kala-tamin چند خبر علمی و آموزشی


چند خبر علمی و آموزشیچند خبر علمی و آموزشی
عکس‌های علمی، فناوری و هنری جذاب این هفته را به انتخاب پاپ‌ساینس با ما ببینید: از دوربین طلایی و گوشی مقوایی گرفته، تا اختراع مجدد ساختمان و عضو جدید خانواده خارپشت‌ها.

چند خبر علمی و آموزشی

گوشی مقوایی
هنرمندان استودیو Zimoun که بیشتر به خاطر آزمایشات صوتی خود شهرت دارند، سازندگان این گوشی‌های مقوایی بی‌نظیر هستند. یک توپ پارچه‌ای به انتهای یک طبلک موتوردار بسته شده است که با ضربه زدن به مقوا، صدای طبل را برای استفاده کننده ایجاد می‌کند.


چند خبر علمی و آموزشی

تخته لپ‌تاپی
برای کسانی که عاشق تخته اسکیت هستند، ولی نمی‌دانند هنگام تفریح لپ‌تاپ خود را چه کار کنند؛ این تخته اسکیت لپ‌تاپی افراط‌گرایانه واقعا به درد می‌خورد!


چند خبر علمی و آموزشی

آناتومی خرس
دبورا سیمون مجموعه‌ای از مجسمه‌های سرگرم کننده و در عین حال غیرعادی و تا اندازه‌ای وحشتناک ساخته است که آناتومی بدن حیوانات را به تصویر می‌کشد.


چند خبر علمی و آموزشی

نپال فروسرخ
شان لیریک عکاس در ابتکار عملی جالب و با استفاده از عکاسی فروسرخ، مجموعه‌ای از تصاویر منظره سورئال از نپال تهیه کرده است. حاصل کار وی شبیه به دنیای آب‌نباتی کودکان در آمده است.


چند خبر علمی و آموزشی

آویز آیپد ویژه کودکان
تب استفاده از فناوری در غرب واقعا دارد کار را به جاهای باریک می‌کشاند. نمونه آن این صندلی است که با آویزی ویژه ارائه می‌شود، فقط برای آنکه کودک بتواند با نشستن روی آن به آیپد خود خیره شود. کودک بدون آنکه نیازی به تکان خوردن داشته باشد، روی صندلی می‌نشیند و کارتون یا هر چیز دلخواه خود را روی آیپد تماشا می‌کند.


چند خبر علمی و آموزشی

اختراع مجدد ساختمان
ویکتور ارنیخ عکاس از ساختمانی در مونیخ عکاسی کرد، و سپس به 88 روش مختلف عکس مربوطه را دستکاری کرد تا مفهوم جدیدی از طراحی ساختمان بازآفرینی کند. این یکی خیلی شبیه به تانک Jawas در سری نخست جنگ‌های ستاره‌ای شده است.


چند خبر علمی و آموزشی

فرودگر مورفیوس
عکس بالا نمایی از آزمایش فرودگر مورفیوس ناسا را نشان می‌دهد که در این تصویر فرودگر 15 متر بالای سطح زمین برنامه دارد. پس از گرفتن عکس، فرودگر 7.5 متر را در هوا به پهلو حرکت کرد و سپس روی زمین فرود آمد.


چند خبر علمی و آموزشی

عضو جدید خانواده خارپشت
جانوری که در عکس بالا می‌بینید Coendou baturitensis نام دارد، گونه‌ای جدید از خانواده خارپشت‌ها که اخیرا در برزیل کشف شده است. به غیر از دمی چالاک، شاید بتوان گفت که این جانور بامزه‌ترین دماغ را در میان تمام حیوانات دارد!


چند خبر علمی و آموزشی

پیانوهای شیشه‌ای
این چیدمان هنری در شهر سان‌فرانسیسکو از 12 پیانوی شیشه‌ای ساخته شده است که در هوا معلق هستند. حتی بدترین ایده‌ها می‌تواند الهامات خوبی بیافریند.


چند خبر علمی و آموزشی

دوربین طلایی
این دوربین نیکون نه چندان معمولی با روکش طلایی 24 قیراطی خود، هفته گذشته تنها با قیمت 4800 دلار (حدود 14 میلیون تومان) به فروش رفت.

خبرآنلاین83 out of 100 based on 53 user ratings 353 reviews