمه‌یی است که در مناطق مختلف جهان شناسایی شده‌اند.

حیات میکروبی موجود بر روی این فسیل، نور خورشید را به انرژی تبدیل ، اما بر خلاف گونه‌های موجود، به جای اکسیژن، گوگرد بسیار بد بویی را تولید می‌کرد.

«ابیگیل آلوود» زیست شناس نجومی ناسا که چند سال قبل فسیل باستانی دیگری را کشف کرده بود، اثبات وجود حیات در این فسیل را بسیار دشوار عنوان می‌کند؛ اما محققان موسسه علوم واشنگتن از چندین معیار مختلف برای نشان دادن ویژگی‌های میکروسکوپی که تأیید کننده حیات باستانی در این فسیل است، استفاده کرده‌اند.

نتایج کشف این فسیل باستانی در مجله Astrobiology منتشر شده است.کشف قدیمی‌ترین فسیل جهان با تصویری رنگارنگ از اجداد میکروب‌ها92 out of 100 based on 57 user ratings 852 reviews